Felkészülés: Skaliczki László igen elégedett
A háromnapos Európa-bajnoki felkészülési torna utolsó összecsapásán, vasárnap az addig két-két győzelmet szerző spanyol és magyar együttes az első helyért mérkőzött, amelyhez a jobb gólkülönbségű házigazdának elegendő volt a döntetlen.


A sérült Pérez Carlost és Perger Zsoltot, valamint a családi okok miatt hiányzó Nagy Lászlót nélkülöző magyarok a találkozó elején nagyszerűen tartották magukat. A magyar együttesbe ezúttal Harsányit nem nevezte a kapitány. Főleg Szathmári kapus remekelt, miközben a spanyolok a 3400 szurkoló kitörő örömére óriási iramot diktáltak, de egyelőre nem tudtak elhúzni csak egy-két góllal. Mezeiék fegyelmezetten, a taktikai utasításokat megtartva védekeztek, ugyanakkor támadásban olykor előkészítés nélkül ellőtték a labdát. Amikor Díaz, Mocsai és Buday teljesítménye feljavult támadásban, egyenlíteni is tudott a harci moráljáért csak elismerést érdemlő Magyarország, de a kulcsemberek a második játékrész közepén elfáradtak. A mieink védekezése ekkor nem volt kellően hatékony, és néhány ziccer és hetes is kimaradt. A huszáros hajrában azonban mégis sikerült döntetlent kiharcolnia a dicséretesen küzdő Skaliczki-csapatnak.
A torna legjobb kapusa Szathmári, a legjobb védekező játékosa pedig Mezei lett. A keret hétfőn érkezik haza, és legközelebb szerdán Tiszaújvárosban edz.
Skaliczki Lászlótól arról érdeklődtünk, szerinte milyen taktikával lehetett volna legyőzni a spanyolokat, illetve elégedett-e együttese madridi eredményeivel?
– A védekezésünket végig olyan magas szinten kellett volna tartani, mint az első félidőben, és az átlövőinknek és beállósainknak is pontosabban kellett volna kézilabdázniuk. Ettől függetlenül elégedett vagyok játékosaim teljesítményével, és a csapatunkról jó véleményt alkottak a tornát látó szakemberek, valamint a szaksajtó is.
Férfi Eb-felkészülési torna
Moszkva. A-csoport: Egyiptom–Németország 26–23, Franciaország–Egyiptom 30–19, Franciaország–Németország 29–21. A végeredmény: 1. Franciaország 4 pont, 2. Egyiptom 2, 3. Németország 0. B-csoport: Szerbia-Montenegró–Dánia 27–27, Oroszország–Dánia 30–30, Oroszország–Szerbia-Montenegró 22–25. A végeredmény: 1. Szerbia-Montenegró 3, 2. Dánia 2, 3. Oroszország 1
Döntő: Franciaország–Szerbia-Montenegró 28–27 (14–15). A 3. helyért: Dánia–Egyiptom 31–26 (16–10). Az 5. helyért: Oroszország–Németország 24–29 (13–12)
Az Európa-bajnokságon a magyarokkal azonos ágon szerepelnek a szerbek, a franciák és a németek.
Férfi Eb-felkészülési mérkőzések
Ljubljana: Szlovénia–Macedónia 30–24 (13–11). A szlovén góllövők: Pajovic 6, Pungartnik 6, Kavticnik 5, Jovicic 3 (1), Backovic 2, Kastelic 2, Ficko 2, Zorman 2, Bedekovic, Tomsic
Velenje: Szlovénia–Macedónia 30–24 (12–15)
Dragan Djukics, a vendégek szövetségi kapitánya, akinek a vezetésével – őszi kinevezése óta – nyolc vereség és két győzelem a legjobb macedónok mérlege, a Nemzeti Sportnak elmondta, hogy a szlovénok (mind a csapat, mind a szervezők) Eb-főpróbát tartottak. "Hatalmas az érdeklődés a kontinensviadal iránt, s az előkészületek gyakorlatilag befejeződtek – mondta. – A szlovénoknál jól védett Skof, az én csapatomban pedig – amelybe visszatért a volt orosházi kapus, Hodik – a veszprémi Lazarov, új csapatkapitányunk lőtte a legtöbb gólt. Nekünk hasznosak voltak a mérkőzések a belgák és a finnek elleni világbajnoki selejtezőink előtt."
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik








