Férfi kézi NB I: a Pick Szeged simán győzött Dabason

D. Á.D. Á.
2022.09.24. 19:49
Magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged Dabason (Fotó: <a href="https://www.pickhandball.hu/hirek/3588/a-masodik-felidoben-ritmust-valtottunk" target="_blank"><strong>pickhandball.hu</strong></a>)
A férfi kézilabda NB I 4. fordulójában a Pick Szeged 37–26-ra legyőzte a Dabas KC-t, a Balatonfüredi KSE 33–27-re nyert a Fejér B.Á.L.-Veszprémmel szemben. A Csurgói KK és a Sport36-Komló szoros mérkőzésen döntetlenre végzett, a Budakalász a Budai Farkasok ellen diadalmaskodott egy góllal.

A Dabas–Pick Szeged összecsapáson a hazaiak szereztek vezetést, azonban Bombac és Szita révén gyorsan fordítottak a vendégek. Elég volt néhány elrontott lövés, a rutinos Zlatko Horvat vezetésével egyenlített a Dabas, amely a félidőig jól bírta a tempót – 17–17-tel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőben húsz perc alatt csak két gólt kapott a Szeged, s zsinórban jöttek a Rosta-gólok – az 53. percben már 30–22-re vezetett a vendég csapat. A lefújás előtt láttunk Mikler Roli-gólt is, a vége pedig magabiztos, 37–26-os szegedi győzelem lett.

Nem született döntés a Komló és a Csurgó összecsapásán. Jól kezdett a hazai együttes – négy góllal is vezetett –, ám a szünetben így is csak egy találat volt a felek között. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végén pedig a Csurgó állt közelebb a győzelem megszerzéséhez, de az utolsó percben a Komló döntetlenre mentette a meccset.

A Budakalász egy góllal jobbnak bizonyult a Budai Farkasoknál, a Balatonfüred és a NEKA pedig sima győzelmet aratott – előbbi a Veszprémi KKFT-t, utóbbi a Ceglédet intézte el.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DABASI KC VSE–PICK SZEGED 26–37
(17–17)
Dabas, 1200 néző. V: Héjja, Kónya
DABAS: PALLAG – Ács T. 1, HORVAT 6 (2), TARABOCHIA 4, SZÖLLŐSI SZ. 3, Zdolik 2, Katona 1. Csere: Nagy T. (kapus), GARAJSZKI 2, Bálint B., Bognár N., FEKETE B. 5, Gáspár K., KOLLER 1, Hutvágner 1. Edző: Tomori Győző
SZEGED: Alilovic – Bombac 2, Tönnesen 1, Gaber, BÁNHIDI 5, Szita 4, BLONZ 7. Csere: MIKLER 1 (kapus), Martins, B. Radivojevics 3, Sostaric, Frimmel 3 (2), Ludmán, Varga M. 2, Garciandía 3, ROSTA M. 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 13. p.: 9–9. 22. p.: 12–10. 35. p.: 18–19. 44.p.: 19–24. 56. p.: 24–33
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Tomori Győző:
– Magabiztosan nyert a Szeged, de az első félidei játékunkra büszkék lehetünk. Főleg a védekezésünk működött jól, a támadójátékunk is fegyelmezettebb volt. Remélem, ez a teljesítmény hamarosan pontokban is meg fog mutatkozni.
Juan Carlos Pastor: – Rosszul kézilabdáztunk az első félidőben, de amint feljavult a védekezünk, utána el tudtuk dönteni a mérkőzést.

BALATONFÜREDI KSE–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 33–27 (16–14)
Balatonfüred, 600
néző. V: Nagy F., Turóczy
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P. 3, Malinovic 2, SZÖLLŐSI B. 10 (4), Vajda 1, NÉMETH B. 4, BÓKA 9. Csere: TÓTH MIHÁLY (kapus), Kemény 2, Szretenovics, Varga M., Szmetán M. 1, Gosztovics, Dénes J. 1, Brandt, Határ. Edző: György László
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 2, PULAY 7, Bugyáki 3, Machác 1, ÉLES B. 4 (3), Hári. Csere: PODOBA (kapus), Preszter, Fercsik, STRANIGG 6, Kristóf M. 2, Molnár B. 1, Szrnka 1, Vetési, Szatmári. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0. 11. p.: 8–3. 16. p.: 11–5. 22. p.: 14–8. 27. p.: 15–12. 34. p.: 17–16. 40. p.: 22–18. 45. p.: 24–23. 50. p.: 26–23. 56. p.: 30–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
György László: – Nagyon küzdelmes, nehéz mérkőzést sikerült jó hajrával megnyernünk, fontos volt, hogy megszerezzük az első győzelmünket. Voltak kiváló egyéni teljesítmények, de az egész csapat dicséretet érdemel a küzdeni tudásáért.
Konkoly Csaba: – Rosszul kezdtünk, de utána óriási erőket mozgósítva felzárkóztunk. Egészen a véghajráig nagyon szépen tartottuk a lépést az esélyesebb fürediekkel.

