Férfi kézi-vb: Portugália bedarálta Dél-Koreát, Magyarország középdöntős

R. P.R. P.
2023.01.14. 19:40
Portugália a végén bedarálta Dél-Koreát (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda-világbajnokság szombati játéknapján a mieink csoportjában Portugália érdekes meccsen 32–24-re legyőzte Dél-Koreát, ezzel eldőlt, hogy Magyarország biztosan továbbjut a csoportból.

Portugália–Dél-Korea

Az első fordulóban Dél-Korea a kikapott a magyar válogatottól, és Portugália is vereséget szenvedett Izlandtól. Az egymás elleni mérkőzésükön az esélyesebb portugálok kezdtek jobban, negyedóra elteltével 10–5-re vezettek. A folytatásban az ázsiai csapat felzárkózott két gólra, a szünetben három volt a különbség.

A második félidőben Dél-Korea továbbra is kőkeményen tapadt Portugáliára. 23–22 után az ázsiaiak hétméterest hibáztak, és a többi támadásnál sem jött össze az egyenlítés. A portugálok dobták a következő gólt, majd az utolsó öt perc kezdetekor ötre nőtt a különbség.

A hajrára Dél-Korea teljesen összeomlott, és a végén Portugália 32–24-re győzött. André Gomes nyolc góllal vette ki részét a sikerből.

Ezzel eldőlt, hogy a többi eredménytől függetlenül Magyarország biztosan bejut a középdöntőbe.

Franciaország–Szaúd-Arábia

A franciák könnyed edzésnek beillő találkozón verték meg Szaúd-Arábiát. A félidőben már tíz gól volt a különbség, Kentin Mahéék végül tizennyolccal nyertek. A Veszprémben játszó Mahé hat gólt dobott.

Brazília–Uruguay

Labdarúgásban ez óriási dél-amerikai rangadó lett volna, ám itt Brazíliának nem kellett megszakadnia a győzelemért. A brazilok legjobbjaként Rudolph Hackbarth hét találatot ért el hét kísérletből, ennyivel segítette csapatát, amely 11 góllal nyert.

Montenegró–Irán

Montenegró megszenvedett Iránnal, bár igazából az európai csapat győzelme nem forgott veszélyben. Ugyanakkor szinte végig két-három gól volt csak a különbség, a vége 34–31 lett.

A késő esti mérkőzésekről ide kattintva olvashat bővebben!