Lékaiék mínusz hatról fordítottak Hollandiában

2016.11.06. 14:53
A magyar férfi kézilabda-válogatott a 2018-as Európa-bajnokság selejtezőjében szinte végig az eredmény után futott, és már hatgólos hátrányban is volt , de parádés hajrával megfordította a mérkőzést, és 28–27-re nyert Hollandiában.

FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, 2. FORDULÓ

HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 27–28 (17–13)
‘s-Hertogenbosch, 2000
néző. V: Dentz, Reibel (franciák)
HOLLANDIA: Ravensberger – Verjans 4, Leenders, L. STEINS 9 (1), Schie 1, SCHAGEN 5 (1), Baart. Csere: Eijlers (kapus), I. Steins, Beucken 3, Neuteboom, Smits, OLPHEN 3, Falke 2, Haenen, Polman. Szövetségi kapitány: Joop Fiege
MAGYARORSZÁG: Mikler – GULYÁS 5, Zubai Sz., Schuch, Nagy K. 2, Ilyés 2, LÉKAI 5. Csere: FAZEKAS (kapus), Balogh Zs. 2, Császár, Iváncsik G. 1, IVÁNCSIK T. 6 (6), BÁNHIDI 2, Ancsin, BODÓ 3. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 4–6. 18. p.: 9–9. 25. p.: 15–12. 33. p.: 19–13. 44. p.: 22–16. 53. p.: 25–25. 58. p.: 26–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6
Joop Fiege:
– Legjobbunk, Lucas Steins kezében volt a pontszerzésünk, amelyet megérdemeltünk volna. Az utolsó lövésénél azonban nem volt szerencséje. Lékai két gólja eldöntötte a csatát, amelyben majdnem végig jobbak voltunk.
Xavier Sabaté:
– A hollandoknál négy-öt éve a férfi kézilabda is gyorsan és látványosan fejlődik, a junioregyüttesük a világversenyeken is kiemelkedő eredményeket ér el. Mi is tapasztalhattuk, hogy jó a csapatuk, amely több magasan képzett, fiatal játékosra épül. Nekünk az első félidőben nem sikerült megállítani a holland támadásokat, a védekezésünkbe rengeteg hiba csúszott. A szünetben azt kértem, változtassunk a védekezésünkön, igyekezzünk labdát szerezni. Ez sikerült is, így a végjátékban Bodó, Bánhidi, Fazekas és Lékai vezetésével az igazi arcunkat mutattuk, és küzdőképességéért büszke vagyok az egész csapatra. Kétségtelen, hogy sokat kell gyakorolnunk és javulnunk a világbajnokságig."
A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Lettország–Dánia 23–36 (11–18)

Joop Fiege:

Már a lettek ellen sem brillírozott a magyar válogatott, amelynek 's-Hertogenboschban még kevésbé ment a játék, hiába biztatta hangos magyar szurkolósereg idegenben is. Pontatlanul támadott, az igazán nagy problémák azonban védekezésben voltak. A lelkes hollandok – akik az első fordulóban 29–20-ra kaptak ki Dániában – az első félidő végén megléptek négy góllal (17–13), a szünet után pedig már hattal is vezettek.

A mieink nemcsak a pályán mutatták a szétszórtság jeleit, hanem azon kívül is. Az utolsó húsz percbe fordulva Bodó azért kapott kétperces kiállítást, mert 39-es mezben játszott, holott a jegyzőkönyvbe 36-osként írták be. Az így kettős emberelőnybe kerülő hollandok még inkább elhúzhattak volna, ezt azonban Fazekas Nándor védései megakadályozták.

Ez megtörte a hazaiakat, Bodó Richárd, Bánhidi Bence és Gulyás Péter góljaival egyenlítettünk. Az 58. percben Lékai Máté szép góljával a vezetést is sikerült átvenni, és bár erre még válaszoltak a hollandok, egy újabb Lékai-góllal megnyertük a mérkőzést.

