Kézilabda: egri adománygyűjtés a 13 éves játékosáért

N. P.N. P.
2019.10.30. 10:50
null
Az Eger férfi kézisei a klub korábbi játékosának kérnek és nyújtanak segítséget
A szurkolók segítségét kéri az SBS-Eger férfi kézilabdacsapata, miután a klub korábbi játékosánál, a 13 éves Kovács Máténál ismét leukémiát diagnosztizáltak.

Először kétesztendős korában állapították meg a betegséget, amely azóta többször visszatért, így élete nagy részét kórházban töltötte. A több hónapos kemoterápia után áprilisban csontvelő-transzplantáción esett át, de szeptember közepén kiderült, az eddig kapott gyógykezeléseknek ellenáll a kór.

A betegség elleni küzdelemben a CAR T elnevezésű terápia jelentené a megoldást, amelyet csak Izraelben, Kínában és az Egyesült Államokban végeznek napjainkban. Az izraeli Sheba Kórház már jelezte, hogy fogadná Mátét, a kezelési költségek viszont 80 millió forintra rúgnak.

A Csurgó elleni szombati, hazai bajnokin a bejáratnál elhelyezett urnába várják a drukkerek felajánlását a hevesiek, amit az egyesület a találkozó teljes jegybevételével kiegészítve továbbít az ifjú kézilabdázó gyógykezelésére.

Legfrissebb hírek

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01

Kézi: odaértek az akadémiák közé a Budaörs korosztályos leánycsapatai

Utánpótlássport
2026.06.10. 14:05

Kézi: történelmet írtak a debreceni lányok az ifi BL négyes döntőjében

Utánpótlássport
2026.06.08. 19:20

Kézilabda: a Veszprém az U20-as, az FTC az U18-as fiúbajnok

Utánpótlássport
2026.06.07. 20:27

Kézi: nagy csatában kikapott a Győr a Bukaresttől az ifi leány BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.06. 14:38
Ezek is érdekelhetik