Férfi kézi NB I: Veszprémben nyert a Szeged, a Csurgó elkapta az FTC-t

2022.11.12. 20:07
Juan Carlos Pastor csapata 16 góllal nyert Veszprémben (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
A Pick Szeged idegenben 42–26-a legyőzte a Fejér-B.Á.L. Veszprémet a férfi kézilabda NB I 9. fordulójának szombati játéknapján. A Budakalász hazai pályán, egy utolsó másodperces gólnak köszönhetően tudta megverni a Balatonfüredet, míg a Csurgó elkapta a Ferencvárost.

A Ferencváros 31–30-ra kikapott a Csurgói KK otthonában. Végig szoros volt az állás, de az Európa-liga-csoportkörös fővárosiak egyszer sem vezettek a hatvan perc során. A somogyiaknál Grega Krecic nyolc góllal járult hozzá a sikerhez.

A címvédő Pick Szeged 42–26-ra győzött az ugyancsak Európa-ligás Fejér B.Á.L.-Veszprém csarnokában. A vendégek válogatott beállója, Rosta Miklós 13 gólt lőtt.

A Dabas négy találattal nyert Komlón, a vendégeknél az olimpiai bronzérmes, kétszeres világ- és négyszeres Európa-bajnoki érmes horvát jobbszélső, Zlatko Horvat, valamint Zdolik Bence egyaránt kilenc alkalommal talált be.

A Budakalász házigazdaként 29-28-ra nyert a Balatonfüred ellen, a győztes gólt Josip Juric-Grgic lőtte az utolsó másodpercben. A Budakalász horvát balátlövője tíz találattal a mezőny legeredményesebb játékosa volt. Az Európa-liga-csoportkörös vendégeknél Milan Gostovic nyolc gólt lőtt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–
PICK SZEGED 26–42 (14–22)
Veszprém, Március 15. úti csarnok, 1000 néző. V: Hajdu, Halász.
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P., Pulay 3, Éles B. 2 (1), SZRNKA 3, STRANIGG 5, HÁRI 5. Csere: Bugyáki 2, Vetési 1, Ludmán 3, Tóth P. 1, Preszter 1, Szucsik, Szatmári, Seregi. Edző: Konkoly Csaba
SZEGED: ALILOVIC – SOSTARIC 4, Szita 2, Gaber 2, ROSTA 13, Bodó 4, Bombac 3. Csere: L. Krivokapics (kapus), Tönnesen 1, Blonz 3, Mackovsek, Garciandía 3, Martins, B. RADIVOJEVICS 7 (2). Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–5. 11. p.: 3–10. 21. p.: 7–17. 28. p.: 12–20. 38. p.: 16–27. 46. p.: 21–34. 52. p.: 24–36. 57. p.: 26–40
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Konkoly Csaba: Az ellenfelünk megérdemelten nyert, végig kézben tartotta a mérkőzést. Mi elsősorban részfeladatokat próbáltunk megvalósítani, nekem leginkább a kapus és a védőfal kapcsolata tetszett, a támadásbefejezéseink ugyanakkor nem sikerültek.
Juan Carlos Pastor: A találkozó elején jól védekeztünk, viszonylag hamar nagy különbségre tettünk szert. A második félidőre hatos falat védekeztünk és mindenkinek játéklehetőséget biztosítottam.

CSURGÓI KK–FERENCVÁROS 31–30 (16–16)
Csurgó Sótonyi László Sportcsarnok, 900 néző. V: Bócz, Wiedeman.
CSURGÓ: HOLLÓ – Tóth Á. 1, KRSZMANCSICS 5 (1), Skol, ROTIM 4, Gábor 3, Spruk 3. Csere: Füstös Á. (kapus), Gebhardt 2, Markez 3, Szeitl L. Herceg 2, BORSOS, KRECIC 8, VASVÁRI, Bazsó. Edző: Baranyai Norbert
FERENCVÁROS: Győri – Bujdosó 1, Ónodi-Jánoskuti 2, LÉKAI 4, Debreczeni 2, KOVACSICS 4, Mikita. Csere: Borbély (kapus), Bognár, Imre 2, PRAINER 4, NAGY B. 5, Füzi 2, Balogh 2 (2), Pordán, Török 2. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–5. 18. p.: 12–9. 24. p.: 14–13. 28. p.: 16–16. 35. p.: 20–19. 41. p.: 23–21. 48. p.: 27–25. 55. p.: 30–28.
Kiállítások:
12, ill. 6 perc
Baranyai Norbert: – A Balatonfüred elleni vereség még mindig fájó pont a csapat életében, és ezért a mai mérkőzésre úgy készültünk, hogy megmutatjuk a csapat igazi arcát és kiköszörüljük a csorbát. Minden tiszteletem a csapatomé mert mindent megtettek hogy sikerrel zárjuk a mérkőzést. Fantasztikusan nagyon küzdöttek a fiúk, és a szurkolás is felejthetetlen volt.
Pásztor István: – Csalódott vagyok a mai mérkőzéssel kapcsolatban. Harcos erőszakos védekezést vártam a Csurgótól, de a várakozásommal ellentétben nekünk nem sikerült ennyire keménynek lennünk. Nem voltunk elég feszesek ma jobban játszott a Csurgó és megérdemelten nyert.

