Női kézi: Edzői pályám legnehezebb féléve jön - Elek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.09.26. 16:00
Elek Gábor, a Ferencváros női kézilabdacsapatának vezetőedzője szerint az elkövetkező időszakban rendkívül nehéz feladatok várnak rá és csapatára, valószínűleg edzői pályafutása legnehezebb féléve előtt áll. A szakember a fradi.hu-nak elmondta: vasárnap a győzelem reményében utaznak az Érd elleni idegenbeli rangadóra.

„Kötelező győzelem volt – mondta a klubja honlapjának a legutóbbi, Eger elleni bajnokira is reflektálva Elek Gábor. – A játékunk fegyelmezett és összeszedett volt. Nagyon nagy szégyenérzet volt bennünk, ami továbbra is megvan. Bízom benne, hogy ez kitart az érdi meccsre és a Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésekig is. Pillanatnyilag azt érzem, ha felvesszük a kesztyűt, akkor nagyon jól tudunk játszani, de ha kevesebb tűz van bennünk, akkor nem vagyunk jobbak a riválisainknál.”

„Ahogy ezt már többször elmondtam a bajnokság kezdete előtt, valószínűleg edzői pályám legnehezebb féléve előtt állok. Sorsolásunkat és mérkőzésterheléseinket tekintve ez nem túlzás. Egyet botlottunk, de többet nem szabad. Egyértelműen a győzelemért megyünk Érdre, ez nem lehet kérdés. Tudjuk, hogy nagyon nehéz lesz. Felfokozott indulatok várhatóak ezen a mérkőzésen, amiktől függetleníteni kell magunkat” – tekintett előre a vasárnap 12.45 órakor kezdődő fellépésre a vezetőedző.

„Úgy gondolom, mindkét csapat nagyon sokat tanult a Bajnokok Ligája selejtező mérkőzésből. Nyilván ennek a hozadékát mindkét csapat felviszi a pályára. Az lesz a kérdés, ki tanult többet és ki tudta jobban feldolgozni azt a mérkőzést. Azt gondolom, ha jól tudunk kézilabdázni, akkor győzni fogunk.”

„Nagyon köszönöm ezúton is Hajdu János segítségét abban, hogy a válogatott összetartást két napra redukálta, hiszen eredetileg háromra tervezte. Magyarország két meghatározó klubjának komoly feladata van a hétvégén egymással. Ez nagyon nemes gesztus volt a szövetségi kapitánytól. A maradék idő elég kell, hogy legyen számunkra a vasárnapi meccsre való felkészüléshez. Jó állapotban érkeztek vissza a válogatottak és elég céltudatosan készülünk a következő négy napban” – nyilatkozta Elek, aki természetesen örül neki, hogy a fiatalok közül Szekerczés Luca és Mészáros Rea is ott volt az összetartáson.

„Nagyon örülök neki. Lucának és Reának megelőlegezett bizalom ez, hogy szokják egy kicsit a légkört. Azért leültünk velük, és átvettük ezt a helyzetet. Beszélgettünk arról, nehogy megviselje őket, ha esetleg a következő keretszűkítésnél kimaradnak. Ez a meghívás mindenképp pozitív volt, de azt gondolom, hosszú távon mindketten alkalmasak arra, hogy a válogatottban stabil helyük legyen. Nagyon jó dolog, hogy ennyi válogatottunk van.”

„Ahogy ezt már többször elmondtam a bajnokság kezdete előtt, valószínűleg edzői pályám legnehezebb féléve előtt állok. Sorsolásunkat és mérkőzésterheléseinket tekintve ez nem túlzás. Egyet botlottunk, de többet nem szabad. Egyértelműen a győzelemért megyünk Érdre, ez nem lehet kérdés. Tudjuk, hogy nagyon nehéz lesz. Felfokozott indulatok várhatóak ezen a mérkőzésen, amiktől függetleníteni kell magunkat” – tekintett előre a vasárnap 12.45 órakor kezdődő fellépésre a vezetőedző.

„Úgy gondolom, mindkét csapat nagyon sokat tanult a Bajnokok Ligája selejtező mérkőzésből. Nyilván ennek a hozadékát mindkét csapat felviszi a pályára. Az lesz a kérdés, ki tanult többet és ki tudta jobban feldolgozni azt a mérkőzést. Azt gondolom, ha jól tudunk kézilabdázni, akkor győzni fogunk.”

„Nagyon köszönöm ezúton is Hajdu János segítségét abban, hogy a válogatott összetartást két napra redukálta, hiszen eredetileg háromra tervezte. Magyarország két meghatározó klubjának komoly feladata van a hétvégén egymással. Ez nagyon nemes gesztus volt a szövetségi kapitánytól. A maradék idő elég kell, hogy legyen számunkra a vasárnapi meccsre való felkészüléshez. Jó állapotban érkeztek vissza a válogatottak és elég céltudatosan készülünk a következő négy napban” – nyilatkozta Elek, aki természetesen örül neki, hogy a fiatalok közül Szekerczés Luca és Mészáros Rea is ott volt az összetartáson.

„Nagyon örülök neki. Lucának és Reának megelőlegezett bizalom ez, hogy szokják egy kicsit a légkört. Azért leültünk velük, és átvettük ezt a helyzetet. Beszélgettünk arról, nehogy megviselje őket, ha esetleg a következő keretszűkítésnél kimaradnak. Ez a meghívás mindenképp pozitív volt, de azt gondolom, hosszú távon mindketten alkalmasak arra, hogy a válogatottban stabil helyük legyen. Nagyon jó dolog, hogy ennyi válogatottunk van.”

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
Tegnap, 10:28

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20

Női kézilabda BL: a Ferencváros szabadkártyát igényelt

Kézilabda
2026.06.09. 16:13

Jesper Jensen: Nagyjából azt kaptuk ebben az idényben, amit megérdemeltünk

Kézilabda
2026.06.04. 14:55

Női kézi NB I: megkapta aranyérmeit az ETO; Szucsánszki, Cvijics és Hornyák Dóra is elbúcsúzott

Kézilabda
2026.05.31. 19:59

Horváth Fanni: Nagyon szeretnénk jól zárni a négyes döntőt

Kézilabda
2026.05.17. 08:35

Női kézi NB I: alaposan megizzadt a Fradi, amely drámai hajrában legyőzte a DVSC-t

Kézilabda
2026.05.16. 17:05
Ezek is érdekelhetik