Férfi kézi NB I: sima FTC-siker; a Komló megszorongatta a Veszprémet

M. B.M. B.
2023.05.13. 21:06
A Tatabánya túl nagy falatnak bizonyult, kikapott a Balatonfüred (Fotó: Koncz Márton)
A Ferencváros magabiztos, 29–23-as győzelmet aratott a Budakalász ellen a férfi kézilabda NB I 24. fordulójában. A Veszprém a Komlót, a Gyöngyös a Csurgót, míg a Tatabánya a Balatonfüredet győzte le.

Az első gólokat még a Budakalász szerezte az Elek Gyula Arénában, de ezután magához ragadta a kezdeményezést a Ferencváros. A dobogóért küzdő zöld-fehér együttes végig vezetve nyerte meg a találkozót, míg a Budakalász csak kozmetikázni tudott a végeredményen.

Meglepően szívós ellenállást tanúsított a Komló a Veszprém elleni idegenbeli meccs első félidejében, az első percekben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd szép lassan elhúztak a BL negyeddöntőjében is érdekelt hazaiak. A Komló ezzel együtt többször is kétgólosra faragta hátrányát, végül három góllal vezetett az Ilics-csapat a szünetben. A fordulás után egy fokozattal feljebb kapcsoltak, s elkalapálták a Bányászt az Építők, a végeredmény 39–32 lett. A meccs két legjobbja a veszprémi Vailupau, illetve a komlói Takács Bence lett, fejenként hét góllal.

Az első félidőben a Csurgó volt fölényben, s több ízben is négy góllal vezetett Gyöngyösön. A fordulás után összeszedte magát a hazai együttes, s kitartóan üldözte a somogyiakat. A hajrában a vezetést is megszerezte a Gyöngyös, majd időkérés után egalizált a Csurgó az utolsó percben. A csattanó azonban még hátra volt: a hazaiak is időt kértek, Menyhárt Máté pedig öt másodperccel a végső dudaszó előtt dobta be csapata győztes gólját.

Nagy csata zajlott Balatonfüreden is, ahol a helyi csapat szerezte az első gólt, ezután viszont érvényesült a dobogóra hajtó Tatabánya minőségbeli fölénye. Szmetán Máté hiába dobott egymaga nyolc gólt hazai oldalon, csapata csak az eredmény után tudott futni. Székely Márton és Nagy Benedek is remek napot fogott ki,s ezzel megalapozta csapata ötgólos sikerét.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Ferencvárosi TC–CYEB-Budakalász 29–23
(15–7)
Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Felhő, Öcsi.
FERENCVÁROS:
GYŐRI K. – IMRE B. 7 (2), Pordán 1, J. Mikita, BOGNÁR A. 3, Nagy Bence 4 (1), Juhász Á. 2. Csere: Borbély (kapus), BALOGH ZS. 3, Prainer 1, Csörgő 2, Debreczeni 2, ÓNÓDI-JÁNOSKÚTI 2, Török Á. 2. Edző. Pásztor István
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – Varjú 2 (2), SINKOVITS 5 (1), MIHALIN 4, Kiss B., Juric-Grgic 1, Kovács D. Csere: VÁCZI (kapus), Tyiskov 1, Koncz 2, Tóth Sz. 2 (1), Fórizs 2, Maracskó 2, Berényi 1, Vrhovina 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 15. p.: 8–4. 26. p.: 12–6. 34. p.: 17–8. 43. p.: 20–14. 50. p.: 23–18. Kiállítások: 16, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4
Pásztor István: – Az első félidőben úgy védekezett a csapat, ahogy még nem láttam. Az a cél, hogy a védekezésünk stabil legyen, jó kapusteljesítménnyel. A második félidőben játszotta azt a Budakalász, amit általában szokott. Mindent megteszünk, hogy az utolsó két mérkőzésünket megnyerjük, rajtunk ne múljon a harmadik hely.
Csoknyai István: – Lendületesen, jól, eredményesen játszott a Fradi. Az első öt percünk rendben volt, majd negyedórás gólcsend következett. Annak viszont örülök, hogy a fiatalok megnyerték a második félidőt, más pozitívum nem volt.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–Csurgói KK 25–24 (11–13)
Gyöngyös, 1000 néző. V: Hargitai, Markó.
GYÖNGYÖS:
A. TOMICS – Schäffer 1 (1), Gábori, Hegedűs M. 1, Gerdán, Varsandán M. 3, Gráf 2. Csere: Gyánti (kapus), Potisk 2, Halász L., BURA 6 (1), Lakosy 3, Schmid 3, Hamidovic 1, Jóga 1, Menyhárt 2. Edző: Bíró Balázs
CSURGÓ: Holló B. – Gebhardt 3, KRECIC 4, Krszmancsics 4 (4), Rotim 2, Herceg 2, Spruk 1. Csere: Füstös Á. (kapus), Szeitl L., Bazsó 3, Skol, Borsos, Tóth Á., Szeitl E. 1, Gábor M., MARKEZ 4 (3). Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–7. 18. p.: 5–10. 24. p.: 8–12. 36. p.: 15–16. 42. p.: 16–19. 48. p.: 19–20. 54. p.: 22–22. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 7/7
Bíró Balázs: – Nem szoktam ilyet mondani, de ha a csurgóiak az első félidőben nemcsak megszurkálnak minket, hanem ki is véreztetnek, akkor vége van a találkozónak. A szívünk vitt előre, a végén szerencsénk is volt, a szurkolóink áttoltak minket a célvonalon. Büszke vagyok a fiúkra!
Baranyai Norbert: – Nagyon bosszús vagyok, mert rengeteg helyzetet hagytunk ki az első félidőben. Akkora előnyt szerezhettünk volna, ami már behozhatatlan az ellenfélnek, és akkor nem így megyünk bele a végjátékba. A hajrára ki-ki meccs lett, amelyen kicsúszott a kezünkből a győzelem. Nagyon csalódott vagyok, mert pontot, pontokat érdemeltünk volna.

