Csalódást keltő szegedi teljesítmény: kétgólos vereség Zágrábban

NAGY PÉTER (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2022.02.17. 20:40
Nem lehet oka örömre a Pick Szegednek (Fotó: Frank Yvette / Délmagyarország – archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában a Pick Szeged a PPD Zagreb otthonába látogatott, s szinte végig hátrányban játszva 26–24-re kikapott. A kétgólos vereség ellenére sem volt reális esélyük a győzelemre Bodóéknak.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT

HC PPD ZAGREB (horvát)–PICK SZEGED 26–24 (14–10)
Zágráb.V: Erdogan, Özdeniz (törökök)
ZAGREB: Slavic – CUPIC 6 (2), Leimeter, OBRANOVIC 7, Musa 1, KAVCIC 3, Mandic 2.Csere: Ivic (kapus), Gojun, SRNA 5, Grahovac, Sipic, Cavar 1 (1), Vistorop 1, Matanovic. Edző: Ivica Obrvan
SZEGED: Mikler R. – Sostaric 4 (2), Henigman, Mackovsek, Bánhidi 3, Frimmel 2, Bombac 2. Csere: ALILOVIC (kapus), Tönnesen, B. Radivojevics 1 (1), Garciandía 2, MARTINS 5, Bodó 3, Gaber, 2.Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása.2. perc: 0–1. 9. p.: 4–1. 14. p.: 7–3. 19. p.: 8–6. 24. p.: 11–9. 38. p.: 16–15. 45. p.: 19–18. 54. p.: 23–20. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Juan Carlos Pastor: – Nagyon rosszul kezdtünk, lassan, pontatlanul, futnunk kellett az eredmény után. Támadásban szinte semmit nem mutattunk abból, amit megbeszéltünk, lövésünk is alig volt az első félidőben, és a védekezésünk sem állt össze. A második játékrészben többször is egyenlíthettünk volna, de nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Rettenetes napot fogtunk ki, sokat kell javulnunk a jövőben, főleg ha oda akarunk érni a negyeddöntőt érő helyek egyikére. Csalódott vagyok.

Pocsékul kezdett a Pick Szeged Zágrábban: az első tíz percben csupán egy gólt szerzett (azt is hétméteresből), miközben ötöt kapott, így nem csoda, hogy Juan Carlos Pastornak hamar időt kellett kérnie. Az iram egyébként nem verdeste az eget, de míg a horvátok a viszonylag lassan szövögetett akcióikból is betaláltak és hetest harcoltak ki, addig a mieink sokszor lövésig sem jutottak el.

Változást a szegediek játékában Miguel Martins beállítása hozott, aki egyrészt gyorsított a tempón, másrészt kétszer is bevette a hazaiak kapuját, ám erre gyorsan jött a válasz, így negyedórát követően már öt volt közte. Elöl-hátul komoly problémái akadtak a szegedieknek, akiknek ugyan egy 3–0-s szériával sikerült közelebb kerülni ellenfelükhöz, ám utána megint belekerültek egy negatív spirálba, ezért továbbra is csak futottak az eredmény után.

Mikler Roland az első félidőben hat lövést hárított (30 százalék), és leginkább neki köszönhető, hogy nem nyílt ki jobban az olló. Szokatlanul puhán védekeztek a Tisza-partiak, akiktől nem jöttek a megállító faultok, nem találták a távolságot, alig-alig sáncoltak, támadásban pedig semmi váratlant nem tudtak felmutatni, így a Sandro Obranovic és Ivan Cupic vezette Zagreb megérdemelten nyerte meg néggyel az első félidőt (14–10).

A másodikat jobban kezdték a csongrádiak, Bodó Richárd után Martins szerzett gólt, majd egy gyors kontrából Matej Gaber is, így megnyílt az út az egyenlítéshez. A 43. percben erre meg is volt a lehetőség, ám Bánhidi Bence a kapu mellé lőtte a labdát.

Közben a Mikler helyére érkező Mirko Alilovic a szerencsével sem állt hadilábon, egyre többször akadt el benne a labda, de ez mit sem ért, mert az iksz csak nem akart összejönni a vendégeknek. Mindkét oldalon rengeteg volt a hiba, a világ egyik legjobb heteslövőjének tartott Cupic több ziccert és büntetőt rontott, mégsem tudtak ezzel sokáig élni a mieink.

Pedig Alilovictól megkapták a támogatást a kapuból, és Pastor is folyamatosan kevergette a kártyáit, de a fellángolásokat leszámítva nem volt átütőerő a csapatban, a horvátok – amellett, hogy keményebbek, agresszívebbek voltak – viszont jól sáfárkodtak a ziccereikkel.

A hajrában az újabb időkérés sem segített, a Pick Szeged így elszenvedte harmadik vereségét az A-csoportban, és miután a Kiel a végén nyerni tudott Elverumban, lépéshátrányba került a második, automatikus negyeddöntőt érő helyért folytatott harcban.

8. Dinamo Bucuresti (román)1138323–366–43 6

Köszönjük olvasóink figyelmét, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Srna lövése száll mellé egy törlés után, Bombac sem talál be, vége.

59. perc: Martins kozmetikáz, 26–24.

59. perc: Kavcic hosszú támadás végén belövi. Eldőlt? 26–23.

58. perc: Hét a hat ellen támad a Szeged, Bánhidi szépít, két és fél perc van hátra, 25–23.

57. perc: Obranovic hetedik góljával állítja vissza a hármat közte, 25–22.

56. perc: Passzívba hajló figura végén Cupic eredményes a szélről, amire Bánhidi felel beállóból, 24–22.

55. perc: Hazai időkérés.

55. perc: Gyors góllal kezd a Szeged, Frimmel volt eredményes a szélről, 23–21.

54. perc: Bombac lő megint, de Gojun blokkolja, Slavic meg fogja, ráadásul Obranovic góllal büntet, 23–20. Szegedi időkérés.

53. perc: Obranovic ismét a pályán, jó egyéni akció végén meglövi az ötödik gólját, 22–20.

52. perc: Srna megcsinálja magának a helyzetet és be is lövi, Bombac válaszol egy szép csel után, 21–20.

51. perc: Tönnesen eladja, de Mandic zicccerét Alilovic óriási bravúrral kivédi, aztán gyorsan indít, Bombac meg bevágja, 20–19.

50. perc: Mandic blokkolta Garciandía lövését. Aztán majdnem eladja a spanyol, de belefújnak a bírók.

49. perc: Bodó lövése csípi a kapufát, sajnos felülről. Pastor edző a kispadnál nem hiszi el… Srna betörésből töri meg a hosszú gólcsendet, 20–18.

48. perc: Kavcic harcolt ki hetest, de Cupic lövését Alilovic védi!

47. perc: Vistorop kap két percet, szándékosan lábbal ért a labdához. Sostaric első rossz lövése a meccsen, Ivic védett…

46. perc: Srna próbálkozik a szélről, Alilovic véd, Martins gyorsan belemegy, Cupic meg még gyorsabban kapufát talál.

45. perc:Vistoropnak nem volt gólja, eddig. Garciandía nagy góllal válaszol, 19–18.

44. perc: Bánhidi remekül tette le a szélre Martinsnek, ő most nem ront, 18–17.

43. perc: Martins lövését Slavic védi bravúrral, marad a labda a Szegedé!

42. perc: Nincs egyenlítés… Bánhidi mellédobja beállóból, Cupic meg nem ront, 18–16.

41. perc: Ismét jó a szegedi védekezés, passzív a hazaiaknál, el is rontják, Alilovic megint ráül Srna lövésére. Jöhet a szegedi támadás.

40. perc: Bodónál támadót fújnak a törökök… Obranovic lövésére Alilovic ráül, majd Martins játssza le a balszélre Frimmelnek, ő meg belövi, 17–16.

39. perc: Jó szegedi védekezés, Kavcic lövését Alilovic védi, de a kipattanót Musa bedobja, 17–15.

38. perc: Bánhidi harcolt ki újabb hetest, Sostaric gólra váltotta, 16–15.

37. perc: Újabb gyors szegedi gól, most Bodó szerzi, 16–14. Kavcic harcolt ki hetest, de Cavar lövése a kapufán csattant!

36. perc: Srna maradt üresen a hatosunknál, meg is kapta a labdát és nem rontott,16–13.

35. perc: Garciandía felugrott a kilencesről és mellé lőtt. Leimeter lőtt kapufát, Gaber meg gyors góllal válaszolt, 15–13.

34. perc: Hetest kapott a Zagreb, Cavar belőtte, 15–12.

33. perc: Van gól viszont a támadás végén, Martins verte meg egy az egyben Leimetert, aztán estében a bal felsőbe lőtt balról, 14–12.

32. perc: Mackovsek blokkolja Srna lövését. A labda is megvan, de gyors indítás nincs. Pedig Sostaric beindult a jobbon.

31. perc: Bánhidi fordult be három horvát védő között, majd kapott egy nagyot, de nincs kiállítás. Van viszont egy óriási Bodó-gól, talpról, 14–11.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Szeged támad először. Alilovic a szegedi kapuban.

30. perc: Srna blokkjáról mellé megy Bodó nagy lövése, és ugyan Gojun még labdát szerez, megszólal a duda. 14–10 a félidei eredmény.

29. perc: Üres kapuval támadnak a hazaiak emberhátrányban, egy jó sánc, de utána Kavcic be is talál talpról, 14–10.

28. perc: Cupic szerzett labdát, ziccerig robogott, nem hibázott, Garciandia gyorsan válaszol, 13–10.

