Mikler és Rosta is remekelt, a Szeged megverte a Veszprémet!

2023.04.15. 16:50
A Szeged 30–28-ra megverte odahaza a Veszprémet, ezzel minden bizonnyal meg is nyerte az NB I alapszakaszát.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Földi Imre)

FÉRFI KÉZILABDA NB I
OTP BANK PICK-SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 30–28 (18–17)
Szeged, 6202
néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: MIKLER R. – SOSTARIC 5, GARCIANDÍA 4, Bombac 1, ROSTA M. 9, MACKOVSEK 5, Szita 1.Csere: Gaber 1, Bodó 2, Blonz 1, Martins 1, B. Radivojevics. Edző: Juan Carlos Pastor
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 3 (1), REMILI 5, PESMALBEK 5, Ligetvári 1, Lauge 1, STRLEK 6.Csere: CUPARA (kapus) 1, el-Dera 2, Mahé 2, Sipos, A. Nilson 1, Ilic Z. 1.Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 8. p.: 5–5. 14. p.: 7–9. 18. p.: 10–10. 21. p.: 13–10. 24. p.: 16–12. 28. p.: 17–15. 32. p.: 18–18. 36. p.: 19–20. 39. p.: 22–20. 44. p.: 23–22. 48. p.: 23–23. 51. p.: 25–24. 55. p.: 26–26. 58. p.: 28–27
Kiállítások. 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 2/1
Juan Carlos Pastor: – Nemcsak a csapatnak, szurkolóinknak is nagyon kellett ez a győzelem. Játékosaim minden dicséretet megérdemelnek, mert a kritikus pillanatokban is helyén volt a szívük. Folytatjuk a munkát, sok kemény csata vár még ránk ebben az idényben.
Momir Ilics: – Elismerem, megérdemelten nyert a Szeged. Sokat hibáztunk, sok labdát elszórtunk, nem a legjobb formánkat futottuk. Mindazonáltal nem érheti szemrehányás játékosaimat, mert szívvel-lélekkel küzdöttek. Fantasztikus együttesünk van, és még sok fontos meccs vár ránk az idényben.

Eddig minden meccsét megnyerte az ősi rivális OTP Bank-Pick Szeged új otthonában, a Pick Arénában a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, ebben az idényben egyszer már játszottak a csarnokban, akkor az Építők tizenhárom góllal múlta felül Juan Carlos Pastor teljesen széteső alakulatát a Bajnokok Ligájában. Sőt, Momir Ilics együttese eddig a két csapat valamennyi összecsapását megnyerte az idényben, összesen négyszer jött le győztesen a pályáról.

A két csapat második bajnoki találkozója a Szegednek lehetett kicsit fontosabb, egyrészt azért, hogy a BL-zakó után bizonyítson a saját szurkolói előtt, másrészt egy győzelemmel a bajnoki alapszakaszt is megnyerhette. Ennek megfelelően a felek hatalmas elánnal kezdték a találkozót, az egyik oldalon Borut Mackovsek, a másikon Dragan Pesmalbek góljaival szorosan alakult az eleje, majd kis előnyt tudott kicsikarni a vendégcsapat, ami azonban rövid ideig tartott.

Jött ugyanis Mikler Roland, a szegediek válogatott kapusa, aki öt elképesztő bravúrt mutatott be sorozatban, abból háromszor Andreas Nilsson tiszta ziccerét hárította, és a hazai együttes 5–0-s sorozatot produkált, a Veszprém pedig majdnem hét percig nem szerzett gólt. Az első félidő hajrájában a beállóposzton Bánhidi Bence hiányában újra brillírozó Rosta Miklós tarthatatlan volt, hatból hat gólt vágott be, a hazaiak pedig az első félidő hajrájában több mint hét percig tartották a háromgólos előnyüket. Az utolsó két és fél percben azonban csak a vendégek tudtak betalálni, így Pesmalbek és Ligetvári Patrik góljának köszönhetően csak egy góllal vezetett a Szeged a szünetben (18–17).

A második játékrész elején feljavult a vendégek beálló körüli védekezése, és a hazai csapat mintha meg is akadt volna, de Pastor időkérése gyorsan visszarángatta, és visszavette a vezetést. Egyre feszültebb lett a meccs hangulata, először Vladimir Cupara és Mario Sostaric szólalkozott össze, majd Nedim Remili akadt ki teljesen jogosan, miután beszorult a Bodó Richárd, Borut Mackovsek és Matej Gaber alkotta darálóba, ami után a szlovén beállót piros lappal végleg kiszórták. A videózás ugyanis megmutatta, hogy állba verte francia ellenfelét, akinek még az orra vére is eleredt, és onnantól kezdve tamponnal az orrában játszott.

