Ivano Balic utódja Veszprémben folytatja

Vágólapra másolva!
2011.06.18. 06:52
null
Vedran Hudj a következő idénytől Veszprémben folytatja (Fotó: Imago, archív)
Címkék
A világ egyik legtehetségesebb irányító-átlövőjét, Vedran Hudjot (Ivano Balic utódjának tartják) szerződtette az MKB Veszprém. A húszéves horvát jobbkezes játékos a Nemzeti Sportnak mondta el, hogy a szlovéniai Ormosd csapatából, a Jeruzalemből átigazolt a magyar bajnokhoz.

 

„Megtisztelő, hogy négy évre szerződtetett a magyar bajnokcsapat” – mondta a Nemzeti Sportnak Vedran Hudj, aki korábban a Varteks Varazdin és az RK Ivancica irányítója is volt, és már egy ideje szemmel tartották a veszprémiek.

„Horvátországban gondokkal küzdenek a csapatok, ezért boldog voltam, amikor tavaly ősszel kézhez kaptam a veszprémiek nagyon korrekt ajánlatát. Akkor még a szeptemberben összeszedett térdsérülésemmel bajlódtam, amelyet januárban Budapesten Hangody László professzor korrekciós műtéttel hozott rendbe. Azóta felépültem, a nyári szabadságomat pedig erőnléti alapozással ötvözöm, hogy a veszprémi felkészülés kezdetére százszázalékos lehessek" – fogalmazott Hudj.

A játékosról megkérdeztük Mocsai Lajost, aki elmondta: Hudj a két évvel ezelőtti, tunéziai ifjúsági (U19) vb-n vezéregyénisége volt az aranyérmet nyerő horvát gárdának, és megválasztották a torna legértékesebb játékosának.

„Nagyon képzett, magasan kiemelkedik korosztálya tehetségei közül, támadásban és védekezésben is pályán hagyható" – nyilatkozta az MKB Veszprém trénere.

Legfrissebb hírek

Egy évtizede távozott a legendás újpesti Várhidi Pál

Magyar válogatott
2 perce

NBA: menetel a címvédő Oklahoma

Amerikai sportok
3 perce

NHL: a Colorado megszakította az Anaheim nagy sorozatát

Amerikai sportok
6 perce

Tíz év, nélküle… – Fülöp Mártonra emlékezett édesanyja és édesapja

Magyar válogatott
1 órája

Szerdai sportműsor: pályán a Veszprém és a Szeged a férfi kézi BL-ben, U19-es Eb-selejtező

Minden más foci
7 órája

Tíz éve, a norvég–magyar Eb-pótselejtező napján hunyt el Fülöp Márton; Callum Styles: Nem akarjuk elszalasztani ezt a lehetőséget

E-újság
7 órája

Röplabda: a DEAC már továbbjutott a Magyar Kupában

Röplabda
7 órája

Menetel a Honvéd – Jakus Barnabás publicisztikája

Labdarúgó NB II
7 órája
Ezek is érdekelhetik