Férfi kézi NB I: szűken nyert a Csurgó, 15 góllal a Szeged

2016.09.17. 20:03
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság második fordulójában a Mol-Pick Szeged 15 góllal nyert Budakalászon. A Csurgó otthon szűken, minimális különbséggel múlta felül a vendég váciakat. A Tatabánya és a Balatonfüred is otthon tartotta a pontokat, előbbi öttel győzte le a Gyöngyöst, a fürediek hárommal az Orosházát.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

CYEB BUDAKALÁSZ–MOL-PICK SZEGED 20–35 (12–18)
Budakalász, 350
néző. V: Felhő F., Öcsi T.
BUDAKALÁSZ: Váczi – Halász M., Czina, Koncz A. 1, SZEMIKOV 6, HOLDOS 3, Koncz 2 (1). Cs: Bohács 2, Parrondo 2, Mazák 2, Sutka 1, Rédai 1. Edző: Horváth Attila
SZEGED: Sierra – GORBOK 5, Källman 3 (1), BALOG Zs. 4 (2), SOSTARIC 4 (2), Bóka 4 (1), Bodó 3 (1). Cs: Sego (kapus), Skube 3 (1), P. Rodríguez 2, Petrus 1, Zubai 2, Gaber 2, Bánhidi 1, Obranovic 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–10. 15. p.: 5–12. 33. p.: 13–21. 50. p.: 16–30
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/8
Horváth Attila:
– Csapatom elfáradt a végére. Az eredményt reálisnak tartom, mi a jövő héten kezdjük el a bajnokságot.
Carlos Pastor: – Nehezen kezdtük a meccset, és akkor játszottunk jobban, amikor javultak a támadásaink. A védekezéssel is elégedett voltam. FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

CSURGÓI KK–VÁCI KSE 22–21 (12–12)
Csurgó, 600
néző. V: Hargitai, Markó
CSURGÓ: BARTUCZ – Hornyák P. 3, Csavor , OSLAK 4, Pordán 1, Mikita J. 1, Radjenovics 3 (1). Cs: Balogh T. (kapus), Halász L., ASZTRASAPKIN 4 (2), Hanusz 1, Jerebie 1, Hadziomerovic 1, Rodrigues, Gazdag T. 1, Varjú M. 2. Edző: Sótonyi László
VÁC: ULICSINYI – Vasics 3, Csicsikalo 1, Ménfői 1, Topics 2, KOLLER 7, Popovics 3 (1). Cs: Drisszi, Vitáris (kapus), Pavlovics, BARTÓK D. 4 (1), Tyiskov, Császár F., Czene, Munkácsi R., Törteli. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–3. 17. p.: 7–5. 22. p.: 8–10. 37. p.: 15–14. 41. p: 16–17 53. p.: 19–19
Kiállítások: 8 ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László:
– Mindkét együttes nagyon felkészült. Másfél hét alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk és fáradt a csapatom. Emiatt nem volt jó a támadójátékunk. A két pont a lényeg.
Zsiga Gyula: – Ilyen mérkőzésre számítottam, de nem érdemeltünk vereséget. Jól felkészültünk a Csurgó taktikájából. Nagy harc folyt, a támadásainkkal elégedett vagyok, ám a védekezésünkkel nem, csak a kapusunkkal.

BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE LINAMAR 30–27 (14–14)
Balatonfüred, 600
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori, KASPAREK 13, Győri 4, KEMÉNY 3, Zdolik 4, Varsandán 2 (2). Cs: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh B. 3, Petrovszki, Déber, Kancel, Debreczeni, Vasvári, Szemjonov 1. Edző: Csoknyai István
OROSHÁZA: Herjeczki – Komporály 3, FERENCZI 5, Nyilas, Buday 1, Antal 1, Németh L. 3. Cs: Miklós (kapus), Morva, KNEZEVICS 7 (4), Oláh T. 1, Markoszki, Pásztor M. 1, Levy, RADOJEVICS 5, Tárkányi. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 9. p.: 7–3. 14. p.: 10–5. 19. p.: 12–10. 24. p.: 13–12. 28. p.: 13–13. 35. p.: 17–16. 42. p.: 20–20. 47. p.: 23–22. 53. p.: 24–24. 59. p.: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Csoknyai István:
– Az első mérkőzésünkhöz képest a támadójátékunk javult, de a védőmunkánkon még van csiszolnivaló. A kritikus pillanatokban könnyű gólokat kapunk.
Vladan Jordovics: – Nagyszerű mérkőzés volt, a játékosok a kézilabda minden szépségét bemutatták. Óriási csatában a Füred nyert, de a játék képe alapján rászolgáltunk volna egy pontra.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–19 (14–9)
Tatabánya, 800
néző. V: Bonifert F., Oláh V.
TATABÁNYA: TÓTH M. – Pásztor 3, Leimeter 2, Szöllősi Sz. 2, SZÖLLŐSI B. 4, Bozsovics 3, VUJOVICS 7 (2). Cs: Deményi (kapus), Sipos 1, Harsányi, ILYÉS, Grigoras 1, Dénes, Vranjes 1. Edző: Vladan Matics
GYÖNGYÖS: Hudák – Országh, OLIVEIRA 3, Hegedűs 1, Mikita, Juhász 2, Kovacsics 1. Cs: Ivanisevics (kapus), Németh T. 2, Sipeki, Reznicek, Duris 2, RASICS 2, LELE 6 (3). Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 8. p.: 5–2. 14. p.: 9–4. 26. p.: 14–6. 34. p.: 14–11. 37. p.: 17–11. 47. p.: 18–15. 55. p.: 21–18
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Vladan Matics:
– Az első hazai meccsünkön kissé idegesek voltunk, nem játszottunk igazán jól, amiben közrejátszott a Gyöngyös kiváló játéka is. Ellenfelünk dicséretesen küzdött.
Debre Viktor: – Rettentően erős csapattal mérkőztünk. Kihoztuk magunkból a maximumot, az eredmény ránk nézve hízelgő.

1. Telekom Veszprém 7 7 229–147 +82 14
2. Mol-Pick Szeged 4 4 130–85 +45 8
3. Ceglédi KKSE 2 2 51–48 +3 4
4. Váci KSE 2 1 1 42–40 +2 2
5. Balatonfüredi KSE 3 1 2 77–79 –2 2
6. Csurgói KK 2 1 1 48–52 –4 2
7. B. Braun Gyöngyös 2 1 1 43–47 –4 2
8. Grundfos Tatabánya KC 3 1 2 69–76 –7 2