Női kézi: az FTC-vezető erősebb, de verhető Zvenyigorodra számít

2013.03.11. 12:43
Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézisei „raktárra nem aggódnak", idei BL-céljaikat már teljesítették, miközben a Valcea anyagiakban legalább négyszeresét tudja a zöld-fehérek lehetőségeinek; a keret a nyáron is egyben marad, új légiós már nem jön, magyar játékost viszont igazolnak majd. Minderről az FTC női kézilabdázóinak szakosztályelnöke, Jeney Zsolt Ákos beszélt a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.

„Ha összevetjük a Valcea és a Fradi anyagi lehetőségeit, a különbség a büdzsék közt minimum hármas-négyes szorzó a javukra, s akkor még szerényen becsültem. Költségvetésben messze nem egy ligában játszunk. Ugyanakkor az alapembereken kívül Deáki és Dajka már felnőtt a feladatokhoz. Velük együtt ez a csapat nagyjából-egészében kész, és egyben fog maradni" – mondta Jeney Zsolt Ákos.Jeney Zsolt Ákos.

Hozzáfűzte: „Teljes egészében marad a keret jövőre is, Penával együtt, reméljük, gyógyul a sérülése, miként Zácsiké is. Légióst biztosan nem igazolunk már, a két külföldit megtartjuk, több nem kell. Magyar játékosokat viszont szeretnénk hozni."

„Amit eddig elértünk, előre aláírtam volna, talán annyiban nem, hogy inkább itthon szerettük volna megnyerni az összes meccsünket. Ez a BL-menetelés mindenesetre büszkeséggel tölt el. A sérüléseink száma valódi pechszéria, ilyen kétszer aligha fordul elő egy csapattal, a mezőnyben minket sújtott a legnagyobb hullám. Ha teljes csapattal állhattunk volna ki, alighanem a BL-továbbjutásról beszélhetnénk. Mindenesetre a lányok bónusza már megvan a nyolcba kerüléssel, ez volt ugyanis az alapcél" – értékelte az FTC-lányok eddigi teljesítményét.

„A Zvenyigorod erősebb, mint tavaly, de verhető. Nem tudom, hogy elérjük-e a BL-elődöntőt, még nem keressük a meccs helyszínét, bár a Budapest Arénában biztos nem lehet. Egy biztos: raktárra nem aggódunk, várjuk meg az utolsó kört" – fogalmazott a szakosztály vezetője.

Legfrissebb hírek

Már az elődöntőben összekerült egymással az ETO és az FTC a női kézilabda Magyar Kupában

Kézilabda
16 órája

Kézilabda: újra együtt a korosztályos fiúválogatottak

Utánpótlássport
2026.03.15. 16:02

Kézilabda: győztek a junior lányok, ikszeltek a serdülők

Utánpótlássport
2026.03.05. 20:36

Kézilabda: mindegy mi volt, lőtt – BL-gólt

Utánpótlássport
2026.03.04. 09:00

Kézilabda: Négy Nemzet-torna jön a junior női válogatottnak

Utánpótlássport
2026.03.03. 16:42

Csíkos Luca: Azért dolgozom, hogy mindennap jobb legyek a tegnapi énemnél

Kézilabda
2026.02.26. 09:46

Női kézilabda BL: megvan, mikor kezd az FTC és a DVSC a nyolcaddöntőben

Kézilabda
2026.02.25. 15:39

Kézilabda: kapusok a számok bűvöletében

Utánpótlássport
2026.02.24. 17:06
Ezek is érdekelhetik