Csoportdöntő előtt a címvédő Győri ETO a női kézilabda Bajnokok Ligájában

P. B.P. B.
2025.02.23. 07:05
Bo van Wetering (Fotó: Dömötör Csaba)
A Győri ETO vasárnap délután a dán Esbjerg otthonában a csoportelsőségért és a papírforma szerint könnyebb negyeddöntőért lép pályára a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének záró fordulójában.

Csoportdöntővel zárja a főtáblás küzdelmeket a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A címvédő és már biztosan negyeddöntős ETO vasárnap délután a már szintén nyolc közé jutó, a norvég világklasszis Henny Reistad vezérelte dán Esbjerg vendége lesz, a tét a csoportelsőség.

Ősszel a győriek 28–26-ra nyertek hazai pályán, és mivel északiaknak jobb az összgólkülönbségük, egy kétgólos siker már elég nekik ahhoz, hogy az élen végezzenek. A győrieknek azért is lehet fontos, hogy megőrizzék az első helyet a B-csoportban, mert így a papírforma alapján elkerülnék a román CSM Bucuresti-et a budapesti négyes döntőért vívandó április végi negyeddöntős párharcban. A Rába-partiak eddig nyolcszor találkoztak az esbjergi együttessel az elitsorozatban és kivétel nélkül minden meccset megnyertek.

A rangadó előtt a győriek svéd edzője, Per Johansson arról beszélt a klubhonlapon, az idény előtt álomszerűnek tűnt, hogy úgy lépjenek pályára az esbjergi rangadón, hogy már bejutottak a negyeddöntőbe: „Kiemelkedő szintű ellenfél az Esbjerg, gyakorlatilag nincs gyenge pontja, és nála játszik a világ legjobbja, Henny Reistad. Nagyon várjuk a találkozót, amelyet a sorozat első szakaszának döntőjeként kezelünk.”

Az ETO holland válogatott balszélsője, Bo van Wetering izgalmas mérkőzést vár vasárnap: „Természetesen mindkét együttes szeretné megszerezni az első helyet a csoportban. Tudjuk, hogy nagyon jó csapattal találkozunk, amely tele van nagyszerű játékosokkal, úgyhogy a mérkőzés alatt végig koncentrálnunk kell. Izgatottan várom az összecsapást.”

Kézilabda
2025.02.23. 07:02

Női kézilabda BL: Kácsorék kiestek, norvég csapat is jöhet a Fradinak a final fourért

Vámos Petráék veretlenül zárták a csoportkört, a Krim szerezte meg a 4. helyet, a Storhamar pedig az utolsó továbbjutó pozíciót.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A VASÁRNAPI PROGRAM
B-CSOPORT, 14. FORDULÓ
14.00: Ludwigsburg (német)–Odense (dán) (Tv: Sport1)
16.00: Team Esbjerg (dán)–Győri Audi ETO KC (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
16.00: Buducsnoszt (montenegrói)–Rapid Bucuresti (román)
Vipers–Brest 0–10 – megállapított eredmény

    
AZ ÁLLÁS       
1. GYŐR131111368–310+5823
2. Esbjerg131012391–331+6021
3. Odense1394394–352+4218
4. Brest14716414–383+3115
5. Ludwigsburg13616367–371–413
6. Vipers143110245–296–517
7. Rapid Bucuresti132110329–391–625
8. Buducsnoszt131210303–377–744

 


 

 

Legfrissebb hírek

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
11 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Felért a Győr szintjére a francia sztárcsapat – bemutatjuk a BL-győztes Metzet

Képes Sport
2026.06.16. 07:41

Női kézilabda BL: jövőre megváltozik a lebonyolítás

Kézilabda
2026.06.13. 19:35
Ezek is érdekelhetik