Kézilabda: hazugságvizsgáló buktatott le nyolc bundázó orosz játékost

Lebuktak az utánpótlás-válogatott kézilabdázók (Fotó: Getty Images)
Nyolc utánpótlás-válogatott játékost tiltott el bundázás miatt az Orosz Kézilabda-szövetség.
A gyanú szerint a sportolók pénzt kaptak azért, hogy elveszítsék mérkőzéseiket az augusztusi férfi U19-es Európa-bajnokságon, melyen hét találkozóból hatszor kikapott az orosz csapat, így a 15. helyen zárt a 16 együttest felvonultató tornán.
A vizsgálat során hazugságvizsgálót is bevetettek, melynek nyomán négy kézilabdázót öt évre, további négyet pedig ennél rövidebb időre tiltottak el.
Lev Voronyin, a szövetség általános igazgatója szerint a vizsgálat azonnal megindult az Eb-t követően, mert könnyen észrevehető volt, hogy a játékosok meg sem próbálják a legjobbjukat nyújtani. Szergej Siskarjov „hazaárulásként” jellemezte a történteket.
Legfrissebb hírek

Lukács Norbert: Megérte kilépni a komfortzónámból
Kosárlabda
2026.06.12. 11:34
Ezek is érdekelhetik







