Tatai Péter, a bajnok MKB Veszprém kapusa volt a magyar válogatott legjobbja
Tatai Péter, a bajnok MKB Veszprém kapusa volt a magyar válogatott legjobbja
PÁPA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS: MAGYARORSZÁG | CSEHORSZÁG | 26-23 (11-10) |
Magyarország: Mikler – Harsányi 2, Gulyás 3, Császár 4, Gál 2, Katzirz 3, Iváncsik G. 1.
Cserék: Tatai (kapus), Grebenár, Nagy K. 1, Ilyés 5, Buday 2(1), Zubai 2, Vadkerti, Józsa M., Tombor 1
Szövetségi kapitány: Skaliczki László
Csehország: Stochl – Sabol 5(2), Vitek 7, Táncos, Hejtmának 5, Horák, Nocán 4(2).
Cserék: Slaby (kapus), Parchar, Zdráhala, Suma, Plsek, Curda 1, Hraska 1, Motl
Szövetségi kapitány: Pavel Pauza
Mikler Roland kezdett a magyar kapuban, de cseh kollégájához hasonlóan el kellett telnie pár percnek, amíg labdával is találkozott. Mármint olyannal, amelyiket kivédte.
A szegedi Ilyés Ferenc öt góllal vitte a prímet a mieinknél
Mivel a mezőnyjátékosok és ráérősen, álmosan kezdtek, olyan sok dolga különben nem is akadt a két kapusnak.
A csehek ugyan rögtön az első támadásukból megszerezték a vezetést, mi viszont a csak a másodikból tudtunk egyenlíteni: Harsányi kezdte meg az első félidei szerény magyar gólgyártást.
Egy átlövésből szerzett góllal aztán már a vezetést is megszereztük, de a vendégek egyenlítettek. És az így ment egészen 6-6-ig – igaz nekünk kellett a csehek után mennünk -, de a játékba mindkét oldalon több technikai hiba csúszott: volt labdaeladás, lépéshiba és persze a kapufák is úgy gondolták, a hálók ezúttal ne sokszor rezdüljenek meg.
A magyar csapat támadásban nem foglalkoztatta a beállós Gál Gyulát, szélsőink meg mintha nem is lettek volna. Védekezésünk ugyancsak nem volt elég összeszedett, ennek köszönhetően a csehek elhúztak három góllal.
Ki is kérte idejét Skaliczki kapitány, amelynek aztán volt foganatja és látszata: jött Buday és Ilyés, majd öt gólt lőttünk zsinórban, miközben egyet sem kaptunk – na jó, egyet a legvégén -, így végül egygólos vezetéssel zártuk az első félidőt.
A második félidőre jött a kapuba Tatai Péter. A veszprémi hálóőr az első félidőben egy büntetőre állt be, azt megfogta, ezt a formáját szerencsére a második felvonásra is átmentette.
Gál Gyula kapta el a fonalat a játékrész elején. Befújtak róla egy büntetőt – Buday értékesítette -, majd lőtt két pazar gólt. Egyet kontrából, egyet pedig beugorva a háta mögül: igaz, utóbbi tipikus Gál-mozdulat szépséghibája volt, hogy a beállónak már a hatoson belül földet ért a lába, amikor ellőtte a labdát, de a játékvezetőket is elbűvölhette a mozdulat varázsa, mert megadták az egyébként szabálytalan gólt.
Vítek volt az a csehek közül, aki felvette a lépést az egyre inkább belelendülő mieinkkel: zsinórban három gólt lőtt.
Közben Ilyés is magára talált: egy elpuskázott lehetőséget követően az önbizalomtól duzzadó szegedi átlövő egymás után kényszeríttette megadásra a cseh kapust és a vendégvédelmet.
A csehek viszont nem adták fel, nem túl látványos, ám fizikai erőre épülő játékukkal tartották velünk a lépést és a döntetlen körüli eredményt.
A hajrához közeledve aztán csak sikerült meglépni két, majd Császár és Zubai góljaival már három gólra is nőtt az előny, amelyet a végig meg is tudtunk tartani.
A magyar válogatott a dunaújváros Nagy Kornél személyében újoncot avatott a találkozón.
Megérdemelten nyert a tartalékos és hétvégi kupadöntő után takaréklángra tett magyar csapat, mert az utolsó perceket fizikailag jobban bírta ellenfelénél és amikor döntő volt, a befejezéseknél is jobban tudott összepontosítani ellenfelénél.
Folytatás holnap, 18.00 órakor az Elektromos-pályán. A magyar együttes Szlovákiával játszik világbajnoki pótselejtező-mérkőzést. Az első találkozót jövő héten szombaton, idegenben rendezik, a visszavágót a rákövetkező héten Szombathelyen