Női kézi NB I: az utolsó helyen álló otthonában nyert a bajnokesélyes FTC

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.04.20. 20:18
Fotó: FTC Kézilabda/Facebook
A Ferencváros 32–23-ra nyert a sereghajtó Kozármisleny vendégeként Pécsett a női kézilabda NB I szombati játéknapján, míg a bennmaradásért küzdő csapatok közül a Békéscsaba és a NEKA is kikapott.

A Bajnokok Ligája-negyeddöntős fővárosiaknál Janurik Kinga 14, Böde-Bíró Blanka öt lövést védett, Kovács Anett kilenc, Klujber Katrin nyolc gólt lőtt. A Fradiból hiányzott Andrea Lekics, Tomori Zsuzsanna és Béatrice Edwige, és Angela Malestein is csak a kispadról nézte végig a találkozót.

Az MTK két találattal győzött a Vasas vendégeként. Farkas Johanna kilenc góllal járult hozzá a sikerhez, a házigazdáknál Szilovics Fanni dobott kilencet, Balog Judit pedig 12 védéssel zárt.

A múlt heti, debreceni olimpiai selejtezőtornán remekül teljesítő Kuczora Csenge hét góllal járult hozzá a Vác ötgólos sikeréhez az Alba Fehérvár otthonában. A mezőny legeredményesebb játékosa a fehérvári Afentáler Sára volt nyolc találattal.

A csabaiak Dunaújvárosban veszítettek hat góllal, pedig Pásztor Bettina 12 lövést védett, Andela Zagar hat, Bencsik Bojána öt találattal zárt. Az újvárosiaknál Paróczy Sára mind a nyolc lövését gólra váltotta, hétszer büntetőből talált be.

A NEKA házigazdaként négy góllal kapott ki a Budaörstől. Faragó Lea kilenc gólt lőtt, a győztes vendégeknél Vártok Ramónának nyolc védése, Vártok Tamarának öt találata volt.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
KOZÁRMISLENY KA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–32 (9–17)
Pécs, 2000 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti.
KOZÁRMISLENY: Pusztai – Grénus 1, Brettner 1, Bánfai V. 1, LENGYEL L. 3, SCHEFFER 5 (1), Szatmári M. 1 (1). Csere: WICHMANN (kapus), Bernhardt 2 (1), KECSKÉS 4, Vadnai, Zsemberi 3, Tobak, Grosics 1 (1), Köpösdi 1, Hónig. Edző: Gyulay László
FTC: JANURIK – KOVÁCS ANETT 9, KLUJBER 8, Kisfaludy 1, CVIJICS 4, Bölk 1, Hársfalvi 2. Csere: BÖDE-BÍRÓ (kapus), Simon P. 2 (1), KUKELY A. 4, Horváth F., Kármán, Márton 1. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 10. p.: 3–3. 15. p.: 5–4. 22. p.: 6–11. 28. p.: 8–16. 33. p.: 10–17. 39. p.: 14–21. 47. p.: 17–26. 53. p.: 19–29. 57. p.: 22–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1
Gyulay László: – Tisztességesen szeretnénk búcsúzni a bajnokságtól. A játékkal elégedett lehetek, ráadásul újabb saját nevelésű játékosunk, Hónig Hanga is bemutatkozhatott az élvonalban, amire büszkék lehetünk.
Allan Heine: – Számunkra a győzelem volt a legfontosabb, meg is szereztük. A hazaiak már többször bizonyították, hogy jó csapat, most is láthattuk.

ALBA FEHÉRVÁR KC–PRAKTIKER-VÁC 28–33 (16–17)
Székesfehérvár, 300 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
FEHÉRVÁR: Kubina – SZEMES 6, AFENTALER 8 (5), Szmbatjan 2, KÖVÉR 6, Utasi 3, Takó 1. Csere: Tóth Nikolett, Kajumova (kapusok), Sulyok, Kocsis B. 1, Tolnai 1, Dubán. Edző: Horváth Roland
VÁC: Bukovszky – SUCH 5, BALLAI B. 5 (1), Bordás 3, KUCZORA 7, MARINCSÁK 4, Ballai A. 2. Csere: Győri A., Csizmadia F. (kapusok), Kovács Anikó 2, Kovalcsik J. 2, Csíkos L. 1, Csire 2, Kurucz A., Bánfai K. Edző: Herbert Gábor
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Horváth Roland: – Úgy fogalmaznék, hogy amit a Vác tud, azt mi még csak tanuljuk, akár védekezésben, akár lerohanásban. Az, hogy küzdenek a lányok egy ilyen csapat ellen, kevés. Bosszús vagyok, mert amit megbeszéltünk, azt nem tudta a csapat megmutatni a pályán.
Herbert Gábor: – Nagy küzdelem volt, nem nyugodhattunk meg az utolsó pillanatig. Az első félidőben a védekezésünkben akadtak hiányosságok, ám a második félidőre már keményebbek lettünk, meg tudtuk állítani az ellenfelet. Nem volt ugyan magas a védésszámunk, de a kapusbravúrok jókor jöttek, a lerohanásaink pedig végig működtek.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ENKSE 32–26 (13–9)
Dunaújváros, 300 néző. V: Fekete T., Hajdu T.
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Arany 2, Trawczynska 3, Borgyos 2, PARÓCZY 8 (7), Szalai B. 1, SALLAI N. 5. Csere: Wéninger (kapus), NICK 3, Moreno 1, TÖRÖK F. 3, Agócs 1, Bouti, LAKATOS P. 3, Gajdos. Edző: Paic Róbert
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – HORVÁTH G. 4, Török F. 1, Kücükyildiz, BENCSIK B. 5, Román 3, Szondi 1. Csere: Szabó D., Madera-Domokos (kapusok), Mayer Sz. 1, Gyimesi 3, Zagar 6 (5), Kukely K., Borbély M., Csáki L. 2, Bencsik-Giricz. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 12. p.: 6–2. 21. p.: 8–7. 37. p.: 17–11. 44. p.: 20–18. 51. p.: 25–19. 57. p.: 29–22
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 6/5
Paic Róbert: – Elégedettek lehetünk, egy-két periódust leszámítva végig uraltuk a mérkőzést. Sok támadást fejeztünk be a szélekről, jó százalékkal értékesítettük ezeket a lehetőségeket. Az egész csapat dicséretet érdemel. Egységesek voltunk, keményen küzdöttünk, egy pillanatig sem volt kétséges a sikerünk.
Rác Sándor: – Nagyon fontos mérkőzés volt, ezért eredményesebb játékot vártam. Az első félidőben jól védekeztünk, ám támadásban sokat hibáztunk. Szünet után kicsit javultunk elöl, de a saját kapunk előtt gyengültünk. A hazaiak végig tudták, mit akarnak, meg is nyerték a találkozót.

NEKA–MOYRA-BUDAÖRS 23–27 (9–15)
Balatonboglár, 200 néző. V: Dáné, Marton Zs.
NEKA: Csapó Kincső – Molnár D., Fazekas V. 2, Bató 1, Alaxai 2, FARAGÓ LEA 9 (2), WALD 4. Csere: Zaj (kapus), KRISTON 3, Keceli-Mészáros 2, Petruska, Győri V., Matucza, Munteanu-Korodi, Berei, Katona L. Edző: Bakó Botond
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – VÁRTOK T. 5, Schneider 3 (1), Pálos-Bognár, Gorilszka 3, HUDÁK 4, Szabó Anna 1. Csere: Mistina K. (kapus), SZÖVÉRDFFY-SZABADFI 2, DEBRECZENI-KLIVINYI 5, Szekerczés 1, Tóth M. 2, Gergely-Zsigmond 1, Szép, Wutschi. Edző: Buday Dániel
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Bakó Botond: – Nem tudtuk a megszokott ritmust és hőfokot felvenni. Langyosan, fegyelmezetlenül, körülményesen kézilabdáztunk, nem volt meg az élesség, a harciasság, ami eddig jellemzett minket.
Buday Dániel: – Egy hónapig állt a bajnokság, a válogatottjaink távol voltak, nehéz volt így készülni, ez az első percekben látszott is, ám ezután ritmust váltottunk, és jó játékkal előnyt szereztünk. Végig kontroll alatt tartottuk a találkozót.

VASAS SC–MTK BUDAPEST 28–30 (16–15)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 300 néző. V: Felhő, Öcsi.
VASAS: BALOG J. – Domokos D. 1, Boldizsár, Dombi K. 1, PÉNZES 5 (1), SZILOVICS 9 (2), Oláh K. 2. Csere: Zsigmond P. (kapus), Vámosi 2, Ferenczy D. 3, Mihály P., Szücsné Sirián, FODOR N. 5, Varjas. Edző: Konkoly Csaba
MTK: Győri B. – FARKAS JOHANNA 9 (4), DAKOS 5, Weisheitel 2, MÉSZÁROS-MIHÁLFFY 5, Poczetnyik L. 2, FEKETE B. 3. Csere: Szőke (kapus), Andróczki, Ferenczy F. 2, Kekezovity, Papp D. 1, Pelczéder 1. Edző: Vágó Attila
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
Konkoly Csaba: – Úgy készültünk, hogy megnehezítjük az MTK dolgát, az első félidőben sikerült, de a szünet után elbizonytalanodtunk. A mérkőzést támadásban veszítettük el, emberelőnyben gyámoltalanul játszott a csapat.
Vágó Attila: – Nehéz mérkőzés volt, de erre számítottunk. Az első félidőben sem a védekezésünk, sem a támadásunk nem működött, örültünk, hogy csak egy góllal vezetett a Vasas. A második játékrészre összeállt a játékunk. Bár a hajrában egy gólra feljött az ellenfél, a győzelmünk nem forgott veszélyben.