Ami más volt, mint a két csapat eddigi találkozóin a idényben, hogy a Szeged nem eresztett le a negyvenedik és az ötvenedik perc között, megőrizte a lendületét, és nem hagyta a Veszprémet lépéselőnyhöz jutni. Az utolsó percekben a szegediek kerültek előnybe, Dean Bombac góljával kettővel vezettek, és bár Remili gyorsan szépített, a Szeged szépségdíjas kínai figurával eldöntötte a meccset (Alexander Blonz adta fel a labdát a szélről a jó ütemben középen berepülő Imanol Garciandíának). A Tisza-parti alakulat 30–28-ra nyert, ezzel a tabella élén maradt, a nagy riválisa előtt, és ha a hátralévő négy fordulóban nem veszít pontot, akkor biztosan megnyeri a bajnoki alapszakaszt, amivel kiharcolja a pályaelőnyt a júniusi bajnoki döntőre.

További eredmények

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–FERENCVÁROSI TC 35–38 (19–16)
Veszprém, 250
néző. V: Asztalos, Szalay
FEJÉR-B.Á.L.: Miklós G. – Szmetán P. 1, Tóth P. 2, Ludmán 1, Szrnka 4, ÉLES B. 8 (1), HÁRI 8 (1).Csere: Balogh T. (kapus), BUGYÁKI 5, STRANIGG 5, Preszter 1, Vetési, Szatmári. Edzők: Éles József, Danyi Gábor
FTC: Borbély – BUJDOSÓ 8, BALOGH ZS. 6 (5), Lékai 4, DEBRECZENI 5, NAGY BENCE 8 (2), Kovacsics 1.Csere: Győri K. (kapus), Bognár A., Ónodi-Jánoskúti 3, Pordán 1, Prainer 1, Mikita 1, Csörgő. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 14. p.: 9–8. 23. p.: 17–13. 32. p.: 21–16. 38. p.: 25–20. 42. p.: 25–25. 47. p.: 26–30. 52. p.: 30–32. 58. p.: 34–36
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/7
Danyi Gábor: – Nagy fegyverténynek tartom, hogy így megszorongattuk a Fradit, végig pariban tudtunk maradni. A saját mércénk szerint előreléptünk, főként támadásban. Sajnos a második félidőben mély hullámvölgybe kerültünk, az ellenfél ekkor kerekedett fölénk, de a hajrára így is sikerült visszakapaszkodnunk.
Pásztor István: – Jó volt újra egykori sikereim helyszínén szerepelni. A mérkőzés bizonyította, hogy a veszprémiek érdemtelenül állnak ilyen hátul a tabellán, szurkolok nekik, hogy elkerüljék a kiesést. Mi megint saját magunk ellenségei voltunk, ám mikor kellett, volt tartásunk és jól megoldottuk a feladatainkat.

BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–BALATONFÜREDI KSE 27–34 (13–16)
Budaörs, 150 néző. V.: Sándor L., Szikszay
FARKASOK: Merkovszki – Valler 2, Enomoto 3, Németh A. 3, Kvastek 4, Szövérdffy 1, NURELDEN 8 (3). Csere: Nánási (kapus), Kovács Á., Vuleta, Turák, Auer, Rédai 1, SZÉLES 5, Zennadi. Edző: Korsós Ádám
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK P. 8 (3), Németh B. 1, SZRETENOVICS 8, Szűcs B. 2, Szmetán 5, BÓKA 8. Csere: Tóth M. (kapus), Dénes, Vajda, Brandt 2. Edző: György László
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Korsós Ádám:
– Talán az első félidőben tudtuk egy kicsit megnehezíteni ellenfelünk dolgát. Roppant csalódott vagyok, mert annak ellenére, hogy a Balatonfüred jó csapat, úgy éreztem, van keresnivalónk, de hitehagyottan játszottunk, amit megbeszéltünk, annak a csírája sem látszódott. A második félidőben pedig már csak az eredmény volt kérdéses. Csalódott vagyok, mert jobb mérkőzésre számítottam.
György László: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, még ha az eredmény nem is feltétlenül tükrözi ezt. Kevesen voltunk a sok sérültünk miatt, szóval ennek fényében értékes két pontot szereztünk.

