Célkeresztben a fehéroroszok

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2005.01.02. 20:46
Címkék
Rövid szusszanót kaptak a férfikeret tagjai a december végi, zlíni Karácsony-kupa után, amelyről három vereséggel tértek haza.
Skaliczki László szövetségi kapitány tanítványai hétfőtől az Európa-bajnoki előselejtező csoportküzdelmeire, pontosabban a Fehéroroszországgal csütörtökön vívandó első találkozóra gyakorolnak. A dabasi edzőtáborozásra és a mérkőzésre megérkeznek a keretbe a külföldi klubokból hazahívott csillagok (Nagy László Barcelonából, Fazekas Nándor Nettelstedtből), valamint további változások is lesznek a legutóbbi kerethez képest.
"A szegedi vezetőkkel tárgyalt és megegyezett Vass Sándor, a szövetség szakmai alelnöke, ezért Laluska, valamint Ilyés - akiket korábban egyéni képzésre otthon szeretett volna tartani a Pick - csatlakozik a kerethez - mondta Skaliczki László. - A veszprémi Buday is játékra kész, a kiújuló vállsérüléssel bajlódó, újvárosi Zubai helyére pedig a győri Herbertet hívtam be. A szegedi Vadkertire és a Lőrinc-Tromosban kézilabdázó Bakosra a továbbiakban tartalékként számítok, mindketten készek a csapat segítésére, ha szükség lesz rájuk. A keretet a külföldi mérkőzésekre utazás előtt tizenhat tagúra szűkítem. A csoportunkban kötelező győzelemmel kezdeni a fehéroroszok ellen, majd az olaszokkal és a ciprusiakkal szemben sem lehetnek súlyos gondjaink, de ma már egyetlen vetélytársat sem szabad félvállról venni. A csoportunkból két csapat jut a júniusi selejtezőbe, és szeretnénk ebben a négyesben az élen végezni."
Fazekas Nándor vasárnap még Bundesliga-mérkőzést játszott, ezért ő csak kedden érkezik Dabasra. Mocsai Tamás (Pfadi Winterthur) egyelőre nem tagja a keretnek, mert december közepén műtött keze még nem jött rendbe.
Laluska Balázs gólerôs játékára nagy szükség lesz az Eb-elôselejtezôn (Fotó: Mirkó István)
Laluska Balázs gólerôs játékára nagy szükség lesz az Eb-elôselejtezôn (Fotó: Mirkó István)
Laluska Balázs gólerôs játékára nagy szükség lesz az Eb-elôselejtezôn (Fotó: Mirkó István)
"A háromnapos dabasi edzőtáborozáson a legfontosabb feladatunk az lesz, hogy összekovácsoljuk a gárdát, hiszen a fiúk régen játszottak együtt - folytatta a kapitány. - A célkeresztben Fehéroroszország áll, amelyről viszonylag kevés a friss hírünk, de várunk egy videokazettát a tavalyi világbajnoki előselejtezőben Ausztria ellen játszott mérkőzéséről. A további vetélytársainkról már könnyebb lesz friss felvételeket szerezni, hiszen a héten Ciprus és Olaszország is kétszer mérkőzik egymással."
A mieink a minszki visszavágót vasárnap játsszák.


A KERET
Kapusok: Fazekas Nándor (Nettelstedt, német), Tatai Péter (Győr), Szente Gábor (Szeged). Mezőnyjátékosok: Császár Gábor (Dunaújváros), Józsa Máté (Pestszentlőrinc), Iváncsik Gergő (Veszprém), Törő Szabolcs (Tatabánya), Tombor Csaba (Nyíregyháza), Frey Tamás (Pestszentlőrinc), Sándor Ákos (Dunaújváros), Katzirz Dávid (Tatabánya), Harsányi Gergely (Pestszentlőrinc), Frey János (Pestszentlőrinc), Nagy László (Barcelona, spanyol), Laluska Balázs (Szeged), Herbert Gábor (Győr), Buday Dániel (Veszprém), Ilyés Ferenc (Szeged)

A MAGYAROK ELLENFELEI
Fehéroroszország (Dabas, január 6.; Minszk, január 9.)
Ciprus (Nicosia, január 12.; Dabas, jan. 15.)
Olaszország (Andria, január 20.; Balatonfüred, január 23.) ---- N ---- A
Legfrissebb hírek

Otthonra talált Magyarországon a gyorsasági motorsport csúcskategóriája

Egyéb autó-motor
4 perce

Fájó vereséggel zárta az alapszakaszt a Topolya

Minden más foci
9 perce

Kós Hubert: Ha Magyarországnak kell egy mellúszó, akkor mellúszásban fogok fejlődni

Úszás
10 perce

Udvardy Panna az első fordulóban búcsúzott Linzben

Tenisz
25 perce

Férfi kézilabda BL-rájátszás: Kielce–Szeged visszavágó

Kézilabda
28 perce

Kovács Bendegúz bekerült az AZ Alkmaar Kl-negyeddöntős keretébe a Sahtar Doneck ellen

Légiósok
1 órája

Női kézilabda Eurokupa: Törökország–Magyarország

Kézilabda
1 órája

Videó: aranyérmet várnak a vb-re készülő magyar női jégkorong-válogatott játékosai

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik