Női kézi NB I: az Érd 14 gólon tartotta a Vácot

2013.09.18. 21:23
Az Érd hazai pályán 24–14-re nyert a Vác ellen a női kézilabda NB I 4. fordulójában.

A legutóbbi szezonban ez a két csapat játszott a harmadik helyért, és az Érd csak nagy csatában, három mérkőzésen tudta megszerezni a bronzérmet. Azóta változtak az erőviszonyok, ami a mostani mérkőzésen meg is mutatkozott, Szabó Edina együttese ugyanis könnyedén nyert a támadásban harmatos teljesítményt nyújtó váciak ellen.

A játéknap többi mérkőzéséről (többek között az FTC dunaújvárosi vereségéről) itt olvashat.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

ÉRD–IPRESS CENTER VÁC 24–14 (10–7)
Érd, 500
néző. V: Andorka Miklós, Hucker Róbert
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 1, Kovács Anna 4, Szekeres 1, Kisfaludy 2, KLIVINYI 3, Balog B. 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Vukcsevics 1, SCHATZL 6, Wolf 4 (2), Kovács G. 1, Oláh. Edző: Szabó Edina
VÁC: TRIFFA – Niksic 2, Stefanovics 3, KAMPER 4 (2), Fülöp 1, Nikcsevics 1, Szádvári. Csere: Bíró (kapus), Farkas, VIRÁG 3. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–0. 9. p.: 4–1. 14. p.: 5–3. 19. p.: 8–4. 28. p.: 9–5. 33. p.: 12–7. 39. p.: 14–10. 46. p.: 18–10. 52. p.: 22–11
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 3/2
Szabó Edina:
– Remek védekezéssel és kapusteljesítménnyel sikerült a fontos két pontot megszereznünk, gratulálok a lányoknak.
Konkoly Csaba: – Szégyellem magam a mutatott játék miatt. Ennél többre vagyunk képesek.

1. DVSC-TVP 4 4 112–101 +11 8
2. Győri Audi ETO KC 4 3 1 112–76 +36 6
3. Érd 3 3 84–53 +31 6
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 3 1 113–90 +23 6
5. Dunaújvárosi Kohász KA 4 3 1 111–95 +16 6
6. Fehérvár KC 4 3 1 108–103 +5 6
7. Ipress Center Váci NKSE 4 2 2 87–91 –4 4