CYEB BUDAKALÁSZ–BALATONFÜREDI KSE 29–28 (15–15)
Budakalász, 250 néző. V: Kiu G., Kiu T.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 2, Sinkovits 4, MIHALIN 2, Dávid M., JURIC-GRGIC 10, KOVÁCS D. 4. Csere: DJORDJESZKI – (kapus), Kiss B. 2 (1), Tyiskov 2, Maracskó 1, Tóth Sz., Koncz 1, TÓTH R. 1 (1), Papp B., Berényi. Edző: Csoknyai István
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 2, GOSZTOVICS 8 (4), Szöllősi B. 3, Vajda 2, Szretenovics 3, Bóka 2. Csere: Tóth Mihály (kapus) – Kemény, Varga M. 3, Szmetán M. 1, Németh B., Ág, SZŰCS BENCE 4, Brandt, Vári. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8.perc: 6–3. 16. p.: 10–8. 27. p.: 14–13. 40. p.: 21–18. 47. p.: 23–23. 53. p.: 27–25. 57. p.: 27–27.
14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Csoknyai István: – Az első félidőt majdnem végig mi uraltuk, a második félidő viszont kaotikus volt az eredmény tekintetében. Mindent kibírtunk és jó döntéseket hoztunk. Minden pályára lépő játékos hozzá tudott tenni a mérkőzéshez, nagyon boldogok vagyunk.
György László: – Végletekig kiélezett mérkőzést játszottunk. A második félidőben volt egy jó periódusunk, ráadásul kettős emberelőnybe kerültünk, de buta hibákat követtünk el és a végjátékban is fegyelmezetlenek voltunk.

SPORT36 KOMLÓ–DABAS 28–32 (13–19)
Komló, 900 néző. V: Altmár, Horváth M.
KOMLÓ: Granic – Urbán 1, Zobec 5 (5), Melnyicsuk 2, Szöllősi O. 2, Jerkovic 6, Orbán 2. Csere: PÁSZTOR I. (kapus), Grünfelder, Szuharev 1, SZUNAJKO F. 3, Csányi, Takács B. 3, Vaskó 3, Hoffmann, Kovács D. Edző: Kilvinger Bálint
DABAS: NAGY T. – HORVAT 9 (4), Fekete B. 4, SZÖLLŐSI SZ. 4, Koller 1, Garajszki, Katona A. 1. Csere: Pallag (kapus), ZDOLIK 9, Tarabochia 1, Ács T. 1, Bognár N. 2, Laurinyecz, Bálint B. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 11. perc: 4–5. 20. p.: 7–11. 38. p.: 19–22. 46. p.: 23–24.
6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4
Kilvinger Bálint: – Többször bizonyítottuk a bajnokságban, hogy két arcunk van, sajnos hazai pályán a rosszabbikat mutattuk, ami különösen az első félidőre volt jellemző. Utána már hiába kapaszkodtunk.
Tomori Győző: – Az első félidő extra védekezése alapozta meg a győzelmünket.

1. Veszprém 8 8 305–219 +86 16
2. Szeged 9 8 1 324–248 +76 16
3. Tatabánya 9 7 2 272–251 +21 14
4. Csurgó 9 6 1 2 255–239 +16 13
5. Balatonfüred 10 5 2 3 285–274 +11 12
6. FTC 8 5 3 278–239 +39 10
7. Gyöngyös 9 4 1 4 245–261 –16 9