SPORT36-KOMLÓ–CSURGÓI KK 25–25 (15–14)
Komló, 1000
néző. V: Felhő, Öcsi
KOMLÓ: GRANIC – Vaskó 1, Zobec 2, Grünfelder, SZÖLLŐSI O. 3, JERKOVIC 5, MELNYICSUK 9 (3). Csere: Pásztor I., Szilágyi Benjamin (kapusok), Hoffmann 2, Szunajko F. 1, Urbán 1, Takács B. 1, KOVÁCS D., Orbán. Edző: Kilvinger Bálint
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – Tóth Á. 3, MARKEZ 4, KRSZMANCSICS 4 (4), ROTIM 3, Gábor M. 1, Spruk. Csere: Konyicsák (kapus), Borsos, Bazsó 1, Skol, HERCEG 6, Szeitl L.1, Krecic 2. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 14. p.: 9–5. 21. p.: 11–10. 36. p.: 16–16. 42. p.: 19–17. 49. p: 21–21. 54. p.: 21–23
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Kilvinger Bálint: – Pont olyan nehéz mérkőzést játszottunk, mint amilyenre számítottam. A végén küzdeni kellett az egy pontért, de ha előtte belőjük a ziccereinket, kettő pont is lehetett volna belőle.
Baranyai Norbert: – Ki-ki mérkőzést láthatott a két fantasztikus szurkolótábor. Az utolsó másodpercben egyenlített a Komló, mindkét csapat derekasan küzdött.

CYEB-BUDAKALÁSZ–BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP 31–30 (14–13)
Budakalász, 200
néző. V: Hargitai, Markó
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 6 (4), SINKOVITS 9, Mihalin 1, DÁVID M., JURIC-GRGIC 4 (1), Kovács D.1. Csere: Djordjeszki (kapus), Tyiskov 2, Maracskó 1, Tóth Sz., Koncz. 3, Tóth R., KISS B. 4, Berényi. Edző: Csoknyai István
BUDAI FARKASOK: Tóth N. – Kecskeméti, ENOMOTO 8 (2), Németh A. 2 (2), Kvastek 2, Rédai, Nurelden 3. Csere: Merkovszki (kapus), Auer 1, Oláh T., Valler 2, Vuleta 4, Szövérdffy 4, Holdosi 4, Kovács Á., Nagy Sz. Edző: Koi Endre
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–2. 16. p.: 10–6. 21. p.: 10–10. 37. p.: 17–19. 44. p.: 22–20. 55. p.: 30–27
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4
Csoknyai István: – Nem játszottunk jól, ennek ellenére majdnem végig mi vezettünk a találkozón. A hajrában buta hibákat követtünk el, nem voltunk fegyelmezettek, ezért sok kiállítást kaptunk, némi szerencse és Váczi bravúrjai kellettek ahhoz, hogy itthon tartsuk a két pontot.
Koi Endre: – Jó tempójú mérkőzés volt, amelybe nem kevés hiba csúszott, de sokat léptünk előre az eddigiekhez képest. Az ilyen nagy hőfokú meccsek és végjátékok a későbbiekben sokat fognak nekünk segíteni.

HSA NEKA–HÉP-CEGLÉD 32–23 (17–9)
Balatonboglár, 250
néző. V: Horváth P., Marton
NEKA: DEMÉNYI – Szilágyi Benjámin 3 (1), Temesvári 2, SZTRAKA 4, PAPP T. 7, Fekete D. 1, Krakovszki B. 3 (3). Csere: Palasics (kapus), Dely 2, Draskovics 3, Karai, Dobi 1, Ács P. 1, KRAKOVSZKI ZS. 5, Tárnoki. Edző: Sótonyi László
CEGLÉD: Kránitz – Pásztor Á. 2, Kállai 2, Tóth M., Spekhardt 1, BARTHA 4, Csomor 2. Csere: Tamási (kapus), Kende 3, Mazák 2, Szepesi I. 1 (1), Hajdú, Juhász K. 1, Markovics 3 (3), Szűcs Balázs, Teleki 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 11. p.: 6–5. 18. p.: 10–5. 22. p.: 12–7. 27. p.: 15–7. 37. p.: 21–11. 41. p.: 24–13. 46. p.: 24–17. 53. p.: 29–19
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4
Sótonyi László: – Nagyon intenzív és kemény mérkőzésre készültünk, bennünket is meglepett, hogy ekkora különbség alakult ki. Számunkra nem létezik kötelező győzelem, minden pontért meg kell harcolnunk. A csapat betartotta a taktikai utasításokat, igaz, a végén kicsit kiengedtünk, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Nagy Károly: – A hazaiak teljesen megérdemelten nyertek, azt kaptam a mérkőzéstől, amit vártam, de ekkora különbségre nem számítottam. A balatonbogláriak támadásban, védekezésben és taktikában is lényegesen előttünk járnak. A mai játékunkat sok mindennek lehetett nevezni, de kézilabdának nem.

1. Szeged 4 4 153–104 +49 8
2. Tatabánya 3 3 97–80 +17 6
3. NEKA 4 3 1 114–103 +11 6
4. Komló 4 2 1 1 126–117 +9 5
5. Csurgó 4 2 1 1 110–105 +5 5
6. Gyöngyös 4 2 1 1 101–108 –7 5
7. Veszprém 2 2 65–45 +20 4
8. FTC 3 2 1 104–91 +13 4