Női kézi El: jó kezdés, de nagy csata után verte meg dán ellenfelét a Vác

D. S. B.D. S. B.
2024.01.21. 15:27
Kuczora Csenge a Vác vezére volt a Nyköbing ellen (Fotó: Földi Imre)
Egy-egy döntetlen és vereség után megszerezte első győzelmét a női kézilabda Európa-liga A-csoportjában a Praktiker-Vác, amely hazai pályán jó kezdés után nyert Kuczora Csenge vezérletével 27–24-re a dán Nyköbing Falster ellen.

A kisebb meglepetésre két meccs után pont nélkül álló dán Nyköbing Falstert az Európa-liga A-csoportjának harmadik körében az egy-egy döntetlennel és vereséggel álló Praktiker-Vác fogadta, amely abban a reményben lépett pályára, hogy győzelem esetén loholhat a csoport második helyén álló Storhamar után.

Herbert Gábor csapata ragyogóan kezdett, s a gyorsan négy gólt szerző Kuczora Csenge vezérletével 6–1-gyel nyitott, de a dánok szépen lassan felzárkóztak, és a második félidő elején Caroline Jakobsen és Alberte Madsen góljaival egyenlítettek is (13–13).

Innentől kezdve ádáz csatát vívtak a felek, végig fej fej mellett haladtak, jobbára hazai vezetéssel. Az utolsó tíz perc elején a Vác többször el tudott lépni kettővel, ez pedig döntőnek bizonyult, a dánok ugyanis innen már nem tudtak egyenlíteni, Herbert Gábor csapata így megszerezte első győzelmét az El csoportkörében.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT
3. FORDULÓ
Praktiker-Vác–Nyköbing Falster (dán) 27–24 (13–11)
Vác, 600 néző. V: Pirvu, Potimiche (románok)
VÁC: BUKOVSZKY – Bánfai K., Kovács Anikó 3, Bordás 1, KUCZORA 11 (1), CSÍKOS L. 9, Csire. Csere: Csizmadia F. (kapus), Kovalcsik J. 1, Ballai B., Marincsák, Kurucz A. 1, Ballai A. 1, Such. Edző: Herbert Gábor
NYKÖBING: Christiansen – SKOVLUND 3, MADSEN 7, JAKOBSEN 5, Von Pereira 1, Nolsöe Pedersen 3, S. Jörgensen. Csere: C. Broch (kapus), K. Kristiansen 1, Axnér, M. Obaidli, Bardrum 1, A. Nielsen 1, Ikehara 2. Edző: Jakob Larsen
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–1. 12. p.: 7–5. 20. p.: 8–7. 26. p.: 12–9. 29. p.: 13–10. 34. p.: 13–13. 38. p.: 15–13. 45. p.: 16–16. 52. p.: 21–19. 56. p.: 22–22. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. –
Herbert Gábor: – Életre szóló élményt kaptam a lányoktól, ez volt edzői pályafutásom legkedvesebb pillanata. Az irdatlan hullámzásunk folytatódik, bízom benne, hogy hasonlóan magas színvonalon tudunk kézilabdázni a közeljövőben.
Jakob Larsen: – A Vác repülőrajtot vett, nagyon jól kezdte a mérkőzést, egészen a második félidő elejéig irányította a játék ritmusát, nagyon nehéz volt visszazárkóznunk. Jobb volt az ellenfél.

Az A-csoport állása: 1. Podravka 5 pont, 2. Storhamar 4, 3. Vác 3, 4. Nyköbing 0