Jóval több, mint félsiker

KIRÁLY FERENC, THÉKES ISTVÁNKIRÁLY FERENC, THÉKES ISTVÁN
Vágólapra másolva!
2003.12.15. 21:41
Címkék
Egy győzelem, egy vereség a férfi Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében érdekelt két magyar csapat mérlege, ám tulajdonképpen a Fotex KC-Veszprém és a Pick-Szeged eredménye egyaránt sikerként értékelhető. A veszprémiek szombaton a világklasszisokkal teletűzdelt Barcelona félelmetes otthonában szenvedtek négygólos vereséget, amely biztató a visszavágó előtt, míg a Tisza-parti gárda vasárnap kisebbfajta csodát vitt véghez, hiszen hét góllal verte a BL-címvédő francia Montpellier együttesét.
Kovács Péter szerint klasszis teljesítményt nyújtott a fiatal székelyudvarhelyi játékos, Ilyés Ferenc (labdával) a BL-gyôztes ellen
Kovács Péter szerint klasszis teljesítményt nyújtott a fiatal székelyudvarhelyi játékos, Ilyés Ferenc (labdával) a BL-gyôztes ellen
Kovács Péter szerint klasszis teljesítményt nyújtott a fiatal székelyudvarhelyi játékos, Ilyés Ferenc (labdával) a BL-gyôztes ellen
Kovács Péter szerint klasszis teljesítményt nyújtott a fiatal székelyudvarhelyi játékos, Ilyés Ferenc (labdával) a BL-gyôztes ellen
Kovács Péter szerint klasszis teljesítményt nyújtott a fiatal székelyudvarhelyi játékos, Ilyés Ferenc (labdával) a BL-gyôztes ellen
Kovács Péter szerint klasszis teljesítményt nyújtott a fiatal székelyudvarhelyi játékos, Ilyés Ferenc (labdával) a BL-gyôztes ellen
A Fotex KCV 33–29-re kapott ki Barcelonában. Ez a veszprémi vezetők, játékosok és a csapatot mindig fantasztikusan biztató szurkolók szerint lehet sok, és lehet kevés is. A királynék városában most mindenki kézilabdalázban ég, hiszen a kint összeszedett hátrány fegyelmezett, összehangolt és precíz játékkal ledolgozható.
"A katalán fővárosban egy gyengébb mérkőzést játszottunk, de mindenkinek tudomásul kell vennie, hogy ellenfelünk nem a Pécs vagy a Csömör volt – mondta Zdravko Zovko, a Fotex KCV horvát szakvezetője. – Egyes periódusokban gyengébben védekeztünk, problémáink adódtak akkor is, mikor a spanyolok öt plusz egyes védekezéssel próbálták meg kivonni a játékból a sérülése után első mérkőzésén játszó Pérez Carlost, ezt a periódust a spanyolok négy nullára hozták. Sajnos a végén a hatos falunk sem működött precízen, a norvég Hagen például nagyon jó labdákkal hozta helyzetbe a szerb Skrbicset. Mikor emberelőnyben támadtunk, akkor sem voltunk mindig olyan jók, mint azt elvárnám. Tőlünk függ, hogy a visszavágón mire megyünk, ha ezen hibáinkat sikerül kijavítani, akkor továbbjuthatunk, de minden játékosomnak több mint száz százalékot kell nyújtania a pályán, nem elég ötven percig jól játszani.”
"Nem voltunk elég magabiztosak, az indításaink és a lerohanásaink sem sikerültek mindig úgy, ahogy szerettük volna – kezdte értékelését Pásztor István. – Ha a védekezésünket hatékonyabbá tudjuk tenni, a védőspecialistáink és a kapusaink között még jobb lesz az összhang, akkor véleményem szerint mi juthatunk a nyolc közé.”
"Mivel rendkívül alaposan felkészültünk a katalánok játékából, a spanyol sztárcsapat túlzottan nem tudott bennünket meglepni, azt adták, amit vártunk tőlük – fogalmazott Csoknyai István, aki a veszprémi színekben eddig a legtöbb nemzetközi kupamérkőzést játszotta. – Voltak periódusok, mikor jól játszottunk, ám amikor egyenlíthettünk volna, kicsúszott a lábunk alól a talaj, és az ellenállhatatlan spanyolok hat góllal elhúztak tőlünk. Akkor megijedtem egy kicsit, de a hajrára sikerült rendezni a sorokat, így négygólos hátránnyal várhatjuk a visszavágót. Ha kijavítjuk a védekezési hibáinkat, a helyzeteinket kíméletlenebbül használjuk ki, és ahogy az edzőnk mondta, mindenki többet ad a kint mutatott formájánál, akkor kiverhetjük a Barcelonát a kupából.”
Minden képzeletet felülmúlt a Pick-Szeged teljesítménye. Kovács Péter edző tanítványai forró hangulatú mérkőzésen valósággal leiskolázták a BL-címvédő Montpellier együttesét. Érthető, ha manapság mindenki szuperlatívuszokban beszél Mezey Richárdék produkciójáról. Méghozzá nem csak Szegeden.
Lele Ambrus sportigazgató sem fukarkodott a dicsérő szavakkal. "Varázslatos játékkal rukkoltak ki a mieink, s ami külön öröm, hogy ezúttal hatvan percen át tündököltek Laluskáék – áradozott a sportvezető. – Puljezsevics egyebek mellett négy hétméterest is hárított, a védekezésünk végig összehangolt és fegyelmezett volt. Azonkívül Maticsék huszonkilencszer vették be a gallok kapuját. A hét gól tekintélyes előny, ám meggyőződésem, hogy a neheze csak ezután következik.”
Laluska Balázs eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta Pick-mezben: hat akciógólja önmagáért beszél: "Azt terveztük, hogy négy-öt gólos előnyt szerzünk a visszavágóra – mondta a válogatott átlövő. – Hét lett belőle, aminek természetesen nagyon örülünk. Úgy éreztem, hogy a határozott kezdésünk kissé megzavarta ellenfelünket. Ráadásul Perger, majd Puljezsevics bravúrjai is elbizonytalanították Stefanovicsékat, akik azért tudnak ennél jobban is kézilabdázni. Éppen ezért nagyon résen kell lennünk a visszavágón.”
Kovács Péter, a szegediek mestere szerint azért sikerült két vállra fektetni a címvédőt, mert többen is csúcsformában játszottak. "A két kapus, Perger és Puljezsevics megint remekelt – kezdte egyéni értékelését a mester. – Laluska, Mezei, Ilyés, Matics és Eklemovics hozzájuk hasonlóan klasszis teljesítményt nyújtott. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy Józsa Máté és Vadkerti személyében két fiatalunk is főszerepet vállalt a győzelemből. Amikor pályán voltak, mindig előrelendítették a csapat szekerét. A fölényes győzelmünk ellenére senki se gondolja, hogy biztos esélyesként utazunk a vasárnapi visszavágóra. Higgadtan értékeltük a történteket, aztán hétfőtől már egyetlen cél lebeg előttünk: Montpellier-ben szeretnénk megismételni szegedi teljesítményünket. Az első felvonás után némileg nőttek továbbjutási esélyeink, ám mindannyian tudjuk, pokoli visszavágó elé nézünk.”

