A bajnok győriek szoros meccsen két góllal győztek a Vác ellen

2008.09.09. 19:50
A női kézilabda bajnokságban a címvédő Győr az elmúlt szezonban kilencedik helyen végzett Vác otthonában kezdte meg a 2008–2009-es bajnoki szezont. Konkoly Csaba csapatából sérülés miatt hiányzott Aurelia Bradeanu, illetve a nyáron szerződtetett Gabriela Rotis-Nagy. Görbicz Anitáék a két légiós nélkül is győzelmet arattak, igaz a váciak végig egyenlő ellenfelei voltak a bajnokcsapatnak.
Tomori Zsuzsanna (labdával) tör kapura
Fotó: Meggyesi Bálint (NS-Archív)

A bajnoki címvédő győriek kezdték lendületesebben a Vác elleni mérkőzést, hiszen az 5. percben 4–2-re vezettek a vendégek Tomori Zsuzsanna és Hornyák Ágnes 2-2 góljával, majd kilenc perc elteltével már 7–3-s győri vezetést mutatott az eredményjelző.

A váciak azonban a félidő derekára kiegyenlítettek (9–9), igaz, Gertsmár Szilvia góljára nagyon hamart válaszolt az ETO Hornyák révén , így nem sokáig volt döntetlen az állás.

Az első játékrész hajrájában a vendégek produkáltak egy 6–0-s szériát, ami után a szünetben 17–11-re vezetett Konkoly Csaba együttese.

A második félidőt azonban remekül kezdték a hazaiak. A 34. percben Görbicz Anita kihagyott egy büntetőt, míg az ellentámadásból Veszeli Judit megszerezte sorozatban a harmadik hazai gólt is, így 17–14-re zárkózott fel a hazai gárda.

Ezt követően állandósult a két csapat közti 3–4 gólos különbség, de másfél perccel a vége előtt egy rövid időre egy gólra is feljöttek a hazaiak, sőt fél perccel a meccs vége előtt 25–27-es állásnál még büntetőt is hibáztak, ennek ellenére a vendégek győzelme nem forgott veszélyben.

A győriek tehát egy szoros mérkőzéssel, és kétgólos győzelemmel kezdték a 2008–2009-es bajnokságot.

NŐI KÉZILABDA, NB I.

1. FORDULÓ
VÁCI NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 25–27 (11–17)
Vác, 600 néző. V: Ágnecz, Sipos
VÁC: JUHÁSZ – ORBÁN 5, Szilágyi, SCHMIDT 2, ÁBRAHÁM 4, FARKAS 4, Gerstmár 4 (2). Cs: Sipeki (kapus), Veszeli 5 (3), Babócsi 1.Edző:Kenyeres József
GYŐR: Pálinger – MRAVIKOVÁ 5, HORNYÁK 6, Görbicz 4 (3), SPIRIDON 4, Tomori 4, Vérten. Cs: HERR O. (kapus), Szőlősi, Mayer 1, Herr A. 2, Deáki, Kovacsics 1 (1), Szegedi. Edző: Konkoly Csaba.
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1–4. 17. p.: 9–9. 23. p.. 11–15. 34. p.: 14–17. 56. p.: 22–26
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/5, ill. 5/4

Kenyeres József: – Majdnem utolértünk egy másik dimenziót. Gratulálok játékosaimnak és a folytatásban is hasonló hozzáállást szeretnék.
Konkoly Csaba: – Hullámzó periódusokban jól játszottunk, de magunknak tettük nehézzé a végjátékot, gratulálok a váciaknak teljesítményükhöz.