Férfi kézi NB I: a Tatabánya és a Csurgó is győzni tudott

2022.10.22. 19:48
A Csurgó simán nyert hazai pályán (Fotó: Facebook/Csurgói KK)
A férfi kézilabda NB I 6. fordulójában a CYEB-Budakalász 29–29-es döntetlent játszott a Sport36-Komlóval.  A Csurgó nagyon simán, 29–18-ra nyert a Cegléd ellen, a Tatabánya Gyöngyösön győzött 27–25-re.

A Budakalász és a Komló összecsapásán a felek fej-fej mellett haladtak a mérkőzés elején, majd az első félidő közepén a hazaiak hárommal is vezettek. Talán kissé túlságosan is megnyugodtak, így a vendégcsapat nem csupán kiegyenlítette az állást, hanem a félidő előtt át is vette a vezetést, így 17–15-ös komlói előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

A fordulást követően a Budakalász fordítani tudott, a hajrába érve – akárcsak a meccs elején – három gól volt a két csapat közötti különbség. A végére ismét csak egy gól választotta el a feleket, s az utolsó percben a Komló ki is egyenlített, így 29–29 lett a vége.

A Csurgó nagyon simán legyőzte a Ceglédet hazai pályán – már a félidőben öttel mentek a hazaiak, a vége pedig 29–18-as csurgói sikerrel ért véget. A hazai csapat a tabella 4. helyén áll, a Cegléd az utolsó előtti.

A jóval esélyesebb Tatabánya hozta a kötelezőt, 27–25-re győzni tudott Gyöngyösön – a sima kezdés után a hazaiak a végére nagyon feljöttek, de ez sem volt elég a vereség elkerüléséhez.

A Tatabánya a Szeged és a Veszprém mögött a harmadik helyet foglalja el.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
BUDAKALÁSZ KZRT–SPORT36-KOMLÓ 29–29 (15–17)
Budakalász, 200 néző. V: Horváth Péter, Marton Balázs.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 10 (2), SINKOVITS 7, Mikhalin 1, Kiss 2, JURIC-GRGIC 7 (3), Kovács D. 1. Csere: Gjorgjeski (kapus) – Tyiskov, Maracskó, Tóth Sz., Koncz. 1, Tóth R., Papp B., Berényi, Dávid. Edző: Csoknyai István
KOMLÓ: Pásztor – Vaskó, ZOBEC 9 (7), Grünfelder 2, Szöllősi O., JERKOVIC 5, MELNYICSUK 3 (1). Csere: GRANIC (kapus) – Urbán 3, Sunajko 4, Kovács D, Csányi, Bazsa, Szuharev, Orbán 2, Hoffmann 1. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–5. 15. p.: 10–7. 27. p.: 14–15. 37. p.: 20–19. 44. p.: 24–21. 48. p.: 24–23. 56. p.: 28–26. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 10/8
Csoknyai István:
– Az első félidőben rossz volt a védekezésünk és a kapusteljesítményünk sem volt olyan, mint a hazai pályán megszokható tőlünk, ezért ezt az időszakot a Komló uralta. A második félidőben fordult a kocka a mi javunkra. Fájó, hogy a végén kicsúszott az egy pont a kezünkből, de igazságos eredmény a döntetlen.
Kilvinger Bálint:
– Nehéz és hullámzó volt a mérkőzés az eredmény állását illetően. Ahhoz, hogy idegenben nyerni tudjunk nem lehet ennyit hibázni. Mindent megtettünk a mérkőzésen, ezért rászolgáltunk az egy pont megszerzésére.

CSURGÓI KK–HÉP CEGLÉD 29–18 (14–9)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 600 néző. V: Horváth M., Altmár K.
CSURGÓ: Holló – Tóth Á. 1, Markez, Kriszmancsics 5 (2), Rotim, GÁBOR M. 5, Spruk 1. Csere: Füstös Á. (kapus), Gebhardt 2, Skol 3 (2), SZEITL L 4., Herceg 2, BORSOS 2, KRECIC 4, Vasvári, Bazsó. Edző: Baranyai Norbert
CEGLÉD: TAMÁSI – Pásztor Á. 4 (2), Markovics 2, Juhász K. 2, Mazák M. 1, Bartha 3, Szepesi I. 2. Csere: Aleksza, KRÁNITZ (kapusok), Csomor 1, Panghy, Tóth M., Kállai, Hajdú P., KENDE 3, Teleki. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 18. p.: 7–7. 22. p.: 9–8. 28. p.: 13–9. 35. p.: 17–10. 41. p.: 20–11. 46. p.: 22–12. 52. p.: 25–14. 56. p.: 28–16. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Baranyai Norbert: – Nehezen lendültünk játékba, de az első félidő végére már úgy játszottunk ahogy szerettünk volna. A második félidőben jól játszottunk, de innen már a Füred ellen készülünk.
Nagy Károly: – Húsz percig látszott, hogy készültünk erre a találkozóra. Sajnos ezután jöttek a rutintalanságunkból adódó hibák, egyre jobban elfáradtunk .Még nem értük el az élvonal színvonalát, de igyekszünk felnőni a feladathoz. Sok a technikai hibával játszottunk, sok volt az eladott labda.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL TATABÁNYA KC 25–27 (10–14)
Gyöngyös, 1000
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
GYÖNGYÖS: TOMICS 1 – BURA 4, Gábori 1, Hegedüs M. 1, Gerdán, Varsandán M., POTISK 7 (1). Csere: Bartucz (kapus), Halász L., LAKOSY 5, Schmid, Schaffer, HAMIDOVIC 4, Gráf 1, Jóga 1. Edző: Bíró Balázs
TATABÁNYA: SZÉKELY – P. RODRÍGUEZ 6, Maras 3, PERIC 10 (4), TOPIC 4, GYŐRI M. 3, Pergel. Csere: Ubornyák, Obradovics, Vilovszki, Bodor, Ancsin, Edwards 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 4–3. 18. p.: 7–9. 24. p.: 8–11. 36. p.: 14–19. 42. p.: 17–21. 48 p.: 20–23. 54. p.: 24–26. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/4.
Bíró Balázs: – Megérdemelt a Tatabánya győzelme. Az ilyen taktikai hibákat és az egyéni fegyelmezetlenséget nem bírjuk el egy ilyen szintű csapat ellen. Bosszú vagyok és csalódott, mert nem álltunk távol a pontszerzéstől.
Tombor Csaba: – Ötgólos vezetésnél is sokkal sokkal jobban oda kell figyelni a helyzetkihasználásra. A végére felzárkózott a Gyöngyös, de a szerencse mellettünk állt.