Ötgólos előnyt szerzett a visszavágóra az MKB Veszprém csapata

2008.05.03. 17:39
Remek második félidei teljesítményének köszönhetően 37–32-re nyert az MKB Veszprém csapata a Rhein-Neckar Löwen ellen a férfi kézilabdázók Kupagyőztesek Európa-kupájának első mérkőzésén. A félidőben még 20–20 állt az eredményjelző táblán, így a megszerzett ötgólos előny az egy hét múlva esedékes visszavágó előtt remek eredménynek mondható.
Carlos Perez ismét remekül játszott
Fotó: Meggyesi Bálint

Hatalmas rohanással kezdődött a találkozó-amiből sajnos nem jött ki jól az MKB. Három perc elteltével már 4–2 volt az állás – nem ide.

A mérkőzés elején főleg átlövésekből volt eredményes a magyar csapat. Mocsai Lajos tanítványai az első négy góljukat a kaputól "távolról" szerezték, s lassan utolérték a nyolc világbajnoki érmest (négy-négy arany-, illetve ezüst) felvonultató Löwent.

Mariusz Jurasik hetese azonban ismét a vezetést jelentette a német csapatnak.

A tizedik perchez érve remekül védekezett ki egy támadást a magyar együttes, majd egy gyors indítást követően Iváncsik Gergő értékesítette higgadtan a ziccert. Ismételten egál, 8-8 állt az eredményjelző táblán.

Kiegyenlített játékot hozott a találkozó első negyedórája, a korán összeszedett kétgólos hátrányt azonban harcos küzdelemben ledolgozta a szurkolók által támogatott, telt ház előtt játszó MKB.

Nikola Eklemovics vette hátára ekkor a csapatot, s egymás utáni két góljával már a hazaiak vezettek, de a Löven ismét egyenlített, mint ahogy a folytatásban is sorra egalizált az egygólos veszprémi előnyöket követően.

Carlos Perez is beindult. Az egykori magyar válogatott átlövő többször is a kígyótérről volt eredményes. Harmadik bombájánál 19–18-ra vezetett a Veszprém a 24. percben.

A félidő 20–20-as állással zárult, és a szünet után is folytatódott a kiegyenlített játék. Igaz nem sokáig.

Az ötödik perchez érve a magyar együttes kiegészült egy emberhátrányt követően, majd a Veszprém került fórba. Ezt az időszakot pedig sikeresen kihasználták Iváncsikék. Az MKB főleg gyors indításainak köszönhetően a 11. perchez érve hat góllal (30–24) elhúzott ellenfelétől.

Ekkor persze időt kért a vendégek mestere, Jurij Sevcov, ami némiképp be is jött a német együttesnek. Egy-két góllal faragta hátrányát a vendég együttes, de ez inkább a Veszprém támadójátékába csúszó pechszériának volt köszönhető. A magyar együttes ziccereket hibázott, de időben sikerült rendet rakni a fejekben.

Hátul Dejan Perics mutatott be bravúrokat, jegelve ezzel a négy-öt gólos különbséget.

Az utolsó percekben már nem forgott veszélyben a hazai csapat győzelme, egyetlen kérdés maradt csak: mekkora előnnyel utazhat a Veszprém az egy hét múlva esedékes németországi visszavágóra?

Az utolsó percben Iváncsik Gergő lefordult, és kialakította a 37–32-es végeredményt. A válasz: ötgólos.

FÉRFI KEK-DÖNTŐ

1. MÉRKŐZÉS
MKB VESZPRÉM KC–RN LÖWEN 37–32 (20–20)
Veszprém, 3000 néző. Vezette: Sandro, Claesson (svédek)
VESZPRÉM: PERICS – IVÁNCSIK T. 4, Cosma 2, LAPCEVIC,
Lushnyikov, ILYÉS, 3, IVÁNCSIK G. 6. Csere: Tatai (kapus), VUJIN 9 (3), Eklemovics 2, Putics 1 (1), Sesum 3, PÉREZ 7, Gál.
Edző: Mocsai Lajos
LÖVEN: FRITZ – JURASIK 6 (3), SHELMENKO 5, Tkaczyk 3, SCHWARZER 4, BIELECKI 4, GENSHEIMER 6, Csere: SZMAL (kapus), ROGGISCH, Buday 2, Harbok 2. Edző: Juris Sevcov
A eredmény alakulása. 4. p.: 2–4. 7. p.: 5–5. 12. p.: 10–9. 16. p.: 12–12. 19. p.: 14–15. 21. p.: 17–16. 28. p.: 20–19. 33. p.: 22–21. 36. p.: 25–22. 39. p.: 28–24. 42. p.: 30–24. 46. p.: 31–29. 50. p.: 33–29, 57. p.: 35–32.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3