Férfi kézi El: vereséggel zárta a csoportkört a Tatabánya

2022.03.08. 22:22
Győri Mátyás 6 gólt szerzett (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)
A Grundfos Tatabánya 32–26-ra kikapott idegenben a svájci Kadetten Schaffhausentől a férfi kézilabda Európa-liga D-csoportjának utolsó fordulójában.

Jól kezdett a Bányász Schaffhausenben, 4–2-re vezetetett a 7. percben. Ezt követően azonban sorozatban öt gólt szerzett a házigazda (7–4). A Tatabánya ugyan egyenlített, de kétgólos hátránnyal mehetett szünetre (19–17).

A magyar együttes a második félidőben már nem tudta utolérni riválisát, s vereséggel zárta a csoportkört. 32–26

A svájciak magyar átlövője, Bartók Donát öt gólt szerzett.

Az már az előző fordulóban eldőlt, hogy a Tatabánya nem jut tovább a csoportjából.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ

D-CSOPORT
KADETTEN SCHAFFHAUSEN (svájci)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 32–26 (19–17)
Schaffhausen,
907 néző. Vezette: Pandzics, Moszorinszki (szerbek)
SCHAFFHAUSEN: Pilipovic – Gerbl 3, Küttel 1, Herburger 2, Markovic, MAROS 7, Zehnder 2. Csere: BIOSCA GARCÍA (kapus), SCHELKER 7, Schopper 2, BARTÓK 5, J. CANELLAS 3, Schmidt, Lier, Kusio. Edző: Adalsteinn Eyjólfsson
TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Hornyák B. 4, Balogh Zs. 1, Urban 3, Stojnic, GYŐRI M. 6 (1), Sunajko S. 1. Csere: Fotache, Juhász Á. 2, ANCSIN G. 6, Usal 1, Fekete Dávid 1, Bodor 1, Tóth Barnabás. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 12. p.: 7–4. 18. p.: 12–12. 23. p.: 16–12. 27. p.: 17–15. 34. p.: 20–19. 38. p.: 23–19. 45. p.: 25–22. 50. p.: 27–22. 55. p.: 30–25
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1