Tükörsima győzelmet aratott a Szeged a Breszt vendégeként

NAGY PÉTER (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2021.09.30. 18:40
Garciandia renekül játszott az első félidőben (Fotó: Tumbász Hédi)
A Szeged az eddigi két Bajnokok Ligája-meccsét elvesztő Breszt ellen gyakorlatilag végig vezetve győzött 28–25-re úgy, hogy Juan Carlos Pastor együttesének a sikere tulajdonképpen egy pillanatig nem forgott veszélyben.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
MESKOV BRESZT (fehérorosz)–PICK SZEGED 25–28
(12–16)
Breszt, 1350
néző. Vezette: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
BRESZT:Mackevics – Vajlupau3,Kaspárek2,S. SKUBE4,V. VRANJES4,Bonnefond3,Jurinok1.Csere:Uszik (kapus), Sumak2,Szantalov2,Baranau3 (1),Szilko1. Edző:Daniel Gordo Rios
SZEGED:Alilovic – B. Radivojevics3 (2),GARCIANDÍA7,Mackovsek1,BÁNHIDI5,Bodó2,Blonz.Csere:Mikler R. (kapus), BOMBAC6,Frimmel1,Henigman, Martins, Sostaric3.Edző:Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása.
8. perc:
2–5.14. p.:7–7.21. p.:9–11.26. p.:11–14.35. p.:14–19.41. p.:18–23.50. p.:22–25.55. p.:24–27.
Kiállítások:
6, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
2/1, ill. 3/2
Daniel Gordo Rios:
– Jobban kezdett a Szeged, a védekezése pedig egyáltalán nem feküdt nekünk. A folytatásban a kapusunktól kaptunk egy kis támogatást, de végig futottunk az eredmény után, nem volt esélyünk a győzelemre. Sok a sérültünk, alig várom, hogy visszatérjenek.
Juan Carlos Pastor: – Az első negyedórában kifejezetten jól és hatékonyan támadtunk, fontos volt, hogy az elejétől kezdve vezettünk. Akadtak ugyan megingásaink, de a szünetre kialakított négygólos előnyünk nagyban meghatározta a második félidő kimenetelét – ezt a játékrészt végig uraltuk. Keveset forgattam a csapatot, ezért mindenki elfáradt, de most a győzelem volt a legfontosabb.

Magabiztos teljesítménnyel, két sikertelen fehéroroszországi vendégjátékot követően győzte le a Pick Szeged a továbbra is nyeretlen Meskov Bresztet, így Juan Carlos Pastor együttese három forduló után őrzi veretlenségét a Bajnokok Ligájában.

A sérült szlovén Matej Gabert nélkülöző Tisza-partiaknál többen átlagon felüli teljesítményt nyújtottak, közülük az egyik legmeggyőzőbb produkcióval a spanyol jobbátlövő, Imanol Garciandía rukkolt ki, aki nyolc kísérletéből hétszer betalált. Gaber hiányában Bánhidi Bencére talán a megszokottnál is több teher hárult, a csongrádiak csapatkapitánya azonban ezúttal is remekül megoldotta a feladatát: keményen védekezett, jól zárt a társaknak, mindig megjátszható volt és ha eljutott hozzá a labda, abból általában gól vagy hétméteres született.

A több kulcsjátékosa nélkül felálló Breszt eközben egyszemélyes csapat benyomását keltette, az exszegedi irányító, Stas Skube ugyan újfent igazolta klasszisát – főleg az elején verte meg egy az egyben a magyar belső védőket –, ám a többiektől nem sok támogatást kapott, a második félidőben így már sok bejátszását lefülelték a mieink. A középső posztokon mindkét oldalon jól és eredményesen tették a dolgukat a játékosok: Skubéhez hasonlóan ugyanis honfitársa, Dean Bombac is remekül mozgatta az övéit, Bánhidivel megegyezően pedig a Magyarországon szintén éveket lehúzó Vladimir Vranjes is hatalmas mezőnymunkát végzett, míg Garciandía jóvoltából végre az átlövésekkel sem volt gondja a Szegednek.

A Telekom Veszprémmel hírbe hozott fehérorosz jobbszélső, Mikita Vajlupau révén ugyan 7–7-ig tartotta magát a Meskov, ám ezután a Pastor-csapat akarata érvényesült, még úgy is, hogy az első szélsőgóljára egészen a 22. percig várnia kellett. A horvát Zagreb ellen bravúrosan védő Mirko Alilovic stabil produkcióval nyitott, a végjátékra Mikler Roland is jól szállt be, a védekezésre meg nem lehetett panasz, ezért egy pillanatig sem forgott kockán a magyar bajnok győzelme.

Még az is belefért, hogy az eddig remeklő Miguel Martins nem fogott ki jó napot, bár a portugál irányítónak a nagy kedvvel kézilabdázó Bombac mellett nem sok szerep jutott, ahogy tulajdonképpen Bánhidi és Garciandía is végigjátszotta a meccset. A szünetben négy góllal vezető szegediek többször lezárhatták volna a mérkőzést, a bresztieknek azonban sikerült végig tisztes lőtávolságon belül maradni. A jobb szárny Mario Sostaric érkezésével veszélyesebb lett, a Bajnokok Ligájában az első hetesét elhibázó osztrák balszélső, Sebastian Frimmel viszont ezúttal nem tudott kibontakozni.

