Női kézilabda NB I: idegenben nyert az MTK ellen a Debrecen

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.27. 19:41
Petrus Mirtill vezérletével nyert az MTK ellen a DVSC (Fotó: Kovács Péter)
Kötelező győzelmet aratott az MTK Budapest vendégeként a DVSC-Schaeffler a női kézilabda NB I 20. fordulójának szombati játéknapján.

Az MTK bő negyedóráig tudta tartani a lépést a jóval esélyesebb hajdúságiakkal, akik a szünet után fokozták az iramot és végül simán nyertek 36–27-re. A mérkőzés legjobbja Petrus Mirtill volt, aki mind a kilenc lövéséből gólt szerzett. A DVSC-hez hasonlóan a Vác is hozta a kötelezőt fővárosi riválisa ellen, s héttel verte otthon a Vasast.

Az újonc Kozármisleny megszerezte második győzelmét az élvonalban, miután hazai pályán 29–27-re nyert az Alba Fehérvár ellen. A másik kieső helyen álló csapat, a Békéscsaba is nyerni tudott, ráadásul a közvetlen rivális NEKA ellen, így rendkívül kiélezett harc várható a bennmaradásért.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
MTK Budapest–DVSC Schaeffler 27–36 (16–20)
Ríz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 350 néző. V: Andorka, Hucker.
MTK: Győri B. – Andróczki, DAKOS 5, Weisheitel, Mészáros-Mihálffy 1, FARKAS J. 8 (3), Fekete B. 1.
Csere: Szőke (kapus), POCZETNIK 4, Ferenczy F. 3, Kekezovity 3, Papp D. 2, Pelczéder
Edző: Vágó Attila
DEBRECEN: Bartulovic – GROSCH 6, Planéta 1, Füzi-Tóvizi 2, Szabó N. 2 (1), Kácsor 2, PETRUS 9
Csere: Gábriel (kapus), VÁMOS P. 6, Jovovic 1, Haggerty 1, CSERNYÁNSZKI 6, Hornyák D., Vámos M., Kiss Cs.
Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–3. 19. p.: 10–11. 25. p.: 12–15. 35. p.: 17–24. 48. p.: 24–28.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Vágó Attila: – Jól kezdtünk, de amivel nem vagyok elégedett, hogy amíg csak néhány játékos és a stáb hiszi el, hogy lehet szoros eredményt elérni, esetleg bravúrt is, addig nem érjük el. Ha nem vagyunk esélyesek, nem tudjuk, nem merjük az extrát megcélozni. Gyenge volt a szélső védekezésünk, mindkét oldalról sok gólt kapunk.
Szilágyi Zoltán: – Örülök az eredménynek, de nem tükrözi hűen a játék képét. Rosszul kezdtünk, ezt az MTK kihasználta, viszont a második félidőben többször lezárhattuk volna a mérkőzést, de az MTK folyamatosan visszajött.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–NEKA 31–25 (15–8)
Békéscsaba, 900 néző. V: Felhő, Öcsi.
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – HORVÁTH G. 8, TÖRÖK F. 4, Gyimesi, Bencsik B. 2, Román 1, Szondi 2.
Csere: Szabó D. (kapus), ZAGAR 6 (3), Kücükyildiz, Mayer Sz. 1, BORBÉLY M. 4, Kukely K. 2, Csáki L. 1.
Edző: Rác Sándor
NEKA: Csapó Kincső – Molnár D. 1, FAZEKAS V. 5 (1), Bató, Győri V. 3, FARAGÓ LEA 7 (3), Wald 2.
Csere: Zaj (kapus), Lapos, Petruska, KECELI-MÉSZÁROS 5, Munteau-Korodi, Alaxai 1, Berei 1, Kriston.
Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 10. p.: 4–1. 14. p.: 6–2. 17. p.: 6–4. 18. p.: 8–4. 22. p.: 10–5. 27. p.: 13–6. 33. p.: 17–8. 36. p.: 18–11. 41. p.: 19–13. 45. p.: 22–14. 49. p.: 24–18. 54. p.: 26–21. 58. p.: 28–23.
Kiállítások: 16, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Rác Sándor: – A védelem jól működött és mögötte Pásztor Bettina parádézott a kapuban. Támadásban türelmesek voltunk, nem kapkodtunk és ennek az első félidőben meg is lett az eredménye. Tudtuk, hogy a fiatalokból álló NEKA ellen nehéz játszani, futós csapat, a második félidőben már nem mindig tudtuk megakadályozni a kontráikat. Nagyon fontos győzelmet arattunk, de még mindig nem vagyunk könnyű helyzetben.
Bakó Botond: – Az első félidő egyes szakaszaiban is megvoltak a helyzeteink, de Pásztor Bettina szenzációsan védett, szinte az összes ziccerünket megfogta. A Békéscsaba a második félidőben rutinosan őrizte előnyét. Minden energiánkat mozgósítottuk, hogy megpróbáljuk a lehetetlent, de nem sikerült.

Kozármisleny KA–Alba Fehérvár KC 29–27 (16–14)
Kozármisleny, 400 néző. V: Bócz, Wiedemann.
KOZÁRMISLENY: WICHMANN – Grénus 1, BÁNFAI V. 4, Tobak 2, Zsemberi 2, SCHEFFER 7, SZATMÁRI 5.
Csere: PUSZTAI, Szabó Luca (kapus), LENGYEL L. 4, Bernhardt 2 (1), Imrei R., Köpösdi, Brettner 2, Hadnagy.
Edző: Gyulay László
FEHÉRVÁR: Kubina – Szemes 2, SZMBATJAN 4, Kövér 4, SZABÓ KITTI 8 (2), UTASI 5, Takó.
Csere: Kajumova, Tóth Nikolett (kapus), Afentaler 4 (1), Kocsis B., Sulyok, Zrnic.
Edző: Horváth Roland
 Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 11. p.: 6–7. 18. p.: 10–9. 26. p.: 13–13. 33. p.: 16–16. 40. p.: 22–18. 49. p.: 24–23. 53. p.: 27–26. 59. p.: 28–27. Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Gyulay László: – Bár a sorsunk már eldőlt, ettől még jelentős munkát végzünk. Mondtam a lányoknak a meccs előtt, úgy kell küzdeniük, hogy emberek sorsa ne rajtunk múljon.
Horváth Roland: – Küzdöttünk, harcoltunk, de a hibáinkat a találkozó során nem tudtuk kijavítani, ezért teljesen megérdemelt a hazaiak sikere.

Praktiker-Vác–Vasas SC 29–22 (13–11)
Vác, 550 néző. V: Fekete T., Hajdu T.
VÁC: BUKOVSZKY – SUCH 4, BALLAI B. 4, Kuczora 3 (1), Bordás, CSÍKOS 11, Ballai A. 2
Csere: Győri A., Csizmadia F. (kapusok), Marincsák 2, Kovalcsik J. 2, Kovács Anikó, Bánfai K. 1
Edző: Herbert Gábor
VASAS: Zsigmond P. – Mihály P. 1, Ferenczy D., Dombi K. 1, Szilovics 3, Juhász F., Fodor N. 3
Csere: Balog J. (kapus), DOMOKOS D. 3, Vámosi 1, Oláh K. 3 (3), Boldizsár B. 1, Szücsné Sirián 1, PÉNZES 5 (1)
Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 8. p.: 5–5. 15. p.: 8–5. 25. p.: 11–7. 35. p.: 17–13. 42. p.: 21–17. 46. p.: 23–20. 58. p.: 27–22.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Herbert Gábor: – A végeredmény nem tükrözi, hogy mekkora harc folyt a pályán, nem volt ekkora különbség a két csapat között. Melós mérkőzést zártunk, ilyenre is számítottam, főleg védekezésben teljesített jól a csapat.
Konkoly Csaba: – Az első félidőbeli teljesítményünkkel lehetek elégedett abból a szempontból, hogy bár többet hibáztunk akkor is, de volt tartásunk. A szünet után alkalmanként megvolt a magabiztosság a játékunkban, de a pontosság abszolút hiányzott.