239–600

A csoportelsők és csoportmásodikok, valamint a legjobb csoportharmadik jut ki a 2018-as horvátországi Európa-bajnokságra.

2. FÉLIDŐ

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: FAZEKAS!
nagyot védett a magyar kapus!
59. perc:
nem örülhettünk sokáig, Steins talált be. A másikon megint Lékai. 27–28
58. perc: GÓÓÓL! Lékai
a védője keze alatt lőtte el a labdát. Vezetünk! 26–27
57. perc: Balogh
gyorsan kiegyenlített. 26–26
56. perc:
hetest harcoltak ki a hollandok. Steins értékesítette. Ez volt a 8. gólja. 26–25
56. perc:
időt kértek a hollandok. Lélektanilag fontos játék következik.
55. perc:
Bánhidi fordíthatott volna Balogh passzából. A holland kapus nagyot védett.
53. perc: VÉGRE! Gulyás-
bombájával egyenlő! 25–25
52. perc: Bodó
a szaggatottról hatalmas gólt lőtt, majd Fazekas megint védett. 25–24
52. perc: Fazekas
védett nagyot!
51. perc: Gulyás
középre kanyarodva óriási gólt lőtt. 25–23
50. perc: Steins
nagyon gyorsan válaszolt. 25–22
50. perc:
megint Bánhidi! 24–22
49. perc: Bánhidi
góljával még közelebb jöttünk. 24–21
48. perc:
Fazekas majdnem kivédte Steins lövését, majd Bodó lőtt gólt távolról. 24–20
47. perc: Gulyás
góljával visszajöttünk 4-re. Fura ez, de ennek is örülhetünk. 23–19
46. perc: Fazekas
fogott ziccert.
46. perc: Iváncsik T
lőtt be megint egy hetest, ráadásul kiállítás is volt. 23–18
45. perc: Steins
talált be. 23–17
44. perc: Iváncsik T.
hetesből volt eredményes. 22–17
43. perc:
Kiegészültünk, erre egyből kaptunk egy gólt. 22–16
42. perc: többek között Fazekas bravúrjával lehoztuk kapott gól nélkül a kettős emberhátrányt.
41. perc: Bodót
is kiállították, ugyanis nem olyan számmal szerepel, mint ahogy beírták a mérkőzés előtt a jegyzőkönyvbe. Kettős emberhátrány, ráadásul a remekül beálló Bodónak új mezt kell keresni.
41. perc: Gulyást
állították ki.
41. perc:
pályára lépett Bodó, gyakorlatilag azonnal lőtt egy óriási gólt. 21–16
40. perc:
nem megy a csapatunknak. Időt kért Sabaté.
39. perc:
kiegészültek a hollandok, Verjans átlövésből talált be. 21–15
37. perc:
labdát szereztünk, Nagy Kornél üres kapura lőtt gólt indításból. 20–15
36. perc: Leenders
szabálytalankodott Lékai ellen.
35. perc: Van Olphen
emberhátrányból is betalált. 20–14
34. perc: Iváncsik
megint hetesből volt eredményes. 19–14
34. perc: Steins
a kiállított.
34. perc:
eladtuk a labdát, lerohantak minket, Steins ziccerből lőtt gólt. 19–13
32. perc:
már majdnem elvesztette a labdát Hollandi Van Schie azonban összeszedte és gólt lőtt. 18–13
Elkezdődött a második játékrész!

