Idegtépő hajrá után döntetlenre végzett Bukarestben a Veszprém

2022.12.15. 18:40
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 10. fordulójában a Telekom Veszprém 31–31-re végzett a Dinamo Bucuresti otthonában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ
A-CSOPORT
DINAMO BUCURESTI (román)–TELEKOM VESZPRÉM 31–31 (13–16)
Bukarest, 3700
néző. Vezette: Marín, García (spanyolok)
BUCURESTI:
Gedbane – AKIMENKO 7 (1), Gurbindo 3, KUKICS 5, Mamduh 4, ALI ZEIN 6, A. Pascual.      Csere: BUCATARU (kapus), Sorhaindo, Bohan, Kaspárek 1, Militaru, Ghionea 3 (2), Negru, Kuduz 2, Francisco da Silva. Edző: Xavier Pascual
VESZPRÉM:
Corrales – VAJLUPAU 7 (4), Lauge 2, Sipos A., A. Nilsson 3, ED-DERA 4, Elísson 4.         Csere: Cupara (kapus), NENADICS 7, Pesmalbek, Ligetvári, Mahé 1, Ilic Z., Strlek 3. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása.
3. perc: 1–2. 9. p.: 5–5. 18. p.: 7–8. 22. p.: 9–12.26. p.: 10–14. 29. p.: 11–16. 33. p.: 16–16. 35. p.: 18–16. 41. p.: 19–19. 42. p.: 20–21. 48. p.: 24–26.
Kiállítások:
2, ill. 6 perc.
Hétméteresek:
4/3, ill. 4/4
Xavier Pascual: –
Nagyon örülök, hogy olyan csapatot irányíthatok, amely sosem adja fel, végig harcol, mindegy, kivel szemben. Most is így történt, ötgólos hátrányból jöttünk vissza, a srácok segítették egymást, és ebben az egy pontban a szurkolóink is benne vannak, akik ezúttal is fantasztikusak voltak, bárki dolgát megnehezítik Bukarestben. A veszprémiek jobbak volt az első félidőben, a kulcs a szünet előtti utolsó elrontott támadásuk volt. A szünetben azt kérdeztem a játékosaimtól, miért nem hisznek abban, amit csinálnak? Ezután a második játékrészben a lelküket is kitették a pályára.
Momir Ilics: –
Nagyon kemény meccs volt, az első félidőben remekül játszottunk, különösen a védekezéssel voltam elégedett, könnyű gólokat szereztünk, minden úgy alakult, ahogy megbeszéltük, csak egy technikai hiba miatt nem volt nagyobb az előnyünk a szünetben. Utána viszont sokat hibáztunk, és két perc alatt kaptunk három gólt. Ugyanakkor büszke vagyok a srácokra, egy szavam sem lehet, mert végig harcoltak, Lauge három edzés után is helytállt, de tény, kell egy jobbátlövő. A folytatásban sok labdát vesztettünk, ám kemény és magas színvonalú meccset játszottunk. Az utolsó lövés nem ment be, ilyen a sport.

További eredmény
Orlen Wisla Plock (lengyel)–PPD Zagreb (horvát)26–30 (13–14)

Újabb lökést kapott a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata egy nappal a Dinamo Bucuresti elleni, idei utolsó Bajnokok Ligája-csoportmeccse előtt, ugyanis szerda este kiderült, hogy a téli szünetre visszaveheti az A-csoport vezető helyét, miután a listavezető PSG hazai pályán kapott ki a német bajnok Magdeburgtól. Ettől persze még biztos volt, hogy Momir Ilics együttesének nagyon nehéz dolga lesz a román bajnok otthonában, akik a nagy taktikus Xavier Pascual keze alatt folyamatosan és látványosan erősödtek az elmúlt években.

Már az összecsapás elején kiderült, hogy a múlt héten súlyos sérülést szenvedett jobbátlövőt, Jahja Omart főként a visszatérő balátlövő Rasmus Lauge helyettesíti átmenetileg, ami a legkézenfekvőbb megoldás volt ebben a helyzetben, ugyanis a dán csapatkapitány már nemegyszer megfordult ezen a poszton az idény során. A 8. percben elcsöndesült a Sala Polivalenta, mint ez már a két gárda valamennyi meccsén lenni szokott, így emlékezve a 2009-ben elhunyt beállóra, Marian Cozmára.

