A váciak egyik legjobbja Hornyák Ágnes (labdával) volt, de az ô kiemelkedô teljesítménye, valamint Mátyás Auguszta 11 gólja sem volt elegendô a visszavágó megnyeréséhez (Fotó: Farkas József)
A váciak egyik legjobbja Hornyák Ágnes (labdával) volt, de az ô kiemelkedô teljesítménye, valamint Mátyás Auguszta 11 gólja sem volt elegendô a visszavágó megnyeréséhez (Fotó: Farkas József)
Gridnyeva bravúrjainak köszönhetően jól kezdtek a váciak. A német kontrákat megakadályozandó, a hazai szélsők már akció közben is visszamozogtak. Most is láttunk egy nyolcperces magyar gólcsendet. A szombatihoz hasonló fordulat elmaradását a sokkal határozottabb váci védekezés mellett Mátyás Auguszta eredményessége akadályozta meg.
Minden gólért nagy harc folyt, a kapusok mindkét oldalon remekeltek, és többnyire csak büntetőkből zördültek meg a hálók. A félidő hajráját újra a vendégek bírták jobban erővel, miközben a záró tíz percben mindössze egy váci találat született. Nagy birkózással kezdődött a második félidő, és tartotta biztos előnyét a az erősebb, gyorsabb, frissebb Nürnberg. A kedvenceit lelkesen buzdító s ezért minden dicséretet megérdemlő közönség bosszankodott a mieink ki nem kényszerített technikai hibái miatt. Örömöt csak a feljavuló Hornyák Ágnes találatai szereztek.
A túloldalon Barbara Strass látványos góljait még a hozzáértő közönség is megtapsolta. A játék képére jellemző, hogy míg a vendégek minden mezőnyjátékosa betalált, a váciak közül csak négyen voltak eredményesek. Egyértelmű dicséretet Gridnyeva, Mátyás és Hornyák érdemelt. A vendégeknél jó formában védett a szlovák Hamerliková-Gubová, aki hajdan a Dunaferr, majd a Hypo kapuját is őrizte. A Nürnberg vezéregyénisége volt a két román játékos, Christenau és Virtic, valamint remekül harcolt az osztrák válogatottból ismert Strass és Ofenböck, akik a Hypo csillagai voltak, illetve a szlovák Simaková. A visszavágón is a nagyrészt vezető és újra hét góllal nyerő németek biztosan kerültek a KEK-negyeddöntőbe, amelynek sorsolását kedden rendezik meg az EHF bécsi központjában. A csata után arról faggattuk Vura József edzőt, mi valósult meg az elképzeléseiből.
"Sajnos szinte semmi - válaszolta. - Délelőtt még megnéztük az előző napi mérkőzés felvételét, s arról beszéltünk, hogy okulnunk kell a hibáinkból. Ehhez képest alig változott együttesem játéka. Mégis más volt ez a találkozó, mert a németek nem adtak ki magukból túl sokat, nekünk pedig maximális teljesítmény kellett, hogy tovább tudjuk tartani magunkat. Pillanatnyilag ez a realitás, és nem szabad elrugaszkodnunk a valóságtól. Erős, felkészült ellenfelünk dolgát csak megnehezíteni tudtuk, pedig szurkolóinktól minden támogatást megkaptunk. Közönségünk megérdemelné, hogy újra olyan erős keretünk legyen, mint tavaly volt, s erre talán van is esélye az újjáalakult klubnak a város segítségével. Úgy tudom, a vezetők a következő évadban is számítanak rám, s remélem, mielőbb friss igazolásokkal erősödik együttesem." Herbert Müller mester így értékelt: "Tartottunk a magyaroktól. Úgy gondoltuk, százhúsz perces nagy csatában, a legjobb formánkat mutatva vívhatjuk ki a továbbjutást. Csapatom mindkét találkozón kiválóan koncentrált." A KEK-ben a négy továbbjutó mellett a BL csoportküzdelmeinek harmadik helyezettjei - az AS Valencia, a D. Volgográd, a Lada Togliatti és a Tertnes Bergen - kerültek a negyeddöntőbe.
Mi az oka a fiaskónak?
Mátyás Auguszta, a Vác legjobbja: Már a sorsoláskor tudtuk, hogy roppant nehéz párharc vár ránk. Titokban mégis reménykedtünk, mert bíztunk magunkban. A sérülések és a betegségek azonban megpecsételték a sorsunkat. Ilyen körülmények között túl nagy feladat volt a Nürnberg legyőzése, illetve a két nap alatt megrendezett két mérkőzésen a továbbjutás kiharcolása. Ellenfelünk gyorsabban, dinamikusabban kézilabdázott. Ezúttal sokat vállalkoztam, de a Vácban általában megoszlik a teher a belső három játékos között. Újdonság, hogy csapatunkat immár támogatja a város, és a következő évadban még itt kézilabdázom.