Férfi európai kupák, nyolcaddöntő, első mérkőzések
Bajnokok Ligája:
Ciudad Real (spanyol)–Chambery (francia) 36–28 (19–12), Skjern (dán)–Magdeburg (német) 30–25 (13–12), León (spanyol)–Celje (szlovén) 38–25 (17–11), Flensburg (német)–Kolding (dán) 34–29 (16–13), Pick-Szeged–Montpellier (francia) 29–22 (16–9), Wintethur (svájci)–RK Zagreb (horvát) 32–29 (19–15), Prule Ljubljana (szlovén)–Lemgo (német) 28–28 (16–13), Barcelona (spanyol)–Fotex KC Veszprém 33–29 (18–15)
KEK: Sporting Lisboa (portugál)–Redbergslids (svéd) 29–19 (17–11), CBM Vallodolid (spanyol)–Medvegyi Moszkva (orosz) 39–32 (23–16), Halmstad (svéd)–Banik Karvina (cseh) 26–21 (10–14), US Creteil (francia)–Hafnarfjördur (izlandi) 30–28 (13–12), Partizan Beograd (szerb-montenegrói)–Portland SA (spanyol) 24–26 (13–14), Cankaya Ankara (török)–Sandefjord (norvég) 26–30 (12–12), Kielce (lengyel)–Gorenje Velenje (szlovén) 25–25 (12–13), TuSem Essen (német)–ZTR Zaporizzsja (ukrán) 24–19 (9–6)
EHF-kupa: Slovenj Gradec (szlovén)–BM Altea (spanyol) 28–23 (15–11), THW Kiel (német)–Paris Handball (francia) 34–27 (19–12), HC Meskovo (fehérorosz)–Aalborg (dán) 30–30 (12–17), Lukoil Asztrahany (orosz)–Aarhus (dán) 31–30 (13–15) és 39–25 (19–13). Továbjutott: Asztrahany (70–55), BK Karis (finn)–Dinamo Bucuresti (román) 28–35 (14–17), Jugopetrol Nis (szerb-montenegrói)–Nordhorn (német)27–32 (14–14)
(A visszavágókat és a Canbria Santander (spanyol)–KS Warszawianka (lengyel), illetve a Dunaferr–CB Valencia (spanyol) párharcok mindkét mérkőzését a jövő hét végén játsszák az elöl álló csapatok otthonában.)
Legfrissebb hírek

Gyász: halálos baleset történt egy olasz junior kerékpárversenyen

Kerékpár
11 perce

A világelitben bizonyított tizenhét évesen Szalai Fanni

Egyéb egyéni
15 perce

Bobál Gergely: Eredményesek akarunk lenni, és vissza akarjuk szerezni a szurkolók bizalmát

Labdarúgó NB II
17 perce

Látványos megnyitó, Horváth Gergő vitte a magyar zászlót az Egyetemi Világjátékokon

Egyéb egyéni
20 perce

Négyen sem tudták elvenni tőle! Videón Neymar 85. perces győztes gólja

Minden más foci
41 perce

Tizennégy játékos és egy stábtag távozását jelentette be az NB II-es csapat

Labdarúgó NB II
49 perce

Doncicot elcserélték; LeBron és Bronny James történelmet írt – erről szólt a mögöttünk hagyott NBA-idény 

Amerikai sportok
1 órája

Németh András: Duzzadok az önbizalomtól

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik