Férfi kézi EKL: a Gyöngyös és a Balatonfüred is kiesett

H. D.H. D.
2020.09.29. 22:18
Nagy csatában kikapott Szlovéniában, így kiesett az EKL-ből a Balatonfüred (Fotó: Balatonfüredi KSE/Facebook)
A Balatonfüred nagy csatában 23–22-re kikapott a szlovén RK Trimo Trebnje vendégeként az Európai Kézilabdaliga (EKL) második selejtezőkörében, így nem jutott be a csoportkörbe. A Gyöngyös a hazai pályán elszenvedett vereség után idegenben 12 góllal kapott ki a német Füchse Berlintől.

Mint ismert, a mérkőzést azért nem tudták megrendezni az eredeti időpontjában, mivel a Balatonfürednél elvégzett koronavírustesztek közül egy pozitív eredményt hozott, így a vonatkozó előírásoknak megfelelően valamennyi játékosnak és stábtagnak karanténba kellett vonulnia.

Az újabb tesztelésnél már mindenki negatív volt a magyar együttesnél, így kedd este megrendezhették a mérkőzést Novo Mestóban – igaz, a történtek után a továbbjutásról kettő helyett csak egy meccs döntött.

Nem indult jól az összecsapás a Balatonfürednek: Szöllősi Balázs már az első percben piros lapot kapott, miután hetesből arcon találta a szlovén együttes kapusát. Ezt követően a két csapat fej fej mellett haladt, de az első félidő végére egy kicsit el tudott lépni a házigazda. 13–10

A rengeteg kiállítást hozó második félidőben fokozatosan zárkózott fel a Balatonfüred, sőt, az 50. percben – a mérkőzés folyamán először – a vezetést is átvette (18-19). Két góllal azonban nem sikerült ellépni, egymás után négyszer is egyenlített a Trimo Trebnje, amely az utolsó percben hetesből is betalált, így 23–22-re nyert.

A hazai pályán elszenvedett kétgólos vereség után a Gyöngyös jól kezdett Németországban, 5–4-re és 6–5-re is vezetett, a 10. perc után azonban átvette az irányítást a Füchse Berlin, amely a félidőben már ötgólos előnyben volt (17–12).

A fordulás után tovább nyílt az olló a két csapat között, a házigazda esélyt sem hagyott a magyar csapatnak. A berlini együttes végül 12 gólos sikert aratott (36–24), és kettős győzelemmel nyerte meg a párharcot.

A továbbjutók bekerültek a csoportkörbe, ahol automatikusan helyet kapott a Tatabánya.

FÉRFI EURÓPAI KÉZILABDALIGA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ (EGYMECCSES PÁRHARC)
RK TRIMO TREBNJE (szlovén)–BALATONFÜREDI KSE 23–22 (13–10)
Novo Mesto.
200 néző. Vezette: Budzak, Zahradnik (szlovákok)
TREBNJE: Brana – CIRAR 5 (1), Dobovicnik 3, Didovic, Gribic 2, KOTAR 3, Cingesar 1. Csere: Tomac (kapus), Potocnik 2, Hamidovic 4 (2), Grojzdek 1, Raso 1 (1), Kmet, Udovic 1. Edző: Uros Zorman
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 2, MALINOVIC 6, Szöllősi B., Szűcs B., Határ, Bóka 2. Csere: ANDÓ (kapus), Dénes, Varga M. 3, KEMÉNY 6 (3), Kőhegyi, Sinkel 2, Draskovics 1, Ág. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 17. p.: 6–6. 21. p.: 9–7. 25. p.: 11–8. 40. p.: 15–15. 44. p.: 16–16. 46. p.: 18–16. 51. p.: 18–19. 57. p.: 21–22
Kiállítások: 6, ill. 18 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
György László: – Most sajnálhatjuk igazán, hogy egy mérkőzésen dőlt el a továbbjutás, mert összességében jól játszottunk, amit elterveztünk, sikerült megvalósítanunk. Az első félidőben akadozott a támadójátékunk, a szünet után viszont összekaptuk magunkat, a védekezésünk rendben volt, és a kapusteljesítményünkre sem lehet panasz. A végjátékban szarvashibákat követtünk el, emberelőnyben két labdát is eladtunk. Csalódottak vagyunk, a következő mérkőzéseken újból meg kell tanulni nyerni.
Továbbjutott: az RK Trimo Trebnje

VISSZAVÁGÓ
FÜCHSE BERLIN (német)–HE-DO. B. BRAUN GYÖNGYÖS 36–24 (17–12)
Berlin, 500
néző Vezette: Hansen, Madsen (dánok)
BERLIN: Milosavljev – Lindberg 6 (3), Kopljar 3, Michalczik 2, Drux 5, Marsenic 4, Matthes 5. Csere: Genz (kapus), Andersson 4, Chrintz 2 (2), Langhoff 3, Heinis 2 (1). Edző: Jaron Siewert
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 2, Markez 2, Vilovski, Gerdán, Varsandán M. 6 (2), Duris 1. Csere: Nagy B. (kapus), Herceg 6, Ubornyák 1, Hegedűs M. 3, Gábori, Halász L. 3, Gráf, Németh T. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–0. 6. p.: 3–4. 9. p.: 5–6. 16. p.: 8–8. 21. p.: 12–8. 28. p.: 14–12. 41. p.: 16–16. 45. p.: 26–17. 50. p.: 30–20.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2
Továbbjutott: a Füchse Berlin, kettős győzelemmel, 61–47-es összesítéssel