Férfi kézi BL: Möller megint kivédte a Kiel szemét, Barca-siker

B. L.B. L.
2020.11.26. 22:17
Kevin Möller újra remekelt a Kiel ellen (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában a PSG a kilenc gólt szerző Mikkel Hansen vezérletével, hazai pályán 29–28-ra legyőzte a Portót.

Bár a meccs első gólját a portugálok szerezték, a párizsiak gyorsan fordítottak, és elléptek öt góllal (11–6), és biztos előnnyel fordultak (15–11). A fordulást követően is állandósult az öt-hat gólos differencia, a végjátékban viszont megtorpant a házigazda, és 27–22-es vezetés után egyre felzárkózott a Porto – az egyenlítésre viszont már nem volt esélye.

Barcelonában a Kiel kezdett jobban, hamar kétgólos előnyre tett szert, és a félidő derekáig tartotta is az előnyét (7–8), akkor azonban egy 4–0-s szériával ellépett a Barcelona. A szünet előtt visszakapaszkodott a német együttes, 12–12-nél utolérte ellenfelét, de így is a Barcelona mehetett előnnyel a térfélcserére.

A fordulást követően a Kiel szerzett sorozatban három gólt, és vette vissza a vezetést (14–15), de hamar újra a Barcelonánál volt az előny, s a vendégek hiába kapaszkodtak, ahogyan várható volt, a hajrában már csak nyílt az olló a felek között a remek cserék miatt (29–25). A házigazdánál hatan is eljutottak legalább három gólig, az egyik fő hős viszont a kapus Kevin Möller volt, aki 17 védést mutatott be a kieli 19 után.