A lendületes játékot az sem törte meg, amikor az egyébként jól játszó Petar Nenadics színészkedésért kétperces büntetést kapott, mert ugyan valóban eltalálta őt szabálytalanul Stanislav Kaspárek, de a játékvezetők úgy ítélték meg, a szerb balátlövő látványos elvetődése és hempergése kicsit azért már túlzás volt. A Dinamo kapusainak egyáltalán nem ment a védés, Kalifa Gedbane és Alexandru Bucataru is csak egy-egy lövést tudott kifogni az első félidőben, miközben a másik oldalon nemcsak a védekezés volt áthatolhatatlan, hanem mögötte Rodrigo Corralesben is elakadt kilenc lövés, ami azt eredményezte, hogy a hazaiak az első félidő második felében csak futottak az eredmény után.

Az egyik időkérésnél Pascual keményen le is szúrta őket, hogy végre koncentráljanak már a meccsre, ami azonban nem érte el a hatását, a bukarestiek továbbra is tanácstalannak tűntek, miközben ebben az időszakban inkább a veszprémiek akarata érvényesült, a felesleges birkózás helyett a gyors játék érvényesült, a két szélső szórta a gólokat: Bjarki Már Elísson négyszer, Mikita Vajlupau háromszor talált be az ellenfél kapujába. A vendégek háromgólos előnnyel mehettek szünetre, ami lehetett volna több is, de az utolsó támadást elrontották, elvesztették a labdát, így Ante Kuduz üres kapus góljával zárult a játékrész.

Nem tudni, Pascual mit mondott a szünetben, de csapata két és fél perc alatt egyenlített, majd fordított is, átrohanva a meglepett Építőkön, amely azonban kikászálódott ebből a mély gödörből, a védelme feljavult, Jehja ed-Dera és Manuel Strlek góljaival fordított, de az is kiderült, hogy a Dinamo ellen semmiféle könnyelműsködés nem fér bele a játékba.

Az utolsó percek izgalmasabban nem is alakulhatott volna, a Veszprém volt lépéselőnyben, és Petar Nenadics bombagóljára Mohamed Mamduh válaszolt, így csak egy támadásra maradt idő. A döntés az utolsó két másodpercre maradt, Nenadics szabaddobás utáni lövése azonban nem talált utat Gedbane lábai között, így maradt a 31–31-es döntetlen, ami igazságos pontosztozkodásnak mondható. A küzdelemről sokat elmond, hogy a románok edzője, a nagy csatákat megélt Xavier Pascual úgy örült az iksznek, mintha csapata legalábbis a négyes döntőbe jutott volna.

8. FC Porto (portugál)1019290–329–391

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 31–31!

60. perc Nenadicsnak rossz a passz, szabaddobás 3 másodperccel a vége lőtt. NENADICS LÖVÉSÉT ELKAPJA A GÓLVONALON GEDBANE!

60. perc Magyar időkérés 14 másodperccel a vége előtt!

60. perc De betörésből azonnal egyenlít Mamduh...

59. perc Nenadics 10 méterről lő a jobb felsőbe!

58. perc És Cupara védi Pascual ziccerét!

58. perc Mahé ellépi, szerencsére Cupara visszaér a kapuba.

57. perc Kukics a beálló helyén gyorsan betör, és egyenlít.

57. perc Strlek lövése a kapufán csattan, majd kettő perc az imént beálló Nilssonnak.

56. perc Kellett, Mahé és Nenadics is jól és harciasan védekezik. Kapus nélkül az Építők.

55. perc Jó hír: Nenadics elkapta a fonalat, szép gólokat dob, kétszer is. A rossz: Ali is duplázott, 29–30!

52. perc Ali átlövése hibátlan, Vajlupau a jobb szélről nagy gólt lő a jobb, azaz a túlsó felsőbe. 27–28!

51. perc Kukics betör a bal szélen, a kapus feje fölött gólt lő, Nenadics visszatér, kiharcol egy hetest. Vajlupau ballal a jobb felsőbe lő.

49. perc Gurbindo cunderezése sem rossz éppen. Majd szereli a hatosa előtt Laugét. Rosszul lép közben, csere. 25–26!

48. perc Pesmalbek és Ligetvári jól védekezik, Strlek üres kapus gólt lő, mesterhármas! De lesérült Ligetvári...

47. perc Ali zseniális átlövéssel, Lauge passza után Strlek csodás emeléssel véteti észre magát. 24–25!

46. perc Román időkérés.

