K. Zs.
2022.10.06 19:34 Frissítve: 2022.10.06 22:43

Férfi kézi NB I: a Balatonfüred simán legyőzte a Ceglédet

A Balatonfüred szinte végig vezetett, és 26–19-re legyőzte vendégét, a Ceglédet a férfi kézilabda NB I 10. fordulójából csütörtök estére előrehozott mérkőzésen.

Szöllősi Balázs hét gólt szerzett a hazai csapatban (Fotó: Veszprém Megyei Napló/Pesthy Márton)

FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ, előrehozott mérkőzés
BALATONFÜREDI KSE–HÉP-CEGLÉD 26–19 (13–10)
Balatonfüred, 300
néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P. 2 (1), Kemény, VAJDA 4, Szretenovics, SZÖLLŐSI B. 7 (2), Bóka 2. Csere: Tóth Mihály (kapus), Varga M. 1, Szmetán M. 1, Németh B. 2, Dénes J., Ág, MALINOVIC 6, Szűcs Bence, Brandt 1. Edző: György László
CEGLÉD: Kránitz – Szűcs Balázs, Markovics 1, Juhász 1, Mazák 3, Bartha, Szepesi I. Csere: TAMÁSI, Aleksza (kapusok), Panghy, Tóth Márton 2, KÁLLAI 3, HAJDÚ 6 (3), Kende 2, Teleki 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 6–4. 18. p.: 8–5. 25. p.: 11–7. 33. p.: 14–11. 39. p.: 17–12. 45. p.: 20–14. 53. p.: 21–16. 57. p.: 25–17
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
György László:
– Nagyon fontos győzelmet arattunk. Eredményei ellenére jó Ceglédet győztünk le, védekezésünk jó volt, támadásban viszont a továbbiakban több kell.
Nagy Károly: – Úgy készültünk, hogy talán meglepetést tudunk szerezni. Sajnos voltak hiányzóink, és nem az a baj, hogy kikaptunk, hanem ahogy kikaptunk. Sok ziccert és hétmétereseket is hibáztunk, ezért a vége sima lett.

A forduló többi mérkőzését november 25-én és 26-án játsszák le.

Kézilabda nemzetisport.hu

Többen is világklasszis teljesítménnyel rukkoltak elő a magyar együttesből, kikapott a román csapat.

2022.11.30 20:07:21

Először kapott ki a magyar csapat a BL mostani idényében, harmadszorra nem sikerült megverni a horvátokat.

2022.11.30 18:26:34

A hazai kilencgólos győzelem után egy héttel idegenben nyolccal nyertek a Tisza-partiak.

2022.11.23 18:20:57

Megvalósult a szegediek célja a Celje ellen és simán nyertek, megszerezve ezzel második győzelmüket a BL-ben.

2022.11.20 15:18:53

Dánia szinte végig vezetett, de az utolsó percekben a norvégok jobbak voltak, ezzel nyertek.