Női kézi KEK: a Fradi kilencgólos előnnyel várhatja a visszavágót

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.03.07. 16:26
null
A Ferencváros magabiztosan győzött (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A női kézilabda KEK negyeddöntőjének első meccsén a Ferencváros hazai pályán 34–25-re legyőzte a német Blomberg-Lippét.

 

A rohanós németek az 5. percig tartották a Fradi tempóját (2–2), ezt követően azonban Szucsánszki vezérletével villámgyorsan elhúztak hárommal a hazaiak (5–2), az első negyedóra végén pedig már 10–5-re vezettek.

Bár két gyors találattal próbálta tartani magát a Blomberg, Soós elhajlásból szerzett góljával hat volt a felek között (13–7), míg Lukács szélről jegyzettjével már nyolc (18–10).

A fordulást követően a hat-hét gólos differencia a 36. percben váltott vissza nyolcra (23–15), ezt követően viszont megrekedtek támadásban a ferencvárosiak, és 25–17 után hamar felzárkóztak 25–20-ra a vendégek, sőt többször is támadhattak a közte négyért.

Klaunig kilencedik találata (26–21) után viszont a vendégek rekedtek meg, Soós volt eredményes rövid idő alatt kétszer is, majd a formáját keresgélő Tomori is értékesített egy hetest, így ismét megnyugtató előnyre tett szert a Fradi (29–21).

Az 55. percben Szamoránsky gólja után először számolhattak a hazai szurkolók (32–22), a hajrában pedig Szucsánszki és Klaunig párbaja hordozott még magában izgalmat, végül mindketten 11-ig jutottak.

A Ferencváros kilencgólos előnnyel várhatja a visszavágót, amelyen már Penára is számíthatnak a zöld-fehérek.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–HSG BLOMBERG-LIPPE (német) 34–25 (18–11)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 800
néző. Vezette: Alijev, Agakisijev (azeriek)
FERENCVÁROS:
Tomasevics – Kovacsicz 4, Soós 4, Szamoránsky P. 6, Szucsánszki 11 (2), Tomori 2 (1), Szarka 3. Csere: Mészáros R. 1, Lukács 3, Háfra, Vérten, Cifra. Edző: Elek Gábor
BLOMBERG-LIPPE:
Roch – Smits 4, Stolle 1, Frey 1, Magelinskas, Bormann-Rajes 3, Grossheim 2. Csere: Monz (kapus), Wahle 3, Klaunig 11, Rüffieux, Limberg, Markovics. Edző: Oliver Lippert
Az eredmény alakulása. 6. perc:
5–2. 14. p.: 9–5. 19. p.: 13–7. 38. p.: 24–17. 46. p.: 26–21. 52. p.: 30–22
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 3/–
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor:
– Nem játszottunk jól, de elsősorban küzdőképességünknek köszönhetően így is nagy különbségű győzelmet arattunk.
Oliver Lippert:
– Megpróbáltuk tartani a lépést a magyarokkal, de túlzottan is tiszteltük őket. A kilenc gól hátrány túl soknak tűnik.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Selgros Lublin (lengyel)–Midtjylland (dán) 25–35
(16–21)
Byasen (norvég)–Hypo NÖ (orszták) 23–24
(8–13)
A Zvezda Zvenyigorod–Fleury párharc mérkőzéseit jövő héten rendezik.

EHF-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Rosztov Don (orosz)–Asztrahanocska (orosz) 37–19
(23–9)
A másik három párharcban vasárnap rendezik az első mérkőzést.

Legfrissebb hírek

Tóth Alex is a Premier League öt legjobb téli igazolása között a The Athleticnél

Angol labdarúgás
6 órája

„Az FTC minden szempontból előrelépést jelent” – Elizabeth Omoregie útja Athéntól Budapestig

Kézilabda
8 órája

Az Újpest volt az elmúlt hét főszereplője, de igazolt a DVSC is – piaci körkép

Labdarúgó NB I
Tegnap, 8:34

Révész Attila a Kisvárda kapott góljáról: Valószínű, ha én utcai cipőben odaszaladok, megfogom a labdát, neki nem sikerült

Labdarúgó NB I
Tegnap, 8:13

Jégkorong MK: a Ferencváros megvédte címét

Jégkorong
2026.02.01. 19:34

Gruber gólja döntött, az FTC nyerte meg a Paks elleni rangadót

Labdarúgó NB I
2026.02.01. 17:14

A gyengébb kezdés ellenére 17 góllal nyert az FTC a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2026.02.01. 16:49

Robbie Keane az edzések után külön foglalkozik Kovaceviccsel

Labdarúgó NB I
2026.02.01. 13:18
Ezek is érdekelhetik