Női kézi: Kiismerhetőbbé vált a Midtjylland - Szucsánszki

2013.11.08. 15:52
Az utolsó hazai Bajnokok Ligája-csoportmérkőzése előtt áll a Ferencváros női kézilabdacsapata. A sorsdöntő összecsapás előtt az együttes kapitánya, Szucsánszki Zita a fradi.hu-nak nyilatkozott.



„A Podgoricától is láthattuk a Midtjylland elleni meccsükön, hogy nagyon keményen kell védekezni, amivel nagyon el lehet a dánokat bizonytalanítani. A védelmünket meg kell erősíteni, támadásban minél gyorsabbnak kell lenni, hogy folyjon a labda, valamint a lövéseink hatékonyságán is javítanunk kell. Nem szabad pontatlan lövésekbe belemenni, mert azt nagyon keményen megbosszulják a lerohanásaikkal. Az első csoportmérkőzésünkön minden hibát elkövettünk, ők pedig semmit. Remélhetőleg szombaton ez nem így lesz” – nyilatkozta Szucsánszki.

Szucsánszki szerint nem a fáradtság volt az oka, hogy a Midtjylland kikapott Montenegróban. „Nem, én inkább úgy mondanám, hogy kiismerhetőbbé váltak. Elsőre nagyon kellemetlen a játékstílusuk. Nekünk nagyon nem fekszik az övék, de ha tényleg megfelelő agresszivitással védekezünk, és megfelelően támadunk, akkor nem lehet gond. Csak a győzelmen felül még ugye jön a kilenc gól és a számolgatás. Nekünk legalább héttel nyernünk kell, mert akkor hárommal kikaphatunk Podgoricában. A Podgorica otthonában ugyanis nagyon nehéz lesz nyerni. Azt gondolom, a dánok ellen még mindig könnyebb sok góllal nyerni, mint Podgoricában győzni. Sajnos” – szögezte le a csapatkapitány.

Az irányító szerint összességében a dániai súlyos vereségnek is volt hozadéka, ha nem is sok. „Kár, hogy kilenc és nem kevesebb, de akkor lehet, hogy nem vertük volna meg a Podgoricát. Bánjuk, hogy így alakult, de szerintem az előttünk álló feladat sem lehetetlen. Lehetne azon gondolkozni, hogy mi van »ha«, de szerintem már nem érdemes ezen rágódni. Most ezt kell megoldani, és meg is fogjuk csinálni.”

„Fokozatosan lehet csak felőrölni őket – tekintett előre Szucsánszki. – A Buducsnosztnak is így sikerült. Az elején még tartották magukat a dánok, de a második félidő végére összeomlottak. Ha nagyon jól védekezünk és van mögöttünk egy jó kapusteljesítmény, akkor jól alakulhat a meccs. (…) Mi is nagyon bízunk a szurkolóinkban. Októberben, a Podgorica elleni győzelmünkkor is sokat segítettek. Most is biztosan odateszik magukat ők is a siker érdekében.”

„A Podgoricától is láthattuk a Midtjylland elleni meccsükön, hogy nagyon keményen kell védekezni, amivel nagyon el lehet a dánokat bizonytalanítani. A védelmünket meg kell erősíteni, támadásban minél gyorsabbnak kell lenni, hogy folyjon a labda, valamint a lövéseink hatékonyságán is javítanunk kell. Nem szabad pontatlan lövésekbe belemenni, mert azt nagyon keményen megbosszulják a lerohanásaikkal. Az első csoportmérkőzésünkön minden hibát elkövettünk, ők pedig semmit. Remélhetőleg szombaton ez nem így lesz” – nyilatkozta Szucsánszki.

Szucsánszki szerint nem a fáradtság volt az oka, hogy a Midtjylland kikapott Montenegróban. „Nem, én inkább úgy mondanám, hogy kiismerhetőbbé váltak. Elsőre nagyon kellemetlen a játékstílusuk. Nekünk nagyon nem fekszik az övék, de ha tényleg megfelelő agresszivitással védekezünk, és megfelelően támadunk, akkor nem lehet gond. Csak a győzelmen felül még ugye jön a kilenc gól és a számolgatás. Nekünk legalább héttel nyernünk kell, mert akkor hárommal kikaphatunk Podgoricában. A Podgorica otthonában ugyanis nagyon nehéz lesz nyerni. Azt gondolom, a dánok ellen még mindig könnyebb sok góllal nyerni, mint Podgoricában győzni. Sajnos” – szögezte le a csapatkapitány.

Az irányító szerint összességében a dániai súlyos vereségnek is volt hozadéka, ha nem is sok. „Kár, hogy kilenc és nem kevesebb, de akkor lehet, hogy nem vertük volna meg a Podgoricát. Bánjuk, hogy így alakult, de szerintem az előttünk álló feladat sem lehetetlen. Lehetne azon gondolkozni, hogy mi van »ha«, de szerintem már nem érdemes ezen rágódni. Most ezt kell megoldani, és meg is fogjuk csinálni.”

„Fokozatosan lehet csak felőrölni őket – tekintett előre Szucsánszki. – A Buducsnosztnak is így sikerült. Az elején még tartották magukat a dánok, de a második félidő végére összeomlottak. Ha nagyon jól védekezünk és van mögöttünk egy jó kapusteljesítmény, akkor jól alakulhat a meccs. (…) Mi is nagyon bízunk a szurkolóinkban. Októberben, a Podgorica elleni győzelmünkkor is sokat segítettek. Most is biztosan odateszik magukat ők is a siker érdekében.”

Legfrissebb hírek

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Női kézilabda BL: a Ferencváros szabadkártyát igényelt

Kézilabda
2026.06.09. 16:13

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43

Per Johansson: A következő szezonban sokkal erősebben fogunk visszatérni!

Kézilabda
2026.06.08. 21:06

Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait

Kézilabda
2026.06.08. 19:51

„Többet elértem, mint amiről valaha is álmodtam” – Ana Gros különleges búcsúajándékot is kapott a final four végén

Kézilabda
2026.06.08. 15:51

„Elnézést, győriek, de nektek már van hét elsőségetek” – az először BL-győztes Metz ETO-ba igazoló MVP-je

Kézilabda
2026.06.08. 11:22

Fodor Csenge: Saját magunkat vertük meg

Kézilabda
2026.06.07. 22:35
Ezek is érdekelhetik