45. perc Mahé második rossz lövése, lépéshiba a másik oldalon, Strlek ziccerben, balról jobbal a rövid felsőbe pörget!

45. perc Ed-Dera balról, Ali 9-ről, középről lő igen gyors gólt.

44. perc Akimenko és Mamduh gyors góljával máris egyenlő, jó 10 másodperc alatt...

42. perc Vajlupau a bal szélről megszerzi a vezetést Ali bakija után, Ed-Dera labdát szerez, Mahé a hatosig szaladhat. 20–22!

41. perc Kukics és Ed-Dera gólváltása, 20 egyenlő.

40. perc Ed-Dera bátor betörés után egyenlít, kihasználva, hogy a hazaiak Siposra koncentráltak.

38. perc Jó védekezés után Elísson ziccert ront. Nem kellene formába hozni Bucatarut.

38. perc Vajlupau él az eséllyel, de még mindig 19–18.

38. perc Sorhaindo kiáll két percre, és hetes is!

37. perc Ed-Dera elmegy a bal oldalon Bohan mellett, megvan az első veszprémi gól a szünet után!

36. perc Bohan ballal pontosan a jobb felsőbe lövi a büntetőt, 18–16!

35. perc Kukicsot ellökik, hetes. Előtte Mahé és Ed-Dera is rosszul célzott elöl.

35. perc Akimenko üres kapus gólt szerez.

33. perc Magyar időkérés a válasz.

33. perc Nenadics eladja, Gurbindo köszöni szépen, 16–16!

32. perc Nenadicsnál kétszer indulás, a hatos elől eredményes Gurbindo.

31. perc Nenadics lövése a kapusé, Akimenko a jobb szélről szép gólt lő, majd bukfencezik egyet. 14–16!

31. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: EHF
Forrás: EHF

A Telekom Veszprém közölte, a mérkőzést követő elsődleges vizsgálatok után a játékost a Sportkórházban is megvizsgálták, s kiderült, Jahjának elszakadt az elülső keresztszalagja, felépülése hosszú időt vesz igénybe, s ebben az idényben már nem léphet pályára.

Súlyos sérülést szenvedett a lengyel Orlen Wisla Plock elleni férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésen a Telekom Veszprém egyiptomi jobbátlövője. Jahja Omar a mérkőzés 40. percében egy csel után kapott a térdéhez és hamar látszott, komoly a baj, hiszen a kézilabdázót társai támogatták le a pályáról – olvasható a bakonyi klub honlapján.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 13–16!

30. perc Ilics és Nenadics elvariálja, így üres kapus gólt szerezhet Kuduz...

30. perc Magyar időkérés. 14 másodperc van vissza.

30. perc Jobbal a jobb felsőbe lő Ghionea, pörgetve. Fél perc van vissza, román letámadással. 12–16

30. perc Mamduh szélről, Da Silva középről lő a kapusba, de utóbbit lökte Mahé, két perc és hetes. Jogos.

29. perc Vajlupau nem viccel, jobbal a jobb sarokba lő, mindenféle cselezgetés nélkül: 11–16!

28. perc Da Silva két lövése is Corralesé, kontra, Pesmalbeket ellökik, kontra.

27. perc Elísson átmegy a jobb szélre, és onnan is azonnal eredményes.

26. perc Elísson a bal szélről jobbal most a jobb alsóba lő, Kuduz átlövése ismét Corralesé! De Pesmalbek emelése nagyon rossz, Kuduz átlövése meg nagyon jó. 11–14

23. perc Nagyon szép szélsőgól jobbról a kapus fölött Ghioneától.

23. perc Román időkérés.

22. perc Könnyű síppal megítélt hetes az Építőknek, Vajlupau nem variál, a bal alsóba lő. Kuduzt szereli Pesmalbek, indul a jobb szélen a fehérorosz, megy ez! 9–12!

21. perc Mamduhot egyedül hagyja Pesmalbek a hatoson, 9–10.

20. perc Ilics és Mahé remek akciója végén kissé balról Elísson lő jobbal a bal sarokba beugorva.

20. perc Mi sem, Kasparek elindul lefelé, mert két percet kapott, Nenadicsnak szintén, színészkedésért... Kasparek így mehet vissza.

20. perc Egy megpattanó labdát kirúg a kapu elől Corrales, Kuduz nem hisz a szemének.

19. perc Lauge átlövése a bal alsóban, kapuscsere a románoknák. 8–9. Sárga lap Ilics mesternek, kitalálják, miért.

