Férfi kézi NB I: a Veszprém meg sem állt 40 gólig az Eger ellen

H. K.H. K.
2020.11.13. 20:03
Petar Nenadicsék simán nyertek az Eger ellen (Fotó: Török Attila, archív)
A Telekom Veszprém 40–21-re legyőzte az Egert a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A vendégek gyorsan elléptek 4–1-re, ám nyolc perc után már 4–4 volt az állás. Az első félidő utolsó tíz percében nyolcgólos előnyt harcolt ki magának a Veszprém, és 20–12-vel vonulhatott szünetre.

A második játékrészben is húsz alkalommal volt eredményes David Davis együttese, amely végül simán, 40–21-re megnyerte az összecsapást. A találkozó legeredményesebb játékosa a veszprémi Dejan Manaszkov volt kilenc találattal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
SBS-EGER
–TELEKOM VESZPRÉM 21–40 (12–20)
Eger, zárt kapuk mögött. V: Sándor L., Szikszay
EGER: Balogh T. 2 – Tóth R. 3 (1), Machác 2, Szuharev 2, Kiss G., Schmid, Holdosi 1. Csere: Moscoso (kapus), Lezák 4 (2), Bernatonis 3, Rédei, Kovács M. 2, Száva, Tóvizi T. 1, Mándy, Szepesi N. 1. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: Székely M. – GASPER MARGUC 7, Tönnesen 5, Nenadics 4, Moraes 3, Markussen 1, MANASZKOV 9. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, Lauge 2, A. NILSSON 7, Borozan 2. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 4–8. 18. p.: 8–11. 24. p.: 12–17. 36. p.: 16–22. 42. p.: 16–27. 48. p.: 17–32. 54. p.: 19–36
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –
Tóth Edmond: – Örülök, hogy komolyan vette a Veszprém, hatvan percen keresztül magas tempót diktáltak a vendégek. Ennyi kihagyás után már az is örömteli, hogy játszhattunk. Még keressük a formánkat, próbáljuk visszanyerni az állóképességünket.
David Davis: – Elégedett vagyok, miután három nap alatt ez volt a második mérkőzésünk. Jól teljesítettünk és az Eger is helytállt.

1. Veszprém 10 10 373–207 +166 20
2. Szeged 4 4 133–97 +36 8
3. FTC 5 4 1 149–117 +32 8
4. Csurgó 7 3 1 3 184–192 –8 7
5. Gyöngyös 5 3 2 139–138 +1 6
6. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4 5
7. Budakalász 7 2 1 4 181–203 –22 5
8. Balatonfüred 5 3 2 112–143 –31 3