"Kiemelkedő teljesítménnyel elérhető a második hely – mondta Róth Kálmán edző. – Ehhez persze a Dunaferrt, az FTC-t és még a Vácot is le kellene győznünk. Most azonban csak a Dunaújvárosra koncentrálunk. Djokics kézsérülés miatt hiányzik, de Nitescura számíthatunk, sérült bokája sokat javult."
A Dunaferr mestere, Kiss Szilárd azt várta tanítványaitól, hogy vegyék nagyon komolyan a találkozót. "Ha nyernénk, akkor sem lennénk még bajnokok, mert az FTC behozhatja a hátrányát. Tökéletesen kell összpontosítanunk, különben megnehezítjük a saját sorsunkat."
A mester talán nem is gondolta, hogy szinte megjósolta a következő eseményeket.
Nagy iramot diktálva kezdett a Győr, amelyben Sirina újra pompás napot fogott ki. Akkor azonban ő is tehetetlen volt, amikor társai védekezése nem volt igazán erőszakos. Ráadásul a hazaiak támadásban is többször eladták a labdát. Az igazsághoz tartozik, hogy a Dunaferr is rengeteget bakizott, ám gyors lerohanásokból rendre betalált. A kínosan hosszú győri gólcsendet Róth edző időkérése szakította meg, ám ezt követően is a Dunaferr lőtt gólt. A gyakran emberhátrányban küzdő hazaiak 3–2 után 13 percig nem találtak be Pálinger kapujába, miközben hatot kaptak. Régen láttuk ennyire szétesően, elképzelés nélkül támadni Görbiczéket, akik csak Sirina bravúrjainak köszönhették, hogy nem nőtt a hátrányuk, mert az ő lerohanásaik is eredményesen zárultak. A hullámvölgybe kerülő Dunaferr hasonló cipőben járt, mint korábban ellenfele: kapusa bravúrjai tartották benne a lelket. Ám ez is kevés volt, és Kovacicová találatával – a korábbi 3–8 után – 9–9 lett az állás. A győriek ekkor már okosan kézilabdáztak, többnyire egyéni akciókból, betörésekből voltak eredményesek. Az újfent két góllal meglépő Dunaújváros előnyét megint ledolgozták. Az első játékrészben Görbicz és Bulath 3-3 gólt lőtt.
A második félidő Görbicz góljaival és Vérten, valamint Kovacicová kihagyott ziccereivel kezdődött. A vendégek sem remekeltek: támadásaikat hatékonyan szűrte meg a Győr (14–11). Görbicz javuló játéka és Sirina újabb látványos védései ellen Ferlingék azt találták ki, hogy gyorsítják a ritmust. Közben Pálinger megmutatta, miért tartják a világ egyik legjobb kapusának.
A súlyos szabálytalanságokért járó büntetések idején bőven volt alkalmuk a csapatoknak az emberelőnyös, illetve -hátrányos helyzetek gyakorlására. Görbicz, Mehlmann és Mörtel találataira a tőle elvárhatónál ritkábban válaszolt Radulovics, aki még érezhette a BL-elődöntőben összeszedett térdsérülését, és nagyszerűen kikapcsolta őt a játékból a válogatott Vérten. Nagy, Bulath és Ferling azonban egyre többször túljárt a továbbra is remeklő Sirina eszén, és 16–14-ről 17–18-ra fordított a vendégcsapat.
Ismét Görbicz pillanatai következtek, és Mörtel harmadik kiállítása (piros lap) után a válogatott irányító vezetésével fergeteges hajrát nyitott a Graboplast. A Dunaferr támadásban eladott labdáival eliramodott Görbicz, majd Borbás kétszer volt eredményes, és a végjáték 23–19-nél kezdődött. A Dunaferr igyekezett öszszeszedni erőtartalékát, ám a taktikusabban, fegyelmezettebben küzdő Győrt nem tudta megállítani. A hazai csapat mindent elsöprő hajrával Sirina vezérletével bedarálta a bajnokot, amelynek néhány kulcsjátékosa adós maradt korábbi jó teljesítményével. A Győr esélye pedig megmaradt az ezüstérem megszerzésére. ---- M ---- &