Névjegy
SZATHMÁRI JÁNOS
Született: 1969. március 25., Nádudvar
Magassága/testsúlya: 185 cm/94 kg
Posztja: kapus
Klubjai: Nádudvar SE, Debreceni Dózsa, Valladolid (spanyol), Fotex KCV, Dunaferr SE, Tatabánya-Carbonex KC
Nevelôedzôje: Hodosi Albert
Edzôi: Ökrös István, Váczi Sándor, Árva Csaba, Kaló Sándor, Kiss Szilárd, Kovács László, Zdravko Zovko, Imre Vilmos, Ökrös Csaba, Buday Ferenc, Kanyó Antal
Elsô válogatottsága: 1988. május 6., Gyôr (Egyesült Államok 27–18)
Válogatottsága/góljai: 276/2
Legjobb eredményei: olimpiai 7. (1992), vb-4. (1997), vb-6. (1990), vb-6. (2003), vb-11. (1999), Eb-6. (1998), Eb-7. (1994), Eb-10. (1996), 4x magyar bajnok, 4x MK-gyôztes, az Év játékosa (1998)
Hat év kihagyás (1998, Olaszország) után szerepelhet újra Európa-bajnokságon az athéni olimpiára is készülő magyar férfiválogatott. Skaliczki László szövetségi kapitány együttese tavaly Portugáliában a vb-n hatodik lett, s most az a célja, hogy megőrizze helyét a világelitben. Sorozatunkban bemutatjuk a szlovéniai Eb (január 22-től február 1-jéig) magyar résztvevőit, akik elé a Nemzeti Sport kérésére Hajdu János, a szövetség szakmai igazgatója tartott szakmai tükröt.


Kivételes a mentalitása: a győzelemért, a társaiért mindent megtesz, a forró hangulatú, nagy tétre menő küzdelmeket különösen kedveli, s ezeken szinte eksztázisban véd. A csaták után viszont szerényen viseli, pontosabban! profihoz méltóan dolgozza fel a legnagyobb sikereket is. Ezért aztán mindenütt kedvelik, és jelenleg éppen a tatabányai szurkolók körében a legnépszerűbb. Rajong a családjáért és kedvenc lovaiért, a magánéletében is a teljességre törekszik. Fazekassal, egykori klubtársával együtt biztosan kulcsjátékos lesz a jövő csütörtökön kezdődő Eb-n is.
Szakmai tükör
"Az ország három legjobban képzett, legtehetségesebb és legtöbbre hivatott kapusának egyike. Erőssége a ziccerek hárítása és a védekezés hatékony szervezése, de a közeli vagy távoli átlövésektől sem retten meg. Szlovéniában meg kell ismételnie a tavalyi világbajnokságon látott bravúros játékát, mert azzal nagyon sokat segíthet a válogatottnak nemzetközi tekintélye megőrzésében."
A többiek:
Fazekas Nándor
Buday Dániel
Ilyés Ferenc
Mezei Richárd
Mocsai Tamás
Gál Gyula
Iváncsik Gergő
Rosta Miklós
Kertész Balázs
Császár Gábor
Díaz Ivo
Pásztor István
Laluska Balázs
Mohácsi Árpád
Nagy László
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





