Férfi kézi-vb: jól kezdtek a szerbek, de aztán jött a francia förgeteg

2019.01.12. 22:04
Uwe Gensheimer tíz gólig jutott Brazília ellen (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda-világbajnokság 2. fordulójában a szerbek a jó kezdés ellenére nagy verést kaptak a címvédő franciáktól, az olimpiai bajnok dánok pedig már a meccs elején állva hagyták a tunéziaiakat.

A 15 ÓRÁS MECCSEKEN

A C-csoport első mai meccsén nagy meglepetés született, a Szaúd-Arábiát héttel megverő osztrákok az egygólos félidei vezetés ellenére 32–24-re kikaptak a dánokkal szemben 39–16-ra alulmaradó Chilétől. A dél-amerikai válogatott történetének második csoportkörös győzelmét aratta!

Az A-csoportban a szerbekkel ikszelő oroszok 34–27-re legyőzték a második meccsét is elvesztő Koreát.

A 18 ÓRÁS MECCSEKEN

A norvégok már a meccs elején állva hagyták Szaúd-Arábiát, Kristian Björnsen vezérletével 7–1-re megléptek, a 17. percben már kilenccel vezettek (12–3), ehhez képest a szünetben csak tíz volt közte (20–10). A második félidő is hasonlóan kezdődött, Kevin Gulliksen és Magnus Gullerud megállás nélkül termelték a gólokat, és a 8–2-es szériával már 28–12-re vezetett Norvégia. Szaúd-Arábia erejéből egy kis kozmetikázásra futotta, de az 53. percben elfogyott az ereje (34–21), a hajrában már csak a norvégok találtak be, hatszor is (40–21).

A németek sem bíztak semmit a véletlenre, Uwe Gensheimer a 12. percre már négynél járt, csapata pedig előbb 5–1-re, majd 9–2-re húzott el. A 25. percben Fabian Wiede 14–5-re módosította az állást, ehhez képest a 33. percben a közte ötért támadhatott a brazil gárda (15–9). Ezzel nem tudott élni, de az 50. percig így sem nőtt jelentősen a differencia (25–18), A végjátékot újra megnyomták a németek, és nagyon fölényesen nyertek (34–21).

A franciák a döcögős kezdés után kiütötték a szerbeket (Fotó: AFP)

A 20 ÓRÁS MECCSEKEN

A dánok követték a jó példát, Mikkel Hansen találatával a 7. percben már 7–0-ra vezettek Tunézia ellen. A 18. percben már 14–2 volt az állás, ehhez képest a 34. percben már kifejezetten jól álltak az afrikaiak, csupán nyolc volt közte (20–12). Ennél közelebb azonban már nem tudtak kapaszkodni, az olimpiai bajnok végül 36–22-re nyert, a veszprémi René Toft Hansen három találattal zárt.

Az utolsóként véget érő meccsen bár a franciáké volt az első gól, a szerbek hárommal feleltek, és egészen az első félidő hajrájáig őrizték előnyüket. A legutóbbi ötből négy (közte a legutóbbi kettővel) világbajnokságot megnyerő csapat a 22. percben húzta le a rolót, 8–9-ről egy ötgólos szériával 13–9-re fordított. Az első félidő utolsó jeleneteként Moszics időn túli szabaddobásból lőtt a bal felső sarokba – a kapus mondjuk rendesen benne volt a gólban… –, de így is hárommal vezettek még a franciák (15–12).

A második félidőt a veszprémi Kentin Mahé találata indította (ő egyébiránt négyig jutott), valamint a franciák 7–1-es rohanása, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a meccs (22–13). A 46. percben feljöttek hatra a szerbek (23–17), erre viszont egy újabb szenzációs francia sorozat jött (28–17), a közte tizenegy pedig meg is maradt a végére (32–21).