A végig taktikus, higgadt játékot nyújtó Pick Szeged 28–25-re verte meg az önmagát kereső Meskov Bresztet, a válogatott szünetet követően a norvég Elverummal szemben nagyobb ellenállásra számíthat.

Köszönjük a figyelmet!

60. perc: Bánhidi rossz lövésével ér véget a mérkőzés.

59. perc: Jurinok nem lőtt gólt. Még... 25–28.

58. perc: Szantalov csen el egy labdát.

57. perc: Oda Garciandía hibátlan lőlapja... Uszikvédi újabb próbálkozását. Aztán Mikler is véd egy bravúrosat Skube próbálkozásánál.

56. perc:Garciandía hetedik kísérletéből a hetedik gólját szerezi... 24–28.

55. perc: Sumak töri meg a hosszú hazai gólcsendet. 24–27.

54. perc: Kaspáreket kell ápolni Bánhidi „becsúszó szerelési” kísérlete után egy lecsorgó labdára...

53. perc: Bombac meglövi a hatodik gólját is, 23–27. Kaspárek lövését blokkolja Bánhidi,újabb, immár az utolsó hazai időkérés jön.

52. perc: Nem lesz meg az öt közte ismét, Szantalov egy gyors indítást követően nem hibázik, 23–26.

51. perc: Na, megvan Mikler első védése is.Szantalov kísérletét fogta.

50. perc: Martins teszi le a szélre Sostaricnak, ő meg harmadik gólját is belövi. 22–26.

49. perc: Kaspárek jó passza után Szilko is feliratkozott a gólszerzők közé, Mikler nem tudott védeni. 22–25

48. perc: Skube teszi Sumakhoz, ő meg nem is hibázza el a ziccert, 21–25.

47. perc: Bombac jó cselekkel kerül dobóhelyzetbe, Uszik véd.

46. perc: Bánhidi lövi meg ötödik gólját. 20–25.

45. perc: Jön Mikler Roland Alilovic helyére a szegedi kapuba.

44. perc: Radivojevics lőtt be egy hetest, majd Szantalov szépített, 20–24.

43. perc: Kaspárek lövése most jó, sőt, szerencséje is van, Alilovic lábai között csúszik be, 19–23.

42. perc: Kaspárek lőtt csúnyán fölé. Bombacnál fújtak szabálytalanságot, belépett a hatoson belülre. Aztán Vranjeshez nem jut el Skube bejátszása.

41. perc: Lejárt mindkét kiállítás. Frimmel a balszélről talál be, 18–23.

40. perc: Újra Garciandía, megint ki a szélre Sostaricnak, ez is bent van. Hazai időkérés, 18–22.

39. perc:Garciandía most gólpasszt ad, jól teszi le a jobb szélre Sostaricnak, ő meg nem is ront. Vranjes kerül gyorsan ziccerbe beállóba, Alilovic rajta volt, de nem tud védeni, 18–21.

38. perc: Baranau a jobbszélről bepattintja, 17–20. Mackovsek kap két percet, de gyorsan kiszórják Kaspáreket is.

37. perc: Bodó lövését Blokkolják, szegedi sarokdobás, után Bodó lő megint, Uszik meg véd.

36. perc: Bombac remek labdája után Bánhidié a 20. szegedi gól. Skubéé meg a 16. breszti. 16–20.

35. perc: Bonnefond bejátszása után Vranjes beállóból eredményes, 15–19.

34. perc: Masszív a szegedi védelem, Alilovic pedig a helyén Kaspárek passzívba hajló lövésénél. Aztán Bombac gyorsan ötre növeli a szegedi előnyt. 14–19.

33. perc: Bonnefond csökkenti háromra a különbséget, aztán Bánhidi lövését védik Uszik. Garciandíát aztán nem, 14–18.

32. perc: Bombac továbbra is agresszíven támadja a falat, el is megy a védője mellett és bevágja, 13–17.

31. perc: Bánhidinál fújnak belemenést, amire Kaspárek gyorsan válaszolt, 13–16.

30. perc: Gyors szegedi leindítás után Mackovseklövi a 16. szeged gólt, 12–16. Időn túli hazai szabaddobással zárul az első félidő, Alilovic védi.

29. perc: Bombac erőszakossága gólt eredményez, aztán Skube veszít labdát. 12–15.

28. perc Újabb hazai időkérés.

27. perc: Martins rossz lövése után Baranau használja ki ziccerét, majd Martins újabb hibája után Jurinok is ront egyet. 12–14.

26. perc: Radivojevics hetesből eredményes, válaszként Szantalov lövését védi Alilovic. 11–14.

25. perc: Vranjes passza után Skube talál be, majd Bombac válaszol gyorsan, 11–13.