SPORT36-KOMLÓ–CYEB-BUDAKALÁSZ 27–27 (11–14)
Komló, 900
néző. V: Horváth P., Marton
KOMLÓ: Granic – Urbán 1, Grünfelder 1, Vekic, Vranac, JERKOVIC 6, Hoffmann. 2. Csere: PÁSZTOR I. (kapus), Melnyicsuk, Szöllősi O., SZUHAREV 2, ZOBEC 6 (3), Szunajko F. 1, TAKÁCS B. 5, Vaskó 3. Edző: Marosán György
BUDAKALÁSZ: DJORDJESZKI – Varjú 5 (4), SINKOVITS 4, KISS B. 6, MIHALIN 6, Juric-Grgic 1, KOVÁCS D. 4. Csere: Bíró B. (kapus), Dávid M., Maracskó, Koncz 1, Tóth Sz., Vrhovina. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–5. 15. p.: 4–7. 21. p.: 7–12. 36. p.: 14–19. 46. p.: 21–22. 54. p.: 25–25. 60. p.: 26–27
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Marosán György: – Keményen küzdöttünk, elveszítettük leggólerősebb játékosunkat, majd a védelem oszlopát, mégis pontot szereztünk, ami mutatja erőnket.
Csoknyai István: – Óriási meccs volt!

MOL TATABÁNYA KC–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 34–25 (16–13)
Tatabánya, 1865
néző. V: Kiu G., Kiu T.
TATABÁNYA:
Székely – Rodríguez P. 4, MARAS (1), Peric 1, Vilovszki 3, Győri M. 3 (1), Ugalde 2. Csere: NAGY BENEDEK (kapus), UBORNYÁK 6, Obradovics, Hornyák B. 2, Pergel 4, Krancz 3, Bodor, Edwards 1, Bodnár Á. Edző: Tombor Csaba
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Gráf 1, SCHÄFFER 5, Hegedűs M. 2, Gerdán, Hamidovic 1, VARSANDÁN M. 5 (1). Csere: Gyánti (kapus), Menyhárt 3, Jóga 2, Halász 2, Jaros 2, Gábori 1, Schmid 1, Nagy Á., Lakosy. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 12. p.: 6–6. 22. p.: 14–9. 27. p.: 16–12. 39. p.: 21–16. 45. p.: 24–18. 50. p.: 28–22. 56. p.: 32–22
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Tombor Csaba:
– Tartottam a mérkőzéstől, az első félidőben nagyon érezhető volt az a nyomás, amit magunkra tettünk a rossz kupaszereplés miatt, kicsit bizonytalanul játszottunk, próbáltuk lassítani a játékot, de a második félidőben már fegyelmezettebbek voltunk.
Bíró Balázs: – Szerettük volna megnehezíteni a dolgukat, minél tovább meccsben maradni, és a végén esetleg bravúrt elérni, de már az első félidőben sokat hibáztunk. A Tatabánya erősen tartalékosan állt fel, ennél nagyobb esélyünk nem lesz ellenük, de ezt sem tudtuk kihasználni.

HSA NEKA–DABAS KC 30–26 (15–11)
Balatonboglár, 300
néző. V: Bócz, Wiedemann
NEKA: PALASICS – Krakovszki Zs. 2, Temesvári 2, SZTRAKA 5, Papp T. 3, KOVÁCS T. 6, Krakovszki B. 4 (2).Csere: DEMÉNYI (kapus), TÁRNOKI, Dely 2, Dobi 2, Szilágyi Benjámin 4 (2), Karai, Draskovics. Edző: Sótonyi László
DABAS: Pallag – Horvat 2 (1), Fekete B. 2, Tarabochia 2, Szöllősi Sz. 2, Koller 4, LAURINYECZ 4.Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki 2, Ács T. 1, BÁLINT B. 5(1), Bognár N., Gáspár K. 1, Katona 1.Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása.7. perc: 0–3. 12. p.: 4–5. 16. p.: 7–7. 24. p.: 9–10. 29. p.: 14–10. 32. p.: 16–12. 39.p.: 20–13. 45. p.: 21–16. 51. p.: 25–21. 55. p.: 30–24
Kiállítások: 12 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 6/2
Sótonyi László: – Nagyon örülök, hogy a rossz kezdés ellenére mentálisan uraltuk a mérkőzést. A második félidő hajrájában a ki nem kényszerített hibák miatt kapkodóvá vált a játékunk, de ettől függetlenül elégedett lehetek. Örömteli, hogy a kemény és céltudatos munka eredményeként ezzel a fiatal csapattal már huszonegy pontot gyűjtöttünk.
Tomori Győző: – Jól kezdtük a mérkőzést, majd a huszadik perc környékén utolértek bennünket a hazaiak, és a félidő hajrájában elkövetett ki nem kényszerített hibák megbosszulták magukat. A szünetig kialakult különbség a második félidőben még tovább nőtt, elkövettük azokat a hibákat, amelyek elkerülésére készültünk. Csak magunknak köszönhetjük a két pont elvesztését.