17. perc A 2018 és 2021 között szegedi légiós Kasparek lövése kapuscsemege.

16. perc Rossz támadások után Akimenko ziccerben, Corrales hatalmasat véd!

14. perc Ellenben elöl Nenadics eladja, Akimenko a hatosig futhat. Nenadics javít egy alig felugrásos átlövésből: 7–7!

13. perc Corrales első védése ma, de ez Akimenko hetese volt!

12. perc Nenadicsot blokkolják, Ed-Derát szerelik.

11. perc
Vajlupau lövése a kapusé, a másik szélső, Akimenko ellenben sokkal jobban céloz, 6–6!

10. perc Nilsson balra keveredik, de meg nem kavarodik, estében, a kapunak félig háttal is a bal alsóba lő.

8. percKasparek a földről lő nagy gólt, Nilsson a hatosról, jön a válasz egy bátor Ali-betörés képében, 5–5!

7. perc Mamduh pazar akció végén eredményes a hatos elől, Vajlupau átlövése sem különb!

6. perc Nenadics nem variál, bátor betörés végén a jobb alsóba talál, kissé balról most. 2–3!

5. perc Nilsson odacsap Kukicsnak, hetes. Akimenko ballal zseniálisan pörget a léc alá Corrales jobb füle mellett.

4. perc Pascual a kapufára lő, Nenadics passzát nem éri el a pályán Vajlupau.

3. perc Nilsson remekül védekezik Ali ellen, majd Ed-Dera remek passzát a hatosról beugorva a jobb alsóba suhintja.

2. perc Nenadics keze is elsül a szaggatottról nekifutva. 1–1!

1. perc Remek átlövéssel Alitól, Corrales is csak tapsolni tud. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a magyar csapat tiszta fehérben.

Jó 3000 néző a stadionban, 3500 nézőt vártak.

A legnagyobb kérdés Veszprémben, ki lesz a jobbátlövő, ugyanis az egyiptomi Jahja Omar súlyos sérülést szenvedett a lengyelek ellen, így egyedül Ilic Zoran maradt a poszton, és bár a tavaszi szezonra mindenképpen kell igazolni valakit, a januári világbajnokságig várni kell vele. Kérdés, a kihívás elé kerülő szakmai stáb az év utolsó BL-meccsén hogyan oldja meg a feladatot, de van kihez nyúlni, a dán Rasmus Lauge például már többször bizonyította, hogy bármikor bevethető ezen a poszton is. Most nemcsak azért lenne szüksége a két pontra a magyar együttesnek, hogy a téli szünetre úgy menjen el, hogy a PSG nyakán maradt, és őrzi pozícióját a csoport első két helyének valamelyikén, hanem mert éppen hogy visszanyerte a lendületét, amely a játékot lelkesen tördelőZagreb ellen kissé megakadt, de a zágrábi vereség után otthon tíz góllal győzni tudott a Plock ellen. Ma már Bukarestben nyerni fegyvertény, a román fővárosban aratott siker bárki önbizalmát megdobja.

A gárda negyedik az A-csoportban, öt ponttal lemaradva a második helyen álló veszprémiektől, hazai pályán eddig legyőzte az FC Portót és a Wisla Plockot (mindkettőt 32–27-re), és ugyan csak döntetlenre volt képes otthon a PPD Zagreb ellen, idegenben egy góllal legyőzte. Szeptemberben Momir Ilics csapata megverte a Bukarestet hazai pályán, de szoros meccsen 33–30-ra úgy, hogy szünetben még kétgólos hátrányban volt, a hajrára viszont felőrölte ellenfelét.

KEMÉNY ÉVZÁRÓ ELÉ NÉZ a Telekom Veszprém, amely csütörtökön a Dinamo Bucuresti otthonában fejezi be a 2022-es Bajnokok Ligája-évet. A román csapat már az előző idényben is borsot tört az Építők orra alá, tavaly októberben Bukarestben 31–29-re győzött ellene, és azóta csak erősödött Xavier Pascual vezetőedző együttese, amelynek kerete az elmúlt évben olyan játéksokkal bővült, mint az olimpiai, világ és Európa-bajnok francia beálló, Cédric Sorhaindo; az Európa-bajnok spanyol jobbátlövő, Eduardo Gurbindo; az Európa-bajnok német balátlövő, Christian Dissinger; vagy az idén szerződtetett egyiptomi balátlövő, Ali Zein.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–DINAMO MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!