1. FÉLIDŐ

30. perc: véget ért az első félidő!
30. perc: Schagen
kapufára lőtte a hetest.
29. perc: Van den Beucken
szerzett gólt. Egyre nagyobb a hollandok előnye. 17–13
28. perc: Van Olphen
lefordulásból szerzett gólt. 16–13
27. perc: Iváncsik T.
a harmadik büntetőjét is belőtte. 15–13
26. perc: Van den Beucken
lőtt gólt. 15–12
24. perc: Schagen
üresen maradt, nem hibázott. 14–12
23. perc: Lékai
megint magának teremtett helyzetet, és lőtt gólt. 13–12
22. perc: Schagen
hetesből kettőre növeli a holland előnyt. 13–11
22. perc: Schuchot
megint kiállították.
21. perc: Schagen
indításból lőtt gólt. Az előny újra a hollandoknál. 12–11
20. perc: Nagy K.
lőtt gólt, majd Steins válaszolt. 11–11
19. perc: Gulyás
nagy gólt lőtt 9-ről. A másikon Schagen üresen maradt a szélen. 10–10
18. perc: Verjans
szerzett gólt. 9–9
17. perc: Schuch
kapott két perces kiállítást.
16. perc: Mikler
egymás után kettőt védett, a másikon Lékai magának teremtett helyzetet és lőtt gólt. 8–9
15. perc: Van Olphen
talált be. majd nem sokkal később Schagen is gólt lőtt. 8–8
14. perc:
Balogh szépen találta meg Ilyést. 6–8
13. perc: Balogh
távolról lőtt nagy gólt. 6–7
13. perc: Verjans
kiegyenlített. 6–6
11. perc: Falke
megint a szélről eredményes. 5–6
10. perc: Iváncsik T.
ismét hetesből. 4–6
9. perc: Gulyás
szerzett gólt. 4–5
8. perc: Falke
lőtt gólt szélről. 4–4
8. perc: Iváncsik Gergő
ütközött egy hollanddal, így is betalált. 3–4
7. perc: Mikler
kezdett ma a magyarok kapujában. Ő védte Steins lövését.
7. perc: Lékai
tört be ügyesen és egyenlített. 3–3
6. perc: Steins
szerzett gólt átlövésből. 3–2
5. perc: Iváncsik Tamás
bekerült a keretbe, rögtön lőtt is egy gólt. 2–2
4. perc: Steins
indításból szerzett gólt. 2–1
3. perc: Ilyés megszerezte válogatottbeli 500. gólját! Gratulálunk neki! 1–1
2. perc:
Lékai lövését védték.
1. perc: Verjans gyorsan megszerezte a vezetést a hollandoknak. 1–0

1.

perc:ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A mieink fehérben, a hollandok narancs szerelésben léptek pályára.

ELŐZMÉNYEK

Nem lesz ott a hollandok elleni összecsapáson Bartucz László, Bóka Bendegúz és Juhász Ádám, az ő kihagyásukat taktikai okokkal indokolta Xavi Sabaté szövetségi kapitány.

„Elégedett vagyok, mert kifogástalanul edzett a héten valamennyi játékosunk, mindenki szívesen jött a csapatba, és játszani akart. A hollandokkal nehezebb dolgunk lesz, mint a lettekkel volt. Láttuk a videókon, hogy gyorsak, képzettek” – vélekedett a selejtező előtt Sabaté.

A MAGYAR FÉRFIVÁLOGATOTT HOLLANDIÁBA ELUTAZOTT KERETE
Kapusok: Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (Telekom Veszprém), Harsányi Gergely* (Grundfos Tatabánya KC), Iváncsik Tamás (Elverum – norvég)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (Mol-Pick Szeged)
Irányítók: Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen – svájci), Győri Mátyás (Balatonfüredi KSE), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: Bánhidi Bence (Mol-Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Zubai Szabolcs (Mol-Pick Szeged)
Balátlövők: Bodó Richárd (Mol-Pick Szeged), Ilyés Ferenc (Grundfos Tatabánya KC), Dzsamali Iman* (Meskov Breszt – fehérorosz), Nagy Kornél (Dunkerque HB Grand Littoral – francia)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (Telekom Veszprém)
Szövetségi kapitány: Xavi Sabaté
Edző: Debre Viktor

* Harsányit és Dzsamalit a hollandok ellen nem nevezték.

MAGYARORSZÁG–LETTORSZÁG 24–16 (11–6)

A csoportból, amelynek a negyedik tagja Dánia, két gárda jut ki a 2018-as horvátországi Eb-re.