Férfi kézi NB I: hattal is vezetett, mégsem nyert a Cegléd

B. L.B. L.
2020.10.24. 20:55
Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
A férfi kézilabda NB I-ben a Cegléd hazai pályán 22–22-es döntetlent játszott a már hatgólos hátrányban is lévő Orosházával. A házigazdánál Pásztor Ákos, a vendégeknél Tóth Károly jutott el öt gólig.

A házigazda a meccs elején ellépett három góllal (5–2), de a vendégek gyorsan egyenlítettek (5–5), ezt követően pedig a 32. percig szorosan alakult a meccs (13–12).

Pásztor Ákos vezérletével újabb rohamot indítottak a ceglédiek (18–12), a 48. percre viszont ismét felzárkóztak az orosháziak (20–20), és végül ikszeltek a felek (22–22).

Érdekesség, hogy a mérkőzésen egyszer sem vezetett a vendégcsapat, de egy pontot így is szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CEGLÉDI KKSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 22–22
 (13–11)
Cegléd, 200   néző.  V:   Hargitai, Markó
CEGLÉD:   KRÁNITZ – Pásztor Á.  5 (2), Kállai  1, SPEKHARDT 4,  Mazák, Németh B.    4, SZEPESI I. 3.  Csere:  Tamási (kapus), Juhász K.  1,   Kiss R. 1, Vranac  2, Sinkovits  1. Edző:  Nagy Károly
OROSHÁZA:    ÖZMUSUL – PÁSZTOR M.    4,    Peskov, TÓTH K.   5,   Döme  3, Lele  3,   Usal 1. Csere:  SAKIC 4, Bella 2,    Kiss A.   Edző:   Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 8. perc:   5–2. 17. p.:    5–5. 20. p.:    8–6. 29. p.:    11–11.    38. p.:    18–12. 41. p.:   18–15. 44. p.:    20–16. 48. p.:  20–20.  55. p.:   22–21
 Kiállítások:   12, ill. 8 perc
Hétméteresek:    3/2, ill. 1/0
Nagy Károly:
– Jól felkészült egymásból a két csapat, a végén igazságos döntetlen lett, de keserű a szám íze, mert hazai pályán meg kellett volna nyernünk ezt a találkozót.
Ratko Djurkovics: – Küzdelmes mérkőzés volt, mínusz hatról jöttünk vissza a jó védéseknek és a könnyű góloknak köszönhetően. A végén megijedtünk attól, hogy akár nyerhetünk is, ezért nem tudtunk élni a lehetőséggel.