A Rába-parti együttes teljesítette a küldetést, irány a főtábla!

2007.09.30. 19:42
A Győri Audi ETO KC és a francia Metz vasárnap esti összecsapásán a Bajnokok Ligája-főtábla volt a tét. A kapuban remeklő Pálinger Katalinnak és a gólerős Görbicz Anitának köszönhetően a hullámvölgyek ellenére végig vezetve, három góllal győztek a Rába-partiak.
Görbicz Anitáék (középen) teljesítették a küldetést, irány a csoportkör
Török Attila

A francia Metz elleni csatán a Bajnokok Ligája főtáblára jutás volt a tét Győrött. A félidőben 15-12 állt az eredményjelzőn. Annak, hogy az első harminc percben a Rába-partiak nem szereztek megnyugtató vezetést, számos oka van.

Akadozott a gépezett, támadásban sem ment igazán a győrieknek, az unásig gyakorolt figurák után nem érkeztek a menetrendszerinti találatok. A védekezés sem állt össze igazán, ennek ellenére az ETO végig vezetve, hárommal állt jobban a szünetben.

A fordulás után már meggyőzőbb volt Konkoly Csaba együttese. A 47. percben előbb Pálinger fogott egy ziccert, a túloldalon pedig a rendkívül agilis Bradeanu vágta be ellentmondást nem tűrően a bal alsó sarokba a labdát. Mindez tizenhárom perccel a vége előtt hatgólos előnyt eredményezett (23-17). Egy minutummal később Temes villant, de a franciák válasza sem váratott tovább magára tizenöt másodpercnél. (25-19).

Nyolc perccel a találkozó vége előtt egy labdaszerzés utáni ellentámadás végén Görbicz Anita hanyag eleganciával értékesítette a ziccert, így helyre állt a rend, újra hat volt közte (26-20). Ezt követően azonban már siker koronázta a Metz újabb felzárkózási kísérletét, három perc leforgása alatt hatról két gólra olvadt a különbség (26-24).

Öt perccel a lefújás előtt már nagyon érett az időkérés. Konkoly Csaba intelmei nem voltak hiábavalóak, a 28. percben egy hijján féltucat volt a különbség. 30-27 a vége, küldetés teljesítve. A bajnoki címvédő Ferencvároshoz hasonlóan az ETO is ott lesz a Bajnokok Ligája csoportkörében. A csoportkörben, ahol a dán Slagelse, a spanyol Ribarroja és a horvát Koprivnica (Kapronca) vár a győriekre.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, I. CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC - HB METZ (francia) 30–27 (15–12)
Győr, 1800 néző. V: Geibel, Helbig (németek)
GYŐR: PÁLINGER – Mravikova 3, Hornyák 1, Temes 3 (2), Spiridon 1, BRADEÁNU 10, Vérten 3. Cs: Herr O. (kapus), Görbicz 4 (1), Tomori 1, Djokics 2, Szőlősi 1, Kovacsics A. 1. Edző: Konkoly Csaba
METZ: Pradel – PIEJOS 6, Horacsek 1, FRANCOIS 2, Kamto 3, KYSUCAN 6 (4), Guehl 3. Cs: Leynaud (kapus), Wendling 4, Poznarová 2, Anti, Keita. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–1. 12. p.: 8–5. 15.p.: 10–8. 25. p.: 14–10. 28. p.: 14–12. 33. p.: 15–14. 40. p.: 19–15. 46. p.: 22–17. 52. p.: 26–20. 55. p.: 26–24.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Konkoly Csaba: Játékosaim bebizonyították, hogy ha komolyan vesszük a játékot, a mérkőzéseket, akkor abban mire képesek. Több sérültünk és betegünk ellenére is, ha kissé szoros küzdelemben is, de hoztuk a mérkőzést. Egészségesen bizonyára jobb lesz a játék.
Rác Sándor: Maximálisan elégedett vagyok csapatom teljsítményéve. Úgy hiszem, ha Franciaországban lett volna a mérkőzés, akkor mi nyertünk volna.
Luventa Michalovce (szlovák)–OMF Stjarnan (izlandi) 37–30 (18–17)