Férfi kézi NB I: hattal nyert a Füred, véget ért az alapszakasz

MTI MTIMTI MTI
2016.03.13. 20:34
A Balatonfüred hazai pályán hat góllal legyőzte a PLER-t a férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában, vasárnap.

A jövő héten indul a rájátszás. A csapatoknak szerdáig kell lejelenteniük, mikor játszanak, eddig egy meccs biztos: az alapszakaszt kihagyó MVM Veszprém szerdán kezd a Csurgóval.

Az alapszakaszban 13 csapat szerepelt, hozzájuk csatlakozik a címvédő Veszprém. Az alapszakasz 5 legjobbja, továbbá a Veszprém alkotja a felsőházat (1-6. hely), a többiek a 7-14. helyért folytatják. Az alsó- és felsőházban egyformán körmérkőzések lesznek, összesen 10 forduló. Nem rendeznek külön döntőt, amelyik gárda nyeri a felsőházat, az a bajnok.

A Veszprém és a Szeged az utolsó két fordulóban találkozik.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ
Balatonfüred–PLER Budapest 31–25 (14–13)
Balatonfüred, 600 néző. V: Bócz, Wiedemann
BALATONFÜRED: Rózsavölgyi – Gyene 2, Kasparek 2, Szöllősi B. 2, Bánhidi 3, Ligetvári, BÓKA 4. Csere: ANDÓ (kapus), Gerdán, Németh B., GYŐRI M. 8 (4), Törteli 2, GÁBORI 4, Vasvári, KEMÉNY 3, Szilágyi 1 (1). Edző: Csoknyai István
PLER: KRÁNITZ, SINKOVITS 3, Oláh T. 2, Kocsi 1, Bakos Gy. 4 (3), Lókodi, MIKITA 4. Csere: Tóth N. (kapus), Bujdosó 3 (2), Tóth P. 1, Leimeter 1, Laurencz, Jassine 1, RADJENOVICS 3 (1), Bohács 1, Nagy Sz. 1. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 13. p.: 5–3. 17. p.: 7–4. 21. p.: 7–8. 27. p.: 13–10. 35. p.: 15–15. 38. p.: 17–15. 42. p.: 20–16. 47. p.: 23–18. 53. p.: 26–20
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 8/6
Csoknyai István: – Nagyon nagy gratuláció jár fiatal csapatunknak a bajnokság alapszakaszának harmadik helyezéséhez. Holnaptól új bajnokság kezdődik, szerdán már jön hozzánk a Pick Szeged.
Hutvágner István: – Nekünk nem itt kell győznünk, készülünk az alsóházi rájátszásra, sok sikert kívánok a Fürednek a folytatáshoz.