Telekom Veszprém–Sport36-Komló 39–32 (20–17)
Veszprém, 1000 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
VESZPRÉM:
Cupara – VAJLUPAU 7 (1), Ilic Z. 3, Mahé 4, A. NILSSON 10 (2), Lukács P. 4, ELÍSSON 8 (1). Csere: Pesmalbek 3, Sipos. Edző: Momir Ilics
KOMLÓ: Pásztor I. – Urbán 2, SZUHAREV 5, Vekic 1, Szöllősi O., Jerkovic 3, Hoffman 2. Csere: Granic, Szilágyi (kapusok), Zobec 3 (1), TAKÁCS B. 7 (1), Vranac 2, Vaskó, Grünfelder 3, Szunajko F. 3, Csányi 1. Edző: Marosán György
Gulyás Péter (másodedző): – A kapott gólokat természetesen sokalljuk, de a meccs jól szolgálta a fejlődésünket, hiszen azok játszottak, akik mostanában kevesebb szerepet kaptak. Voltak megmozdulások a meccsen, amelyeket fel tudunk használni a Kielce elleni felkészülésben.
Marosán György: – Próbáltunk azzal élni, hogy a Veszprémnek most nem mi voltunk a középpontban. Alázattal játszottunk, elégedett vagyok, különösen a lőtt gólok számával.

Balatonfüredi KSE–Mol Tatabánya KC 24–29 (14–16)
Balatonfüred, 650 néző. V: Andorka, Hucker.
BALATONFÜRED: Tóth M. – BÓKA 6, Szretenovics 2, SZMETÁN 8 (2), Szűcs, Németh, Hornyák 3 (1). Csere: Bősz (kapus), Varga M. 4, Jánosi, Klucsik, Dénes, Ág, Vajda, Brandt 1, Határ. Edző: György László
TATABÁNYA: Székely – P. Rodriguez 4, MARAS 5 (1), UBORNYÁK 5, Vilovszki 4, Győri 4, Ugalde 3. Csere: NAGY B. (kapus), Obradovics 1 (1), Hornyák, Pergel 3, Krancz, Bodor, Edwards, Bodnár. Edző: Tombor Csaba
György László: – A vereség ellenére úgy gondolom, hogy méltó partnerei voltunk ellenfelünknek ebben az összeállításban. Sajnos sokkal többet hibáztunk, mint a Tatabánya, megérdemelten nyertek a vendégek.
Tombor Csaba: – Vérbeli rangadót láthatott a közönség. A védekezések domináltak. Helyenként rengeteg hibával játszottunk, de a kapusaink tartást tudtak adni.

1. Szeged 24 23 1 863–661 +202 46
2. Veszprém 24 22 1 1 930–686 +244 45
3. Tatabánya 24 17 1 6 747–651 +96 35
4. FTC 24 16 1 7 808–742 +66 33
5. Balatonfüred 24 12 3 9 677–655 +22 27
6. Csurgó 24 11 3 10 657–665 –8 25
7. Gyöngyös 24 11 2 11 675–696 –21 24
8. Dabas 24 11 1 12 676–723 –47 23