24. perc: Letelt a kiállítás. Hazai időkérés.

23. perc:Garciandía passza után Radivojevics a szélről Uszikba lövi a ziccert.

22. perc: Vranjes kap kettő percet gyomorszájon vágta a lőni felugró Bodót... Villámgyors büntetés: Bombac tette le a labdát jobbra, Radivojevics nem is rontott a szélről, 10–12.

21. perc: Baranau nem hibázza el a büntetőt, 10–11.

20. perc: Egy hetes a túloldalra is: de Vajlupau is kihagyja. Bánhidi megszerzi harmadik gólját, aztán Mackovsek mellett harcolnak ki hetest. 9–11.

19. perc: Frimmel, elrontja... Szép testcselekkel leülteti a földre a Mackevicset váltó Uszik kapust, majd belelövi a gugoló fehéroroszba...

18. perc: Skube is feliratkozik a gólszerzők közé, majd Bánhidi harcolja ki a meccs első hetesét. 9–10.

17. perc: Henigmant is kiszórják két percre. Vranjes gyorsan felezi a különbséget, de Bodó hamar visszaállítja, 8–10.

16. perc: Az első két percest Kaspárek kapja, s Garciandía ötödik góljával gyorsan büntet is, 7–9.

15. perc: Bonnefond sokat lő, de rosszul, most sem talál be.

14. perc: Bánhidi újabb szép beállós gólja után ismét a Szeged vezet.

13. perc: Egyenlíthet a Meskov, és Vajlupau a jobbszélről nem is ront. 7–7.

12. perc: Bonnefond is második találata után Bodó ront egy lövést, 6–7.

11. perc: Újabb Vajlupau találat, amire Bombac válaszol. 5–7.

10. perc: Vajlupau góljával zárkózik a Breszt. 4–6.

9. perc: Vranjes töri meg a hazai gólcsendet, amire Bodó válaszol, 3–6.

8. perc: Újabb jó zárás Bánhiditől, Garciandía megy fel lőni, megvan a negyedik gólja is, 2–5!

7. perc: Az egyik oldalon Bonnefond lövését védi Alilovic, a másikon Bombacét hárítja Mackevics. Aztán megint Alilovic nyeri a francia elleni párharcot, most egy ziccerét védi.

6. perc: Garciandíát nem tudják tartani, már a harmadik gólját lövi, 2–4!

5. perc: Kaspárek lövésé védi Alilovic.

4. perc: Bodó remek bejátszása Bánhidinak jó, ő meg beállóból emberrel együtt is belövi, 2–3.

3. perc:Garciandía meglövi második gólját, jó zárást kapott Bánhiditől. Bonefond válaszolt, 2–2.

2. perc: Az első hazai támadás rossz, az első szegedi viszont jó, Garciandía kapussal együtt lő gólt a kilencesről, 0–1. Skube egyenlít, 1–1.

1. perc: A Breszt kezdett. A Szegednél Alilovic a kapuban, a Bresztnél Mackevics véd.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a csapatok már érkeznek a pályára.

Kaspárek (jobbra) három szegedi év után távozott a nyáron, most ellenfélként találkozik újra Alilovicékkal (Fotó: Földi Imre)

ELŐZMÉNYEK

A Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a fehérorosz Meskov Breszt otthonában folytatja a Szeged. A két csapat szakvezetője nemcsak egy városból származik, hanem szoros viszonyt is ápol – a sorozat hivatalos honlapjának beharangozója is kitér kettejük kapcsolatára.

Amikor az 53 esztendős Juan Carlos Pastor 1995 és 2013 között a spanyol Valladolid vezetőedzője volt, a nála 13 évvel fiatalabb Dani Gordo a klub utánpótlásában dolgozott. Idővel barátság alakult ki köztük.

 „Sokat beszélünk, főleg a holt szezonban, amikor több időt tudunk egymással tölteni. Ilyenkor is a kézilabda a fő téma” – fogalmazott Gordo.

A legutóbbi kiírásban is egy csoportban szerepelt a két csapat, s mindkét mérkőzésen hazai siker született: az elsőn a bresztiek 26–24-re, a másodikon a szegediek 30–27-re nyertek.

A Pick a francia Montpellier elleni idegenbeli döntetlennel kezdte az idényt, majd otthon a horvát Zagrebet verte meg kilenc góllal, a fehéroroszok viszont a kétszeres BL-győztes északmacedón Vardartól és a sorozatot négyszer megnyerő német Kieltől is kikaptak. A tavalyi breszti túra nem volt zökkenőmentes, három szegedi is elkapta a koronavírust a találkozót követően.

A cseh Stanislav Kaspárek, a Meskov jobbátlövője három Szegeden töltött évad után került Fehéroroszországba. Annak ellenére hagyta el a klubot, hogy a Tisza-partiak szerződéshosszabbítást ajánlottak neki.„Sok barátom van a Szegedben, szokatlan még ellenfélként tekinteni rájuk”      – mondta Kaspárek.