28. perc: Obranovic tarolta le csúnyán Bánhidit, ez is két perc… Bánhidi nagyot kapott, a meze is szétszakadt.

27. perc: Obranovic rég lőtt gólt, most megszakítja ezt a jó szokását, passzívnál lő gólt, Mikler lábai között megy be a labda, Mikler ideges, hiányolja a blokkot. 12–9.

26. perc: Bodó lőtt mellé, ezzel letelt a kiállítás.

25. perc: Bodó betör, belövi, de belefújnak. Hiába a gól, csak szabaddobás… Aztán Leimeter blokkolja Bodó lövését.

24. perc: Gaber kapja a meccs első kétpercesét. Ráadásul még egy hetes is. De, Cupic Miklerbe lövi!

24. perc: Mikler védi remekül Musa lövését, aztán Bánhidi harcol ki hetest, Sostaric megbelövi, 11–9.

23. perc: Pech... Obranovic lövése a kapufáról Miklerre pattan, onnan meg a gólvonal mögé. Bánhidi gyorsan válaszol, 11–8.

22. perc: Sostaric másodszor kap labdát a szélen, a második gólját lövi, 10–7.

21. perc: Gabert eltünteti a hazai védelem, Bodó lövésétvédi Ivic, a hibát aztán Srna góllal bünteti, 10–6.

20. perc: Most a Szegednek megy jobban, öt perce nincs hazai gól, de van három szegedi. Kavcic szép betöréssel töri meg a hazai gólcsendet, 9–6.

19. perc: Mikler védi Srna lövésé lábbal, Gaber pedig feliratkozik a góllövőlistára, 8–6. Zágrábi időkérés.

18. perc: Sostaric kap labdát a jobb szélen, belövi, 8–5!

17. perc: Grahovac lövése rossz, Mikler védi a beálló ziccerét.

16. perc: Martins blokkolt lövése után Bodó átlövésből lő nagy gólt, 8–4.

15. perc: Martins szép csel után harcol ki hetest, de Radivojevics kihagyja, Ivic védett lábbal… A hazai akció meg góllal zárul, Srna volt az a kilencesről, 8–3.

14. perc: Obranovic eredményes ismét… 7–3.

13. perc: Leimeter lő fölé, majd Bánhidinél fújnak támadóhibát…

12. perc: Hosszú zágrábi támadás végén Obranovic lő nagy gólt, Martins gyorsan válaszol, 6–3.

11. perc: Martins talpról szép lövéssel szépít, 5–2.

10. perc: Bodó lövését Leimeter Csaba blokkolja és még Slavic kapus is hozzáér, hazai támadás jön. Annak a végén meg Obranovic harcol ki hetest. Cupic ezt is bevágja… 5–1.

9. perc: Szegedi időkérés…

9. perc: Újabb eladott szegedi labda, újabb Mandic-gól leindításból, 4–1.

8. perc: Tönnesen lövése fölé száll, Cupicé a szélről nem, 3–1 – Leimeter jegyezte az asszisztot.

7. perc: Leimeter kapott sárgát. Mandic labdát szerez, végigrobog a pályán és belövi a ziccert, 2–1.

7. perc: A 15 000-es aréna szinte kong az ürességtől, hangos „Mindent bele!” hallatszik a lelátóról, vagyis, többen vannak a magyar drukkerek.

6. perc: Leimeter nem jut lövéshez, lepattan a falról. Leimeter most hetest harcolt ki, Cupic értékesítette, és közben Bánhidi kapott egy sárgát. 1–1.

5. perc: Tönnesen lövését Kavcic sáncolta, aztán Mackovsek lőtt fölé.

4. perc: Tönnesen rossz bejátszása utána a zágrábi akció végén megint Mikler védi Leimeter lövését.

3. perc: Leimeter Csaba lövését védi Mikler.

2. perc: Bombac bejátszása után Bánhidi harcolt ki hetest. Radivojevics bevágta, 0–1!

1. perc: A feketében támadó zágrábiak támadnak először. A magyar kaput Mikler Roland védi. Rossz bejátszás a hazaiaktól, támadhat a Szeged.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a csapatok már a pályán.

ELŐZMÉNYEK

Ősszel Szegeden – akkor még a régi arénában, az újszegedi csarnokban – Juan Carlos Pastor csapata könnyed, gond nélküli sikert aratott a horvátok ellen: 30–21-re győzött. Mostanra már csak négy meccse maradt a Szegednek a csoportkörben, hazai pályán a Meskov Breszt és a jelenleg második Montpellier ellen, idegenben pedig a Zágráb után az Elverum vendégeként játszanak majd Bodóék. Még az első hely sem elérhetetlen a szegedieknek, ehhez viszont fontos lenne begyűjteni a két pontot a horvátoknál.