Férfi kézilabda NB I: trónfosztásra készül a Pick-Szeged

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.05.06. 12:03
Címkék
Egymást követő harmadik alkalommal, összességében pedig tizennyolcadszor lehet bajnok az MKB Veszprém, amennyiben legyőzi legnagyobb hazai riválisát, a Pick-Szegedet a Budapest Bank férfi kézilabdaliga vasárnap kezdődő finálésorozatában.

A párharc az egyik csapat harmadik győzelméig tart, és a nyitómeccsre az alapszakaszgyőztes Veszprém otthonában kerül sor.

Bella Árpád, a Tisza-parti klub ügyvezetője az eseményt felvezető csütörtöki sajtótájékoztatón kiemelte, hogy szeretnék megszerezni a serleget, ugyanakkor tisztában vannak vele, hogy a Veszprém számít a favoritnak.

„Amíg a Veszprém a Bajnokok Ligájában játszott, mi voltunk az egyik legnagyobb szurkolói. Most viszont szeretnénk megtörni a sikersorozatukat. Remélem, méltó vetélytársai leszünk a Veszprémnek, és a végén mi örülhetünk. Amikor legutóbb bajnokok lettünk, 2007-ben, akkor az első idegenbeli meccset sikerült megnyernünk..." – tette hozzá Bella.

Mocsai Lajos, a címvédő vezetőedzője jelezte: a sportág egyik legnagyobb ünnepén ismét szeretnének bajnokok lenni.

„Különleges párharc és különleges atmoszférájú a Szeged elleni csata. Óriási a várakozás mindkét városban. Mindenki szeretne aranyérmes lenni" – jegyezte meg.

A Budapest Bank a szurkolókat is játékra invitálja. Mostantól május 16-ig lehet szavazni a szezon felfedezettjére, az All Star-csapatra és az idény legjobb vezetőedzőjére.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, DÖNTŐ
1. mérkőzés: VeszprémSzeged, május 9., 11.40
2. mérkőzés: SzegedVeszprém, május 16., 11.40
3. mérkőzés: VeszprémSzeged, május 23., 12.15.
(Ha szükséges: 4. mérkőzés: SzegedVeszprém, május 26. 5. mérkőzés: VeszprémSzeged, május 30.)
A párharc az egyik csapat harmadik győzelméig tart.  

A 3. helyért a Tatabánya Carbonex és a Dunaferr csatázik ugyanezen napokon.

Legfrissebb hírek

Hervis Balaton-Átevezés: a nyár egyik legizgalmasabb vízi kihívása július 12-én Zamárdiban!

Kajak-kenu
28 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
37 perce

John Textor eladja a Crystal Palace-ban birtokolt részesedését – sajtóhír

Angol labdarúgás
50 perce

Boér Gábor lett a Fehérvár vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB II
52 perce

Több mint 20 ország versenyzőit várják a 2027-es magyarországi FEI Kettesfogathajtó Világbajnokságra

Egyéb egyéni
1 órája

Fehérvárról két játékost is vinne a Csíkszereda – NS-infó

Labdarúgó NB I
1 órája

Rodri lépésről lépésre közelebb a teljes gyógyuláshoz

Klub-vb
1 órája

Cseh Sándor: Kincset ér minden nap, amelyet a kerettel töltök

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik