Női kézilabda: Első a BL! - Szucsánszki jobb szezont akar

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.07.14. 14:35
Pozitívan értékelte a Ferencváros női kézilabdázóinál végbement nyári változásokat Szucsánszki Zita, az együttes csapatkapitánya. Az irányító a fradi.hu-nak nyilatkozva elmondta: az előzőnél is jobb idényt vár magától és a társaktól.

„Nagyon nehéz volt. Különösen igaz ez a tavaszra, amikor egyre kevesebben voltunk. Picit szenvedős volt a vége, de sokat tanultunk belőle. Reméljük, hogy ez az év sérülésmentes lesz, és még jobb eredményeket érünk el” – mondta az elmúlt szezonról az irányító, aki bevallotta, hogy a felkészülési időszakot nem várta, mert tudja, milyen terheléssel jár.

A csapatkapitány az új igazolásokról csak pozitívan tudott nyilatkozni. „Szerintem már beilleszkedtek. Nagyon vidám és fiatal társaság a miénk, jellemző, hogy mindig könnyen beilleszkednek hozzánk. Elek Gábor is sokat segíti őket, poénkodik velük. Szerintem ezen a téren semmilyen különleges dolgom nem lesz.”

Szucsánszkinál a NB I, Magyar Kupa, Bajnokok Ligája hármasból az utóbbi élvez prioritást. „Első helyre a BL-t tenném, jó lenne a legjobb nyolcnál tovább menni. Igaz, van előttünk még egy selejtező, és ha az sikerül, akkor is a legkeményebb csoportba kerülünk. A bajnokságban és a Magyar Kupában az első két hely valamelyikét szeretnénk elérni. Nem lennék megelégedve az elmúlt szezon eredményeivel, szeretném, ha a csapat a Bajnokok Ligájában még feljebb kapaszkodna. Nem lesz könnyű, de szeretnénk elkapni a Győrt.”

Szucsánszki szerint is fejlődik a klub, és a csapat újabb előrelépés előtt áll. „Nagyon jó igazolásaink vannak, két sorunk lesz, nem fáradunk el a szezon végére. Beosztjuk az erőnket, és reményeink szerint az előzőnél is jobb szezont produkálunk” – fogalmazta meg várakozásait a játékos.

A csapatkapitány az új igazolásokról csak pozitívan tudott nyilatkozni. „Szerintem már beilleszkedtek. Nagyon vidám és fiatal társaság a miénk, jellemző, hogy mindig könnyen beilleszkednek hozzánk. Elek Gábor is sokat segíti őket, poénkodik velük. Szerintem ezen a téren semmilyen különleges dolgom nem lesz.”

Szucsánszkinál a NB I, Magyar Kupa, Bajnokok Ligája hármasból az utóbbi élvez prioritást. „Első helyre a BL-t tenném, jó lenne a legjobb nyolcnál tovább menni. Igaz, van előttünk még egy selejtező, és ha az sikerül, akkor is a legkeményebb csoportba kerülünk. A bajnokságban és a Magyar Kupában az első két hely valamelyikét szeretnénk elérni. Nem lennék megelégedve az elmúlt szezon eredményeivel, szeretném, ha a csapat a Bajnokok Ligájában még feljebb kapaszkodna. Nem lesz könnyű, de szeretnénk elkapni a Győrt.”

Szucsánszki szerint is fejlődik a klub, és a csapat újabb előrelépés előtt áll. „Nagyon jó igazolásaink vannak, két sorunk lesz, nem fáradunk el a szezon végére. Beosztjuk az erőnket, és reményeink szerint az előzőnél is jobb szezont produkálunk” – fogalmazta meg várakozásait a játékos.

Legfrissebb hírek

Az FTC-től szerződtetett beállót az ETO férfi kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.16. 17:23

Női kézilabda BL: a Ferencváros szabadkártyát igényelt

Kézilabda
2026.06.09. 16:13

Lékai Máté kézközépcsonttörést szenvedett, már meg is műtötték

Kézilabda
2026.05.25. 09:14

Férfi kézi: számos bizonytalan tényező nehezíti a pénzügyi tervezést az FTC-nél

Kézilabda
2026.05.23. 18:14

Férfi kézi: válságértekezletet tartottak a Ferencvárosnál – sajtóhír

Kézilabda
2026.05.22. 20:30

Női kézi NB I: alaposan megizzadt a Fradi, amely drámai hajrában legyőzte a DVSC-t

Kézilabda
2026.05.16. 17:05

Szucsánszki Zitát elbúcsúztatták Esztergomban, ahol az FTC örülhetett a rangadó után

Kézilabda
2026.04.28. 19:39

Videó: Szucsánszki Zita könnyek között köszönt el a szurkolóktól

Kézilabda
2026.04.28. 18:53
Ezek is érdekelhetik