Férfi kézi: a Szeged tíz góllal megverte a PPD Zagrebet

M. D.M. D.
2020.08.28. 18:58
A szegedi védelem féken tartotta a zágrábiakat (Fotó: Török János/Délmagyarország)
Utolsó nyári felkészülési mérkőzésén a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata tíz góllal, 36–26-ra legyőzte a horvát PPD Zagrebet zárt kapuk mögött.

Mint a Tisza-parti klub a találkozót felvezető beharangozójában írta, 2012 óta kilenc meccsen nyolc győzelem és egy döntetlen volt a szegediek mérlege a zágrábiak ellen. Kétszer az előző idényben is összecsapott egymással a két csapat a Bajnokok Ligájában: a Szeged idegenben öt góllal (26–21), otthon tízzel (33–23) nyert.

Juan Carlos Pastor együttese a mostani felkészülési meccsen is simán megverte a horvátokat, olyannyira simán, hogy már húsz perc játék után tízgólos előnyben volt (15–5).

A vendégek a folytatásban sem tudtak (sokkal) közelebb kerülni a Szegedhez, a szünetben kilenc találat volt a különbség a két csapat között (21–12), a 43. percben megint tíz (27–17), és a tízes differencia a végső dudaszóig is megmaradt (36–26).

A Szeged a jövő hét közepén már bajnoki meccset vív, szerdán (szeptember 2-án) Orosházán lép pályára, majd három nappal később (szeptember 5-én) a Budakalászt fogadja.

KÉZILABDA
FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Mol-Pick Szeged–PPD Zagreb 36–26
(21–12)
A Szeged gólszerzői: Kaspárek 5, Zsitnyikov 5, Radivojevics 3, Källman 3, Bodó 3, Bombac 3, Canellas 3 (1), Mackovsek 3, Rosta 3, Henigman 2, Gaber 2, Bánhidi 1
Forrás: pickhandball.hu