Férfi kézi-vb: a németek óriási verést mértek Argentínára

K. Zs.K. Zs.
2023.01.19. 19:33
A német Patrick Groetzki mind az öt lövéséből betalált az argentin kapuba (Fotó: Getty Images)
Nem borult a papírforma a férfi kézilabda-világbajnokság csütörtöki játéknapjának kora esti idősávjában: Németország 39–19-re kiütötte Argentínát Katowicében, Egyiptom 33–28-ra megverte Belgiumot Malmőben. A németek és az egyiptomiak is hat ponttal várják a folytatást. A 25-32. helyért zajló csatározás keretében Tunézia 30–25-re legyőzte Marokkót.

NÉMETORSZÁG–ARGENTÍNA 39–19

Nem sok időt hagytak reménykedésre az ellenfélnek a németek: jól védekeztek, Andreas Wolff is védett néhányat, elöl pedig a Johannes Golla, Patrick Groetzki, Juri Knorr, Lukas Mertens négyes termelte a gólokat – húsz perc elteltével már nyolc gól volt a különbség (16–8). A szünetben pedig már tizenhárom… Nem hozott jelentős változást a második félidő sem, a németek a második vonalukkal is növelték előnyüket, és húszgólos különbséggel nyertek.

EGYIPTOM–BELGIUM 33–28

A belga Jeroen De Beule lőtte az első gólt, de a következő belga találat köré az egyiptomiak hetet tettek, így már nagyon korán jelentős különbség alakult ki a csapatok között. A veszprémi Jehja ed-Dera és Mohszen Mahmud már az elején megszórta magát, az első 14 egyiptomi gólból kilencet ők szereztek. Többször felkúszott kilencig is az afrikaiak előnye, de a belgák nem törődtek bele a nagy verésbe, 30–22 után zsinórban három gólt lőttek, és a második félidőt megnyerve tisztes eredményt hoztak ki.

MAROKKÓ–TUNÉZIA 25–30

Jól kezdtek a tunéziaiak (1–5), de Marokkó még a szünet előtt fordított, és teljesen kiegyenlített csata kerekedett a meccsből egészen 25–25-ig. Az utolsó tíz percben aztán a marokkóiak képtelenek voltak a kapuba találni, ez döntött – pláne, hogy közben kaptak öt gólt.