P. V. 2021.01.23 20:20 Frissítve: 2021.01.24 11:09

Férfi kézi-vb: Nekimegyünk, bárki is jöjjön szembe a nyolc között – Rosta

Az előzetes célkitűzést elérve, a lengyelek legyőzésével bejutott a negyeddöntőbe a magyar férfi kézilabda-válogatott az egyiptomi világbajnokságon. A 30–26-ra megnyert mérkőzés után Lékai Máté és Rosta Miklós nyilatkozott az M4Sportnak.

Rosta Miklós szerint bárki is jöjjön a nyolc között, nekimennek (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)

Az első félidőben lövést sem rontó, végül nyolc gólig jutó, a meccs emberének megválasztott Lékai Máté így látta a lengyelek elleni összecsapást.

Éles József, volt világválogatott kézilabdázó: – A lengyel válogatott játéka az első félidőben szerintem a junior szintet súrolta, a játékosai rengeteg technikai hibát vétettek, amiből nyolc indításgólt szereztünk, ami megpecsételte a sorsukat, mert hiába játszottak összeszedettebben a második játékrészben, ilyen szinten ekkora hátrányt nem lehet ledolgozni. Mikler Rolandnak az elején nagyon fontos védései voltak, a nyolcgólos Lékai Máté rendkívül jól játszott, Rosta Miklós pedig a játékával feledtette, hogy Bánhidi Bence most haloványabb napot fogott ki, szerintem eddig összesen nem hagyott ki annyi ziccert a vébén, mint most. A lengyelek láthatóan felkészültek belőle, a kapusok alaposan levideózták, mert sok lövést hagyott ki a jobb oldalra, ami a kedvenc sarka, a védők pedig tudták, hol kapja majd a labdát. Mivel az ellenfél jobbátlövő poszton most karcsúbb, a támadások kicsit egyoldalúak voltak, szinte mindent baloldalra játszottak, amire azonnal rááll egy ilyen szintű védőfal, mint a miénk, a tizenötödik perctől így is történt, a lengyelek onnantól nem tudtak kibontakozni. A spanyolok ellen nem kell taktikázni, a csoportelsőségért mindent meg kell tenni, nem lenne jó egy vereséggel belemenni a negyeddöntőbe.

„Kemény volt, ahogy számítottunk is rá. A lengyelek erősek fizikailag, nagydarab játékosaik vannak, de többnyire megvalósítottuk azokat a taktikai utasításokat, amiket kértek tőlünk. Hét a hat ellen nem találtuk védekezésben az ellenszert, de támadásban többségében ültek azok a játékok, amiket megbeszéltünk. Okosan, taktikusan játszottunk elöl, az első félidőben a védelem is remekül működött, Mikler Roland is sok lövést fogott, lerohanásgólokat tudtunk lőni, ezért is alkalmazták a hét a hat elleni támadást. Büszke vagyok a csapatra, gratulálok mindenkinek! Most még nem annyira érzem magam fáradtnak, de néhány óra múlva lehet, hogy nem tudok felkelni az ágyból. De ez ilyen, ahogy megyünk mérkőzésről mérkőzésre, úgy van a lábunkban egyre több ütközés, egyre több cselezés. De a stáb mindent meg fog tenni a regeneráció érdekében, hogy frissen lépjünk pályára két nap múlva.

A szintén remeklő Rosta Miklós a következőket mondta.

„Nagyon jól éreztem magam a meccsen, hiszen szinte végig vezettünk. Sikerült megvalósítanunk, amit játszani akartunk, nagyon boldogok vagyunk. Szorosabb meccsre számítottam, de az első félidőben nagyon összeállt a védekezésünk. Hét a hat ellen már akadtak gondjaink, de ezen majd javítunk, és ha a folytatásban szembe találjuk magunkat ilyennel, akkor már jobban fog menni. Igaz, hogy elértük a minimális célkitűzésünket, de a következő meccseket is meg akarjuk nyerni. Nekimegyünk, bárki is jöjjön szembe a nyolc között.

Gulyás István szövetségi kapitány így értékelt.

„Erős lengyel csapatot győztünk le magabiztos játékkal, az elejétől a végéig dominálva. Szorosan, jól védekeztünk, Mikler Roli segített a védéseivel, támadásban pedig Lékai Máté volt a vezérünk. Örülünk a győzelemnek, a továbbjutásnak, de most még csak a következő, a spanyolok elleni mérkőzésre összpontosítunk.”

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
I. CSOPORT

MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 30–26 (16–10)
Új főváros, zárt kapuk mögött. V:
 Gubica, Milosevic (horvátok)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – P. Rodriguez 3, MÁTHÉ 6 (3), Bánhidi 3, SIPOS, Szita 2, LÉKAI 8Csere: Bóka 2, IFJ. ROSTA M. 4, Bodó 2, Ancsin G. Szövetségi kapitány: Gulyás István
LENGYELORSZÁG: Morawski – Daszek, Przybylski 1, OLEJNICZAK 4, M. Gebala 3, T. Gebala 4, KRAJEWSKI 4 (1). Csere: Kornecki (kapus), Moryto 3, Majdzinski, Pilitowski 1, SICKO 5, Walczak 1. Szövetségi kapitány: Patryk Rombel
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 9. p.: 5–5. 15. p.: 9–6. 25. p.: 13–7. 33. p.: 19–11. 43. p.: 24–16. 47. p.: 24–19. 54. p.: 28–21
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1