Férfi kézi NB I: Budakalászon is győzött a Telekom Veszprém

V. J.V. J.
2021.05.22. 18:36
Fölényes győzelmet aratott a Budakalász ellen a Telekom Veszprém (Fotó: handballveszprem.hu, archív)
A Telekom Veszprém 38–27-re nyert a Budakalász otthonában, a Ferencváros 33–29-re kikapott Csurgón, míg az Orosháza hazai pályán szenvedett 36–18-as vereséget a Tatabányától a férfi kézilabda NB I 25. fordulójának szombati játéknapján.

Sorozatban tizenegyedik élvonalbeli sikerét tizenegy gólos különbséggel könyvelhette el a Telekom Veszprém, amely a kilenc találatig jutó Kentin Mahé vezérletével nyert Budakalászon. A hazaiak az első félidőben még keményebb ellenfélnek bizonyultak, 8–7-es állásig még vezettek is, ám végül egyértelműen megmutatkozott a két csapat közti tudásbeli különbség.

Balatonfüred után Csurgón is kikapott a Ferencváros – a somogyiak sikeréhez a szerb irányító, Mladen Krszmancsics hét góllal járult hozzá. A találkozó nagy részén a hazaiak vezettek, és végül szoros győzelmet arattak, így már nyolc forduló óta veretlenek és biztosan indulhatnak az Európa-Ligában.

A sereghajtó Orosháza súlyos vereségbe szaladt bele: a Tatabánya 18 góllal nyert otthonukban. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek szélsője, Molnár Balázs volt hét találattal. A Komárom-Esztergom megyeiek ezzel az eredménnyel sorozatban hatodik alkalommal, történelmük során hetedjére szereztek bronzérmet a magyar élvonalban.

A játéknap zárómérkőzésén a Szeged alaposan elverte a Dabast, annak ellenére, hogy a Pest megyei csapat lőtt többször kapura. A próbálkozásaikat kifejezetten hatékonyan, 79%-ban kihasználó csongrád-csanádiak legeredményesebb játékosai az 5-5 találatig jutó Joan Canellas és Mario Sostaric voltak.

FÉRFI NB I
25. FORDULÓ
BUDAKALÁSZ KZRT–TELEKOM VESZPRÉM 27–38     (12–17)
Budakalász, 100
 néző.   V:   Réti Tamás, Szedmák Márton
BUDAKALÁSZ:  BOROS – Maracskó  2,  PERISICS  6,  Radnic, ROTIM  5,  KONCZ  5 (1) , Holpert.  Csere:      Váczi D. (kapus), Tyiskov  2,   Prokop, Nagy N., KISS B.  3,  Fórizs  3,   Ceranic  1,   Dávid M., Varjú. Edző:      Csoknyai István
DABAS:   Cupara – SISKARJOV  6,  Tönnesen 1,  MAHÉ  9 (3),  A. Nilsson  3,  Markussen  4,  Manaszkov  1 .  Csere:   CORRALES (kapus) – Jahja   4,   Moraes  3,   Ligetvári, B. Blagotinsek  1,   Nenadics  2,  Maqueda 4 .  Edző:  David Davis
Az eredmény alakulása. 3. perc:     3–1.  10. p.:   7–4. 16. p.:   8–8.   22. p.:   11–12.  28.p.:  12–15.   33. p.: 12–20.  38. p.:   16–26.  48. p.:   20–29.  55. p.:  25–34
 Kiállítások:    10, ill. 12 perc
Hétméteresek:      3/1, ill. 5/3
Csoknyai István:
–   Az első félidő első húsz percében nagyon feszesen, jól játszottunk. Utána és a második félidő elején kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli különbség, de a végjátékban a fiatalok jól teljesítettek, szép megoldásokat alkalmaztak, pedig a Veszprém nagy tempót diktált.
David Davis: –  Nehéz volt a mai mérkőzés, hiszen a Bajnokok Ligája meccs után negyvennyolc órán belül kellett újra játszanunk. A csapat jó volt, a játékosok jól teljesítettek, a mai nap jó volt arra, hogy kicsit feledtesse a csütörtöki kudarcot.

