Férfi kézi NB I: a Vác ráijesztett a Füredre; nyert a Csurgó

2015.12.05. 20:04
Az élvonalbeli férfi kézilabda–bajnokság 17. fordulójában a Vác jól tartotta magát Balatonfüreden, az esélyesebb házigazdák mégis igazolták a papírformát. Idegenben nyert a Balmazújváros és a Tatabánya, otthon a Csurgó és a Gyöngyös.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
SPORT36 KOMLÓ–GRUNDFOS TATABÁNYA 17–20 (9–11)
Komló, 800
néző. V: Nagy F., Turóczy
KOMLÓ: Granic – SZÖLLŐSI BENCE 5, JERKOVICS 3, Markovics, Nagy Z., Marcsek, SZANAD 4. Cs: SELYMES (kapus), SZEMIKOV 5 (2), Szögi, Sunajko, Sebestyén, Oszlár, Hoffmann J. Edző: Ratko Djurkovics
TATABÁNYA: R. MIJATOVICS – PÁSZTOR Á. 5 (3), Krszmancsics 1, Juhász Á. 1, SZÖLLŐSI SZ. 4, BODÓ 3, VUJOVICS 4. Cs: Dénes J., Katzirz, Díaz 2, Lele Á. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 18. perc: 5–5. 24. p.: 6–9. 27. p.: 9–9. 42. p.: 11–16. 51. p.: 17–17
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Ratko Djurkovics:
– Nagyon kemény meccs volt, szoros eredmény született. Talán ha a tíz kapufánkból néhány befelé pattan, meglepetést is szerezhettünk volna, így most készülünk szerdára a Csurgó ellen.
Vladan Matics: – Nem volt könnyű mérkőzés, Ratko Djurkovics alaposan átalakította a Komlót, nagyon harcos csapatot formált belőle. Biztos vagyok benne, hogy idén szép eredményt érnek majd el.

17. FORDULÓ
Komló, 800

BALATONFÜREDI KSE–VÁCI KSE 35–28 (17–14)
Balatonfüred, 500
néző. V: Medve, Nagy L.
BALATONFÜRED: FAZEKAS N. – Gábori 2, Petrovszki 2, Bánhidi 2, Gerdán, ZDOLIK 7, BÓKA 4. Cs: Rózsavölgyi (kapus), Németh B., Győri, Törteli 1, SZŐLLŐSI BALÁZS 5 (2), Gyene 2 (1), LIGETVÁRI 4 (1), KASPÁREK 5, Kemény L. 1. Edző: Csoknyai István
VÁC: Vitáris – Vasic, Asztrasapkin 4, Lendvay 2, Vucsicsevics, PAVLOVICS 6 (4), Joháczi 1. Cs: Tóth M. (kapus), FEKETE D. 5, Tyiskov 1, Terenyi 2, Pál G. 3, Munkácsi, Kökény 2, Bartók D. 2. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 10. p.: 6–3. 18. p.: 8–9. 25. p.: 15–10. 33. p.: 19–16. 43. p.: 28–17. 47. p.: 30–19. 55. p.: 33–23
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4
Csoknyai István:
– Koncentrált, nagyszerű, közönségszórakoztató játékkal sikerült nagy különbségű győzelmet aratnunk. Becsülettel küzdött a Vác is, de ezúttal ekkora volt a különbség a két csapat között.
Zsiga Gyula: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, mindkét félidőben akadt néhány perces rövidzárlatunk, amelyet a Füred kihasznált, és így megérdemelten győzött.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–PLER BUDAPEST 31–17 (12–5)
Gyöngyös, 550
néző. V: Andorka M., Hucker R.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Ménfői 2, Malandrin 1, NAGY B. 8 (4), Debreczeni D., BALI 4, Kovacsics P. 3. Cs: KOLLER 7, Jovetics 4, Sándor Á. 2, Nigrínyi, Rédai, BECSIROVICS. Edző: Debre Viktor
PLER: Tóth N. – Sinkovits, Leimeter 2, Benmiloud 2, M. Mikita, Radjenovics 1, Bakos Gy. Cs: Kránitz (kapus), Lókodi 1, Kocsi, Nagy Sz. 2 (1), Oláh T. 1, Tóth P. 6 (2), Bujdosó 1, Bohács 1. Edző: Hutvágner István
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Debre Viktor:
– Szép Mikulás-napi ajándék volt ez a szurkolóinknak, nagyon megérdemelték már.
Hutvágner István: – Ezek is mi vagyunk, legalább visszatérünk a földre. Ez a Gyöngyös már jóval egységesebb volt, mint néhány héttel ezelőtt, és ennek mi lettünk az áldozatai.

CSURGÓI KK–EGER SBS ESZTERHÁZY 25–21 (15–11)
Nagyatád, 400
néző. V: Felhő F., Öcsi T.
CSURGÓ: SZÉKELY – Hornyák P. 4 (1), CSAVOR 6, Mota 3 (3), Hadziomerovic 3, Faluvégi R. 4, Nagy M. Cs: Bartucz (kapus), Pordán 1, Vadkerti G., Gebhardt 1, J. Pazin, Herbert, Dimitrievszki, Hanusz 3, J. Mikita. Edző: Sótonyi László
EGER: Radulescu – Vancsics 2, DOBÓ 6, Bajorhegyi 2, Kiss G., Takács B. 4 (2), Szabó P. 3 (1). Cs: Kovács J., Repóth (kapusok), Padla 1, Menyhárt, Kocsis 1, Szűcs B., Iváncsik Á., Szilágyi D. 1, Lezák 1. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 3–3. 11. p.: 5–3. 15. p.: 7–5. 19. p.: 8–7. 24. p.: 11–8. 28. p.: 15–9. 31. p.: 15–12. 34. p.: 15–13. 36. p. : 17–13. 39. p.: 18–15. 43. p.: 20–16. 49. p.: 21–18. 53. p.: 23–19. 56. p.: 24–20. 58. p.: 24–21
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Sótonyi László:
– A rossz játékunk ellenére is sikerült győznünk és ez a legfontosabb.
Rosta István: – Akkor leszünk jó csapat, ha a mérkőzés végén a helyzeteinket kihasználjuk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 23–25 (11–11)
Orosháza, 350
néző. V: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: MIKLÓS – KOMPORÁLY 4, Németh G., Buday D. 1, Mazics 1, STRANIGG J. 8, Tárkányi 1. Cs: Berta, Suhonjic 1, Cemas 4, Varsandán Á., Knezevics 3, Pásztor M., Szeitl. Edző: Vladan Jordovics
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 2, MORVA Z. 1, Simovics, Balázs 1, Lazic 3, KEKEZOVICS 4. Cs: Oláh, Hanták 2 (1), Vranac 3, Korsós Á. 1, ISTVÁN 5, TEMESVÁRI 3, Tomics. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 13. p.: 4–4. 20. p.: 8–6. 21. p.: 8–8. 25. p.: 10–9. 27. p.: 10–11. 37. p.: 15–13. 43. p.: 17–17. 47. p.: 19–18. 53. p.: 19–21
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1
Vladan Jordovics:
– Nagyon szoros mérkőzés volt. Németh Gábor korai sérülése megzavart bennünket, néhány technikai hibát követtünk el, igaz, jól védekeztünk. A második felvonásban szerencsénk sem volt.
Füzesi Ferenc: – Jól védekezett mindkét csapat, hullámzott a támadójátékunk, de a végén emberhátrányban is eredményesek tudtunk lenni és nagyon értékes győzelmet arattunk egy jó Orosháza ellen.

1. Grundfos Tatabánya KC 16 13 2 1 420–345 +75 28
2. Pick Szeged 15 14 1 490–371 +119 28
3. Balatonfüredi KSE 16 11 1 4 438–370 +68 23
4. Csurgói KK 15 9 1 5 382–365 +17 19
5. Váci KSE 16 8 2 6 445–454 –9 18
6. Balmazújváros KK 15 7 1 7 365–367 –2 15
7. Ceglédi KKSE 15 5 3 7 387–403 –16 13
8. Komló 16 6 1 9 383–420 –37 13