A Németországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon a középdöntő utolsó, negyedik fordulójában, a II-csoportban a magyar együttes drámai csatában egygólos vereséget szenvedett Oroszországtól. Skaliczki László szövetségi kapitány csapata az első félidőben végig vezetve, magabiztosan játszott, de a második felvonás elejét rosszul „kapta el”, főként támadásban adott kevesebbet a csapat az első félidőben látottaknál. Mivel a mieink mérkőzése után Dánia 33-29-re legyőzte Csehországot, véglegessé vált, hogy a negyeddöntőbe a horvátok és a spanyolok mellett a dánok és az oroszok jutottak be a II. csoportból.
Reuters
Az első négy mérkőzés és a százszázalékos teljesítmény után nem gondoltuk, hogy eljön ez a szomorú pillanat
Reuters
Az első négy mérkőzés és a százszázalékos teljesítmény után nem gondoltuk, hogy eljön ez a szomorú pillanat
Hétméteresek: 3/6, ill. 5/6. Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
A MÉRKŐZÉS STATISZTIKÁI:
MAGYARORSZÁG
OROSZORSZÁG
Gól/lövés
25/48 (52 %)
26/51 (51 %)
Gólok 6 méterről
10/11
2/3
Gólok a szélről
1/2
8/11
Gólok átlövésből
5/23
5/18
Gólok 7 méteresből
3/6
5/7
Gólok gyors indításból
3/3
4/8
Gólok betörésből
3/3
2/4
Gólpasszok
15
17
Labdalopások
2
2
Blokkolt lövések
2
6
Kiállítások
6 perc
10 perc
Szavazás
Nagy László hétméterest érő, bátor betörésével kezdődött a mérkőzést, amelyet Iváncsik Gergő váltott gólra. Az első orosz lövést a magyar kapuban kezdő Puljezevics Nenad védte, de örömünk mégsem lehetett teljes, mert jobbszélsőnket, Iváncsik Tamást vérző orral kellett az öltözőbe kísérni.
A testvér, Gergő és Gál Gyula állt nemes bosszút érte: kettővel alhúzott a csapat, amely tartotta az előnyt az első félidőben. A szünetben hárommal vezetett a Skaliczki-csapat, mindezt úgy, hogy 3:30 percig emberelőnyben játszott a félidő közepén – ebből 30 másodperc volt kettős „fór” –, ám szégyenszemre 1-2-vel jött ki belőle.
Ráadásul Iváncsik Gergő és Császár Gábor is egy-egy büntetőt hibázott – az orosz gárda ellen eddig az egész vébén két hetes hibáztak az ellenfelek –, így a remek támadó- és védőjáték, jó egyéni teljesítmények sora akár többgólos előnyt is eredményezhetett volna. Az oroszok különösen szélről veszélyeztettek, amelyek ellen Puljezevics ezúttal tehetetlen volt.
A második felvonás elején hiányoztak különösen a kihagyott első félidőbéli kihagyott lehetőségek, hiszen tíz perc alatt három gólt szereztek a magyarok, kaptak azonban hetet, így először vezettek a mérkőzésen az oroszok.
Jött a magyar kapuba Fazekas Nándor és néhány bravúrral, kivédett büntetővel lendületet adott a társaknak. Gál két, illetve Mocsai Tamás góljával visszavettük a vezetést – 18-19-ről 21-19 -, de utána fáradni látszó csaptunk percekre gólképtelen maradt támadásban.
Az oroszok gólt lőttek, majd 25-25-nél gólt kellett volna lőni, a Díaz elleni szabálytalanságot követően azonban nem kaptunk büntetőt (pedig járt volna). Az idő szorításában aztán Iváncsik Gergőnek kellett átlövést vállania, de ő fölé bombázott, így az oroszoknak még bőven volt idejük.
Az utolsó másodpercekben ellenfelünk támadhatott és emberelőnybe került, mert Gál Gyulát kiállították. Végül a bal szélre játszották ki az akciót, és Eduard Koksarov góljával megnyerték a mérkőzést.