MOL-PICK SZEGED–DABASI KC VSE 42–27 (21–13)
Szeged, 550
  néző.  V:   Fekete T., Tóth D.
SZEGED:  Alilovic – B. Radivojevics 1,  ZSITNYIKOV 4,  Bombac 3,  Bánhidi 3,  Bodó  2,  KÄLLMAN  4 . Csere:  Mikler, Nagy T. (kapusok), GABER  4,  Kaspárek 4,  SOSTARIC  5 (1),   J. CANELLAS 5,Henigman 1,  STRANOVSKY 4,   ifj. Rosta M. 2. Edző:  Juan Carlos Pastor
DABAS:   Holló – Ács T.  1,   Fekete B.  1,  Koller  1,   Szöllősi Sz.  2,  Garajszki, Laurinyecz  2.  Csere:    Podoba  1   (kapus), Váczi M.  4 (2),   Kende  2,  TÖRÖK 4,  Horváth L.  1,  ANTAL SZ.  3,  Tóth Á.  1 (1),  Hajdú 2,   Katona  2 .  Edző:  Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc:   3–1.  8. p.:   6–3.  16. p.:   11–5.  21. p.:   13–8.  27. p.:  19–10. 32. p.:      22–14.   38. p.:   27–15.  45. p.:   32–19.    53. p.:   35–23.   57. p.:   39–24
Kiállítások:  10, ill. 2 perc
Hétméteresek:  1/1, ill. 3/3
Juan Carlos Pastor:
– Elsősorban a sérülésből visszatérőknek adtunk több játékpercet és kipróbáltunk néhány variációt védekezésben és támadásban.
 Tomori Győző:   – A lőtt gólok számával elégedett vagyok, támadásban volt néhány jó megoldásunk, amit a jövő héten is szeretnék viszontlátni.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR –GRUNDFOS TATABÁNYA KC    18–36   (8–19)
Orosháza, 150
néző.  V:   Sándor L., Szikszay
OROSHÁZA:   Özmusul – Kiss A.  1,  Tóth K.  1,  Usal  2,   Kancel, Döme, Sakic 5 . Csere:   Majdán (kapus), Lászlai  1,   Peskov   6 (1),  Szabó M., Pásztor M., Andrikó  1,  Molnár G.   1 . Edző:   Ratko Djurkovics
TATABÁNYA:      Bartucz – Hornyák P.  3,  Balogh Zs.  2,   Győri M.  2,   Sipos  3,   BOZSOVICS  5,   MOLNÁR B. 7 . Csere:   Wyszomirski, Konecny (kapusok), ANCSIN  5,   Nemes  1,   Hornyák B.  2,   Debreczeni  1,   Zdolik 3,   Juhász Á.   1,  Bodnár  1 . Edző:   Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 10. perc:  2–6.  18. p.:   5–11.   25. p.:  6–14.   38. p.:   10–24.  44. p.:   12–28.    53. p.:      14–34.   58. p.:    17–34
Kiállítások:  2, ill. 4 perc
Hétméteresek:   1/1, ill. –
Ratko Djurkovics:
     – Csak gratulálni tudok a Tatabányának a bronzérméhez! A játékról nem tudok mit mondani, hiszen hatalmas különbség van a két csapat között.
Vladan Matics:      – Hála Istennek, megvan a bronzérem! Le a kalappal a csapatom előtt, kiváló társaság!

CSURGÓI KK– FERENCVÁROSI TC  33–29    (17–13)
Csurgó, 700
    néző.      V:      Bócz László, Wiedemann Viktor
 CSURGÓ:   Tatai – Vaszics      4,      KRECIC      4,      Hanusz      4,      Szeitl E.      4,      Borsos      2,      A. Kovacevic      2.  Csere:      PALLAG, Füstös (kapus), KRSZMANCSICS      7 (5),      Gábor M.      4,      Vasvári, Gebhardt, Ács P., Kerkovits      2,      Popovics.  Edző:    Alem Toszkics
 FERENCVÁROS:      Győri K. – Bujdosó      4 (1),      Schuch, Mikita, Füzi      6,      NAGY B.      5,      Kovacsics.  Csere:      Zernovic (kapus), Turák, BOGNÁR A.      5,      Ónodi-Jánoskúti      5 (1),      Imre B., Pordán      2,      Karai, Prajner, Andjelics      2.  Edző:      Horváth Attila
 Az eredmény alakulása. 6. perc:      3–2.   18. p.:   11–7.   24. p.:   15–11.  28.p.:   17–13.  35. p.:   19–16.  41. p.:   20–20.   47. p.:   23–22.   52. p.:   25–25.   56. p.:  29–27
Kiállítások:      8, ill. 4 perc
Hétméteresek:      6/5, ill. 3/2
Alem Toszkics:
–  Tudtuk, hogy mit jelent ez a meccs mindkét csapatnak, ezért az első pillanattól a saját tempónkban játszottunk. A mérkőzés nagy részét uraltuk, akkor is volt tartás a csapatban, amikor kritikus volt a helyzet, A győzelemmel sikerült elcsípni az ötödik helyet.
Horváth Attila: –      Nagy küzdelemre számítottunk, ez be is igazolódott. Húzós időszakon vagyunk túl, nyolc nap alatt négy mérkőzést játszottunk. A végére fejben elfáradt a csapatom, elkerülhető hibáink voltak. Mindent elkövettünk a pontszerzésért, de nem jött össze.

1. Veszprém 25 24 1 906–591 +315 49
2. Szeged 25 22 3 858–625 +233 44
3. Tatabánya 25 17 2 6 708–636 +72 36
4. Balatonfüred 24 14 4 6 687–641 +46 32
5. Csurgó 25 12 6 7 676–678 –2 30
6. FTC 24 12 1 11 675–665 +10 25
7. Budakalász 25 9 3 13 670–695 –25 21
8. Veszprémi KKFT 24 10 1 13 636–669 –33 21