Forrás: mksz.hu

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Nézzük... Bombacot lökik, 13 másodperc, passzív. Garciandía balra passzol Blonznak, aki középre emel... kínai figurás gól Garciandíától! 30–28!

60. perc Hazai időkérés, 23 másodperc van vissza.

60. perc Remili a jobb sarokba lő nyolcról, kissé balról. 29–28!

60. perc Időkérés a vendégektől.

59. perc
Nagy gól Bombactól a jobb felsőbe nyolc méterről, átlövésből. 29–27!

59. perc Remili passza rossz Nilssonnak!

59. perc Bombac csodapasszát Rosta a hatosról a lécre vágja! 28–27...

58. perc Garciandía lövése Ligetváritól a bal felsőbe pattan, Remili villámgyorsan válaszol, betörésből.

57. perc Lauge ziccere Mikleré, Nilsson egyébként is lökött bent.

56. perc Egyre több a szabálytalanság, Martins és Pesmalbek összefejel, videózás, nincs piros lap, nem is járt most. Mackovsek az utolsó passz után átlövésből a jobb alsóba talál.

54. perc Kínai figurás gól Sostarictól, Martins finom kézzel adott passza után, Remili egyszerű kis betörésből válaszol, 26–26.

53. perc Cupara védi jobb vállal Garciandía ziccerét. Lauge átlövése rossz.

52. perc Sostaric odanyúl Pesmalbek nyakához, hetes. Marguc ballal a kapu közepébe lő, 25 egyenlő.

50. perc Bodó átlövése nagyon rossz, nincs jól, mintha kifáradt volna. Azonnal a kispadra huppan. Remili elejti a labdát a fal előtt, Garciandía ziccere Cuparáé... A spanyol ismét zseniálisan védekezik, vetődve szerez labdát, most passzol, Rosta értékesíti a ziccer.

49. perc Mahé elől elfogy a fal futás közben, köszöni szépen. Egyenlő.

48. perc
Mahé passzát Remili bevetődve ballal a jobb sarokba vágja, Martins azonnal válaszol ütemtelen közbelövésből, a földről, nyolcról. Remili átlövése a lécen csattan.

Fotó: Földi Imre

47. perc Bodó ziccere Cuparáé, az eleső Remili ront elöl, Lauge megmenti őt kiváló védekezéssel, Sostaric ellen. 23–22 még mindig.

46. perc Ee-Dera lő kilencről, Mikleré ez is.

44. perc Corrales eléri a jobb sarok előtt Radivojevics hetesét!

43. perc Remilinek is két perc, Garciandía átlövése Cuparáé, aki azonnal lő... 23–22, kapusgól még nem volt ma.

42. perc A bal alsó előtt Mikler megfogja Mahé hetesét!

42. perc Sostaricnak két perc, lökte a bevetődő el-Derát.

41. perc Gyors gól el-Derától, ne feledjük, két perc emberelőny is a piros lap miatt. Üres kapuval a Szeged... és elsül Garciandía keze.

40. perc Remili kap egyet az orrára, ismét pogó a pályán. Videózás. Alighanem hazai piros lap lesz a következménye Gaber balegyenesének. Bizony, piros lap Gabernek!

40. perc Időkérés a vendégektől. 22–20

39. perc Rosta ismét gólt lő a hatosról, majd lesántikál a pályáról. Jó védekezés után Garciandía ziccert ront, Sostaricé a kipattanó, és a kapuba vágja hétről. Cupara nekimegy Sostaricnak, mindenki a pályán, edzők, cserék is. Kétszer is majdnem fejen lőtték a kapust, ez már sok volt neki.

38. perc
Eredményes, szép támadás végén beállóból eredményes Sostaric. 20–20. El-Dera közbelövését kirúgja a jobb alsó elől Mikler!

38. perc Hazai időkérés.

36. perc
Martins bejátszása rossz, Lauge a háta mögött passzol Marguc elé, vezet a Veszprém.

35. perc
Ligetvári jó formában, szereli Rostát, és gólpasszt ad a hatosról berepülő, egyenlító Strleknek.

34. perc Rosta nagy gólt dob, Marguc bevetődve a kapufára lő.

32. perc Mackovsek lövése rossz. Jó védekezés a Veszprémtől, Strlek elfut, és egyenlít. Corrales, majd Mikler is véd egyet, Ligetvári labdát szerez, Remili ziccere Mikleré! 18–18!

31. PERC FOLYTATJUK!

Hiába tudott időről időre egyenlíteni az OTP Bank-Pick Szeged a mérkőzés nagy részében lépéselőnyben lévő Telekom Veszprém története során 30. alkalommal, zsinórban pedig harmadszor nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután a sorozat győri négyes döntőjének fináléjában 35–32-re felülmúlta ellenfelét.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 18–17!

30. perc
Sostaric kihagy jobbról ballal egy beugrásos ziccert, Ligetváritól nyolcméteres bombagól.

29. perc Siposnak két perc Bodó lerántásáért, és úgy reklamál, hogy örülhet, hogy csak ennyit kap...

28. perc Bombac-ejtés, Rosta-bevetődés, szép. Pesmalbek állva, laza csuklóval lő a jobb alsóba hétről, a védő által átölelve.

27. perc Rosta most nem ront. Ilics sem, 17–15.

27. perc Újabb baki Garciandíától, Bodó hatméteres, bevetődéses lövését védi Cupara... Nilssonét meg Mikler!

26. perc Bombac a földről jobbal szétlövi a lécet, kilencről.

25. perc Garciandíánál belemenés, Strlek jobbról most a bal, azaz a túlsó alsó sarokba tekeri a labdát. 16–14

24. perc Labdaszerzés után Gaber hétről a jobb felsőbe lő jobbal. Mahé átlövésből dettó.

24. perc A csúcsformában lévő Bombac jobbra néz, balra gólpasszt ad a bevetődő Rostának.

23. perc Bodó átlövését Cupara a kapufára tolja, Strlek balról szemtelen gólt ejt.

22. perc Rosta cunderezik, Nilsson bevetődik, 14–11.

21. perc Hét, Mahé átlövése is az övé. Cupara is véd egy nagyot, Blonz bánatára, és hergeli övéit.

21. perc Időkérés a vendégektől. Mikler már 6 védésnél tart.

21. perc Bombac újabb gólpasszt ad Bodónak, öt nullás sorozatban a Szeged.

20. perc Bodó góljával 12–10, de Nilsson ismét egyedül marad a hatos előtt... és ezt is megfogja Mikler!

19. perc Nilsson ziccere Mikleré, Bodó átlövése Siposé, ám Blonz a bal szélről jobbal a hosszú sarokba lő. 11–10, és Mikler ismét megfogja Nilsson közeli lövését!

18. perc Bodó beáll, átlövésből eredményes. Egyenlő, Corralest Cupara váltja.

16. perc Margucól szélsőgól... Sostarictól dettó.

15. perc Szita beállóból jobbal a kapu közepébe lő Bombac mesteri bejátszásból, a kapus lába között, Ligetvárinak két perc. 8–9

14. perc Hazai időkérés, nyilván. Mikler 2-t védett ma, Corrales 3-at.

13. perc Lauge lövését védi Mikler, Garciandía átlövését Ligetvári a kapusa elé blokkolja... el-Dera ejtése után Pesmalbek büntet, beállóból.

12. perc Lauge odasóz Garciandíának, hetes. Blonz jobbal kapura lő, Corrales véd a bal alsó előttT

11. perc Strlek lő alaposan kijátszott akció végén gólt a bal szélről. Garciandía eladja, Pesmalbek újabb gólpasszt ad Strleknek, 7–8, vezet a Veszprém.

10. perc Szita kap két percet.

9. perc Nagy adok-kapok a hazai hatos előtt, de nincs két perc még, most Lauge ad gólpasszt a beállósnak, Pesmalbeknek... Mackovsek gyors elfutással válaszol, és a léc alá lő. 7–6.

