N. T. 2021.11.24 22:30 Frissítve: 2021.11.25 00:25

Férfi kézi BL: a Kielce nagyot fordított, és otthon is elkapta a Barcát

A Kielce az idegenbeli győzelem után hazai pályán is felülmúlta a Barcát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában.

Dika Mem a legvégén fontos pillanatban rontott (Fotó: EHF)

A Barcán nagyon látszott, hogy szeretne visszavágni a hazai vereségért, ennek megfelelően vezetett is a meccs legnagyobb részében. Az 52. perchez érve 27–23 volt a katalánok előnye, azonban többször már nem tudtak betalálni, míg a lengyelek hatszor is eredményesek voltak, így egy nagy hajrával a maguk javára fordították a találkozót.

A Kielce a nyolcig jutó Alex Dujshebaev találatával szerezte meg a vezetést a végén, majd Dika Mem lőtt elhamarkodottan, és nem igazán jó helyzetből, a túloldalon Arkadiusz Moryto zárta le a meccset.

Az A-csoportban az Aalborg telt ház, ötezer néző előtt fogadta a Kielt az EHF által a hét meccseként beharangozott találkozón. A dánok Nikolaj Laesö kilenc góljával történetük során először győzték le a német sztárcsapatot.

Máthé Dominik tíz lövésből öt gólig jutott az Elverumban, a norvégok azonban héttel maradtak alul a Montpellier otthonában. Másik légiósunk, Leimeter Csaba három találattal járult hozzá a PPD Zagreb Meskov Breszt elleni sikeréhez.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ
A-CSOPORT
Aalborg (dán)
–THW Kiel (német) 35–33 (17–16)
Montpellier (francia)–Elverum (norvég) 39–32 (19–16)
PPD Zagreb (horvát)–Meskov Breszt (fehérorosz) 31–24 (14–14)

B-CSOPORT

Kielce (lengyel)–Barca (spanyol) 29–27 (14–16)

2021.12.04 18:49:26

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Llíria), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Végig vezettünk a meccsen, Klujber 11 gólt szerzett. A csoportdöntő jön hétfőn a németek ellen.

2021.12.04 09:18:53

Kézilabda BERTA MIHÁLY

Vajon a 2021-es torna tovább növeli a lemaradást vagy 8 év után visszakerülünk a top 10-be?

2021.12.02 20:00:02

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Llíria), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A sokkal jobb és összeszedettebb második félidei játék meghozta a biztos sikert a nyitó fordulóban.

2021.12.02 14:32:50

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Az októberben Bukarestben elszenvedett vereségért 15 gólos győzelemmel vágtak vissza a bakonyiak.