8. perc Mackovsek szétlövi jobbal a jobb felső kilencről.

7. perc Remili zseniális pattintása után Pesmalbek ziccerezhet beállóból, öt öt.

6. perc El-Dera gyors csel után hatról a jobb alsóba lő, Garciandía s Szita közül... Mackovsek átlövésből talál a bal sarokba, félmagasan.

6. perc Bombac okos passzával bevetődhet Rosta, 4–3.

4. perc
Kőkemény hazai védekezés, Lauge bánja. Aztán Lauge kilencről hatalmas gólt lő jobbal a bal felsőbe egy másfél perces, de két hazai sárga lappal tarkított támadás végén.

3. perc Garciandía csoda magasra ugrik, és jobbal a jobb alsóba lő a szaggatottról. 3–2

2. perc Bombac cunderezése rossz, Lauge átlövése Mikleré.

1. perc Sostaric lő az elalvó védők közül a bal felsőbe, Remili azonnal válaszol a jobb szélről. Mackovsek meg felugrásból talál a bal alsóba - Pesmalbek beállóból eredményes. 2–2, laza egy perccel kezdünk...

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak világoskék-sötétkék mezben és sötétkék nadrágban, a vendégek tiszta vörösben.

Majdnem telt ház, remek hangulat.

A bajnokságban egyébként hiába második, még a Veszprém áll jobban, mivel eggyel kevesebb meccset játszott, és a két csapat első egymás elleni mérkőzését 31–26-ra megnyerte tavaly októberben. A Szegednek az az egyetlen veresége a bajnoki idényben, így a döntetlen is a vendégeknek lenne jó, Juan Carlos Pastor együttese csak győzelemmel előzne. Az idény ötödik Szeged–Veszprém rangadója szombaton 17 órakor kezdődik a Pick Arénában, és aznap öt másik NB I-es bajnoki (Tatabánya–Gyöngyös, Fejér-B.Á.L.–Ferencváros, NEKA–Dabas, Komló–Budakalász, Budai Farkasok–Balatonfüred) kezdődik 18 órától.

„A Veszprém elleni újabb mérkőzés lehetőséget ad arra, hogy megszerezzük az alapszakasz első helyét, ami jelentős fegyvertény lenne, és szeretnénk, ha hazai pályán végre a mi javunkra dőlne el a találkozó – mondta klubja honlapjának Mikler Roland, a szegediek válogatott kapusa. – Ez most a feladat, és a csapat is jó állapotban van. A meccsenkénti harminc feletti lőtt gól már biztató, a kapott kevésbé, ezért elöl-hátul javulnunk kell, mert a Veszprém mindenhol erős, és a mi oldalunkon mindennek tökéletesen kell működnie, hogy le tudjuk győzni.”

A két gárda négy héten belül negyedszer találkozik egymással, és tavaly is volt egy összecsapásuk az idényben, valamennyit a Veszprém nyerte meg. Ezek közül azonban csak a legutóbbit, a Magyar Kupa-finálét lehet igazán rangadónak nevezni, mert az hozott valódi ki-ki harcot, és azt érdemes alapul venni, ugyanis jól mutatja, hogy a két alakulat játékerőben nincs messze egymástól, s a Szegednek van esélye revansot venni az elvesztett Bajnokok Ligája-párbaj és az MK-döntő miatt.

Aki nyer, lépéselőnybe kerül szombaton a Pick Arénában, az OTP Bank-Pick Szeged–Telekom Veszprém férfi kézilabda bajnoki rangadón, sőt, a két ponttal szinte biztosan megnyeri az NB I alapszakaszát is, amivel megszerzi a pályaelőnyt a júniusi bajnoki döntőben. Azért csak szinte biztosan, mert az Építők balatonboglári döntetlenje megmutatta, hogy bármi megtörténhet, s egyébként éppen annak a NEKA elleni 29–29-re végződött találkozónak köszönhető, hogy van tétje a szombati meccsnek, hiszen győzelemmel a szegediek a tabella élére ugorhatnak, és a papírforma szerint néhány forduló múlva ott is végeznének.

Szombaton már az ötödik Szeged–Veszprém összecsapás következik a férfi kézilabda­idényben, eddig nyomasztó az Építők fölénye, amely mind a négy találkozót megnyerte, de a Szeged előtt itt az újabb lehetőség a szépítésre – a mérkőzésnek ráadásul tétje is van.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–VESZPRÉM MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!